Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Olomouc 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (3:2 po s.n.) | Kladno – K. Vary 5:4 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 3:5 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 5:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Stav série: 2:0
HC Frýdek-Místek
Neděle 05.03.2023, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Play-off Chance ligy • Předkolo

Předkolo play-off Chance ligy je tedy kompletně za námi v nejkratším možném čase. Jihlava porazila Slavii 2:0 a ve čtvrtfinále půjde na Vsetín, Zubři vyzvou ve středu v prvním zápase Třebíč! Série Přerova s Frýdkem-Místkem tak rychle končí po výsledcích 5:2 a 4:0 a já se s vámi tímto z přerovské MEO Arény loučím! Ve čtvrtfinále na počtenou! (19:30:36)

Na hektické a emocí plné chvíle z konce druhého dějství navázala třetí třetina. Hra už se opět nesla spíše v duchu prvního dějství, aktivnější ale potřebovali být hosté, kterým za stavu 0:2 hrozil konec sezony. O zvrat se pokoušel Ramik, který obtočil branku, ke snížení ale nevedla ani druhá přesilová hra, kterou měli Janečkovi svěřenci k dispozici. V početní výhodě se neprosadilo ani MEO, to ale nikam spěchat nemuselo o to víc, když v 55. minutě přispěl Daniel Indrák druhou brankou. Poté, co si na Švančaru zblízka nepřišel Pechanec, si totiž počkal stejně jako Süss ve druhé třetině na vhodný moment a přes skrumáž trefil skulinku v brance. Frýdečtí v závěru zkusili vabank, ten ale znamenal už pouze pojistku Jiřího Goiše do prázdné branky.

59:14 Jiří GOIŠ - 4:0

59:14
    Přerov právě vstřelil branku!
    Postup Zubrů je zpečetěn, JIŘÍ GOIŠ se trefuje přes celé kluziště do prázdné branky a zapisuje třetí úspěšný zásah v této sérii! V MEO Aréně už začínají oslavy naplno, Hanáci se totiž mohou těšit na vítěze základní části z Třebíče! Bez asistence.

58:59
    Doktorovo nahození zbrzdil Postava betonem, hraje se dál v pásmu Zubrů.

58:47
    Ševčík mohl vítězství Zubrů zpečetit, branku ale minul o několik málo centimetrů! Zakázané uvolnění Přerova.

58:32
    Icing Přerova.

58:23
    Zubři v plném počtu, hraje se v pěti proti šesti bez brankáře.

58:08
    Buly po pravici Postavy, z trestu Kudělky zbývá ještě 15 vteřin.

57:59
    Nyní už hosté hrají s kotoučem v útočné třetině, Švančara míří na střídačku.

57:41
    O puk se bojuje ve středním pásmu, Frýdek zatím nemá kotouč pod kontrolou.

57:18
    Buly v pásmu Frýdku-Místku, Švančara musí zpět mezi tři tyče.

57:01
    Zubři přečkali první kritický moment díky obětavé práci, puk ale zůstává v jejich pásmu. Hosté potřebují získat na své hole klid.

56:37
    Puk ihned po buly letěl ven z přerovského pásma. Frýdecká branka zeje prázdnotou, hosté totiž hrají vabank v šesti.

56:23
    Tomáš Kudělka – 2 min., podrážení.

56:15
    Vhazování ve středovém kruhu.
    55:21 Daniel INDRÁK - 3:0

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 29. Indrák (Pechanec, Kratochvil), 29. Süss (Kudělka), 56. Indrák (Pechanec), 60. Goiš

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Hrdinka, Chroboček, Kudělka (A), F. Němec, Krisl (C), Ševčík, Bystroň – Kratochvil, Pechanec, Indrák – Goiš, Süss, Okál – Jan Svoboda, F. Dvořák, Březina – Fencl, Ministr, Hradil.
    Trenér: Robert Svoboda

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. Havránek, J. Michálek, Žůrek, J. Adámek, Sova, Homola, Kareš – Svačina (A), Zeman, Ramik – Doktor, Vrdlovec (C), Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša (A) – Geidl, Matěj, Macháček.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Kráľ, Dědek