Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)
Seattle – Anaheim 5:2 (kon.)
Colorado Avalanche
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
San Jose Sharks
Středa 08.03.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:46:28)

Dnešní utkání sledovalo 18 092 diváků.
    Colorado na svém ledě nadělilo San Jose tenisového kanára.

Colorado Avalanche tedy ukončilo svou sérii porážek, když si na svém ledě poradili ve velkém stylu se San Jose Sharks. Avs o svém vítězství rozhodli během úvodních dvou třetin, ve kterých svému soupeři nastříleli šest branek.

V závěrečné třetině už jsme žádnou branku neviděli, a tak utkání mezi Coloradem a San Jose už skončilo 6:0.

59:22
    Sharks se ještě pokusili o jednu útočnou snahu, ale na Georgijeva neletěl žádný střelecký pokus.

58:43
    Hostující hokejisté ještě poslali puk na zakázané uvolnění.

58:27
    Makar si opět velmi dobře počíhal na Labanca, kterého znova vytlačil až do středního pásma.

58:07
    Jack Johnson si sjel pro přihrávku do levého kruhu, odkud poté zkusil své střelecké štěstí, ale Reimer zasáhl svou lapačkou.

57:30
    Karlsson se svým nahozením z modré čáry trefil hned prvního bránícího hráče Colorada.

57:05
    Akce Colorada skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

56:57
    Gregor se snažil vystřelit zpoza domácího obránce, ale svou střelu nasměroval právě do něj.

56:39
    V závěru přesilové hry se ještě ke střele dostává Newhook, ale jeho pokus letí přímo do středu brány, kde je připravený Reimer.

56:02
    Ani Coloradu tato přesilová hra nijak zvlášť nejde, když se hosté opět osvobozují.

55:42
    Couture byl první u nahozeného kotouč, a tak jej následně odpaluje co nejdále od brány Sharks.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Makar (D. Toews, Ničuškin), 13. MacKinnon (D. Toews, Ničuškin), 18. Rantanen (Girard), 22. Ničuškin (Makar, MacKinnon), 23. Malgin (Nieto, Makar), 39. Lehkonen (Makar, Ničuškin)

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – D. Toews, Makar, Girard, Byram, MacDermid, J. Johnson – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen – Cogliano, Eller, L. O'Connor – Nieto, Newhook, Malgin.
    Trenér: Jared Bednar

San Jose Sharks: Kähkönen (23. Reimer) – Knyžov, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, MacDonald – Johnsson, Couture, Barabanov – Eklund, Hertl, Zetterlund – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Labanc.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Dwyer, Syvret – Murchison, Toomey

Diváci: 18 092