Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)

Střely na bránu: 33 – 25 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté Toronta vítězí v zajímavém zápase na ledě New Jersey 4:3! Ve třetí třetině, do které se vstupovalo za stavu 1:1, jsme viděli hned dva obraty. První se podařil domácím, kteří dokázali zareagovat na trefu Mitchella Marnera ve vlastním oslabení. Ještě v téže přesilovce srovnal Ondřej Palát a v 50. minutě strhl vedení na stranu Devils Erik Haula, jenž se prosadil podruhé v utkání. Jako poslední se však smáli hráči Maple Leafs. Necelých pět minut před koncem připravil David Kämpf geniální zadovkou vyrovnávací trefu pro Michaela Buntinga. Poté se nechal vyloučit Timo Meier a nabídnutou početní výhodu zužitkoval v čase 57:07 kapitán Toronta Auston Matthews. Na jeho trefu už Ďáblové reagovat nestačili a z utkání tak odcházejí bez bodového zisku.

59:38
    Hosté posunuli puk do středního pásma.

59:02
    Běží už poslední minuta.

58:42
    Marner zkoušel od modré trefit prázdnou branku. U brankoviště ale stál Jack Hughes, který brankářským zákrokem vyrazil puk mimo!

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Vaněček pouští do hry šestého hráče!
    57:07 Auston MATTHEWS - 3:4

57:07
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A zvrat je tady! William Nylander předložil puk z pravého rohu kluziště AUSTONOVI MATTHEWSOVI, který střílel z ideální pozice mezi kruhy a zamířil přesně nad lapačku Vaněčka – 3:4. Asistence: William Nylander a Mitchell Marner.

56:08
    Timo Meier zasáhl holí do helmy Kerfoota a v koncovce duelu tak oslabuje svůj tým. Šance Toronta na obrat!
    55:10 Michael BUNTING - 3:3

55:10
    Hosté vyrovnávají necelých pět minut před koncem! Justil Holl poslal přihrávku mezi obránce Davidovi Kämpfovi. Ten byl sice vytlačen do strany, jenže ještě dokázal geniální zadovkou předložit kotouč MICHAELOVI BUNTINGOVI, jenž střílel z levé strany do zcela volné branky – 3:3. Asistence: David Kämpf a Justin Holl.

54:32
    Nahození Jonase Siegenthalera z pravé strany nadvakrát ukryl do lapačky Samsonov. Po jeho zákroku je tu poslední dnešní reklamní pauza.

53:13
    Otevřené obrany soupeře však mohou domácí využít! Jesper Bratt se dostal za obranu Toronta a jel sám na Samsonova. Ten se však nenechal překonat ani nadvakrát!

52:43
    Určitě můžeme čekat zvyšující se ofenzivní tlak Maple Leafs. Hráče na to hosté rozhodně mají.

51:40
    Třetí lajna Devils opět v akci. Haula našel dobrou přihrávkou Paláta, který už měl napřaženo, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

51:10
    Nyní Vaněček zalehl volný kotouč a publikum skanduje "Vítek, Vítek!" Následuje reklamní přestávka.

50:55
    Marner poslal do obrovské šance Alexandera Kerfoota, který sám před Vaněčkem neuspěl!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Haula (Palát, J. Boqvist), 46. Palát (Mercer, Haula), 50. Haula (Palát, J. Boqvist) – 28. Järnkrok (Nylander, Lafferty), 45. Marner, 56. Bunting (Kämpf, Holl), 58. Matthews (Nylander, Marner)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Mercer, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Meier – J. Boqvist, Haula, Palát (A) – Bastian, M. McLeod, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Brodie, McCabe, Liljegren, Rielly (A), Holl, Giordano – Marner (A), Matthews (C), Kerfoot – Nylander, Lafferty, Järnkrok – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Steeves, Holmberg, Bunting.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: McIsaac, Brenk – Cormier, MacPherson

Diváci: 16 514