Vegas – Montreal 4:3 (kon.) | Philadelphia – Detroit 3:1 (kon.) | Arizona – New Jersey 4:5 (po pr.)

3. Reilly Smith (VGK) 1+0 (02:30:54)

Jonathan Quick mohl Vegas při svém premiérovém startu k výhře. Domácí hra se ve třetí třetině rozpadla, ale Vegas dokázalo vyhrát na svém ledě nad Montrealem 4:3.

59:36
    Jonathan Quick vyrazil puk před sebe.

59:10
    Domácí vyhazují puk.

58:57
    Teddy Blueger netrefil ze středního pásma prázdnou branku.

58:30
    Mike Hoffman trefil tyč, hosté v šesti.

58:09
    Oba kluby střídají, necelé dvě minuty od konce třetí části.

58:00
    Rafaël Harvey-Pinard rozehrává od své branky, mnoho času už ze zápasu nezbývá.

57:30
    Hosté nemohli pro ofsajd hrát, rozehrávat tak mohou domácí ze svého pásma.

57:00
    Zbývají tři minuty hry ve třetí třetině, domácí celek zatím vede o jednu branku.

56:30
    Nick Suzuki měl velkou šanci, ale odkrytou část branky Vegas trefit nedokázal.

55:58
    Keegan Kolesar ani Zach Whitecloud nedokázali své šance proměnit. Jake Allen byl pozorný.

55:40
    William Karlsson minul branku z dobré pozice na kruhu.

55:01
    Vegas dostalo hru do středního a následně útočného pásma. Branku soupeře však neohrozilo.

54:37
    Samuel Montembeault a Savard kombinovali v útočném pásmu. Následně se do šance nedostali.

54:00
    Dostáváme se do posledních minut zápasu, domácí marně čekají na nějakou příležitost, aby se mohli usadit před brankou soupeře.

52:44
    Hokejisté Las Vegas se zatím marně pokouší najít recept na aktivní hru soupeře. Montreal ve třetí třetině dominuje a střídání co střídání si vypracovává dobré pozice.

52:34
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Theodore (Blueger, McNabb), 20. Barbašev (Eichel, Marchessault), 28. R. Smith (W. Karlsson), 48. Barbašev (Amadio, Hague) – 43. Matheson (Drouin), 49. Belzile (Pezzetta, Edmundson), 49. Harvey-Pinard (Ylönen, Suzuki)

Vegas Golden Knights: Quick (Hill) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), W. Karlsson, Amadio – Cotter, Stephenson, Kessel – Howden, Blueger, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard, Edmundson (A), Allard, Harris, Kovacevic – Harvey-Pinard, Suzuki (C), Gurjanov – Hoffman, Drouin, Jos. Anderson (A) – R. Pitlick, Dvorak, Ylönen – Pezzetta, Tierney, Belzile.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Charron, Samuels-Thomas – Kovachik,Shewchyk

Diváci: 18 049