Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)
Seattle – Anaheim 5:2 (kon.)
Seattle Kraken
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Anaheim Ducks
Středa 08.03.2023, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Hráči Seattlu bez větších problémů přehráli soupeře z Anaheimu a po výsledky 5:2 berou další body do tabulky.

Po první třetině měl Seattle již slibné vedení, které na začátku druhé periody ztenčil skvělou koncovkou Zegras. Další gólová režie byla ale už jen na domácí straně, a tak to zůstalo do posledních minut utkání, kdy se prosadil na levé tyči zapomenutý Comtois a poté do prázdné branky Schwartz.

Seattle právě vstřelil branku!
    Rozehrávající Strome naservíroval kotouč JADENU SCHWARTZOVI, který od střídaček trefil prázdnou branku Anaheiimu. Bez asistence.
    58:33 Maxime COMTOIS - 4:2

58:33
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí si špatně pokryly hráče, čehož využívá MAXIME COMTOIS. Ten dostal od Silfverberga nabídku, která se těžko odmítá. Po přihrávce před levou tyč měl před sebou Comtois zcela práznou branku, kam bez problémů sklepl puk. Asistence: Jakob Silfverberg a Cam Fowler.

57:39
    Po odpískání přihrávky rukou je hra opět přerušena a následuje poslední komerční přestávka.

56:36
    Ani Shattenkirk nebyl úspěšný a musel dávat pozor. Protože po nastřelení prvního hráče před sebou skončil puk ve středním pásmu.

56:29
    Oleksiak opět velmi pohotově zareagoval na střelu Vatrana, kterou na svého brankáře nepropustil.

56:25
    Kotouč se po chvíli dostal na pravou stranu modré čáry, odkud to zkoušel Shattenkirk. Jeho pokus šel ale mimo branku.

56:15
    Terryho střelu zápěstím Grubauer kryje. Anaheim pokračuje v náporu.

54:54
    S končícím trestem Dunna, který v polovině odpikává Eberle napřáhl k prudké střele Gourde. Střela to nebyla vůbec špatna, ba naopak. Gibson se musel hodně vytáhnout, aby z pokleku vytěsnil kotouč ramenem.

53:52
    Rozjetý Strome využil své rychlosti na levém křídle a zkusil uklidit puk do drobné skuliny na bližší tyči.

53:28
    Sudí se teď poradili s rozhodčím mimo kluziště a poslali Dunna do kabiny. Pravděpodobně kvůli zmiňovanému zranění.

52:51
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Vince Dunn – 2 min., nesportovní chování.

52:51
    Dunn inkasoval nejspíše úder loktem, neboť má krvavý šrám v oblasti nosu. Neodpískaný zákrok a následnou frustraci si vybil na střídačce. Ovšem tohoto počínání už si hlavní sudí všimli.

52:23
    Hra nabrala rychlejší spád. Oba celky si vyměňují puky a hra se přelévá ze strany na stranu.

50:23
    Po Grubauerově zákroku se strhla menší strkanice kolem brankoviště.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 4. Oleksiak (Eberle, Beniers), 11. McCann (A. Larsson, Beniers), 38. Sprong (B. Tanev, Schultz), 49. Tolvanen (McCann, Dunn), 60. Schwartz – 21. Zegras (R. Strome, Harrington), 59. Comtois (Silfverberg, Fowler)

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Schwartz, Wennberg, Frödén – Sprong, Geekie, B. Tanev.
    Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler, Harrington, Benoit, Shattenkirk, Colt. White, Beaulieu – Max Jones, McTavish, Terry – R. Strome, Zegras, Silfverberg – Vatrano, Lundeström, Carrick – Comtois, Grant, Jays. Megna.