Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)
Seattle – Anaheim 5:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Škoda Plzeň
Středa 08.03.2023, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Dozvuky menší šarvátky po závěrečné siréně. Dvě minuty za hrubost vyfasovali Jan Šír a Jan Piskáček.

55:59
    Oscara Flynna v průniku neutrálním pásmem zastavil proti pravidlům Filip Suchý.
    52:04 Aleksi REKONEN - 4:1
    Zdroj: Hokejka TV

52:04
    Plzeň právě vstřelila branku! Přece jen Plzeň Kváču překonala. Do zakončení se před dva liberecké hráče prodral Adrián Holešinský, po jehož ráně bekhendem dopravil kotouč pod víko do odkryté branky ALEKSI REKONEN. Asistence: Adrián Holešinský
    49:26 Adam NAJMAN - 4:0

49:26
    Liberec právě vstřelil branku! Pasáž závěru liberecké power-play uzavírá ADAM NAJMAN přesnou ranou o Pavláta v tygřím skoku. celé akci předcházelo asi pět střel libereckých, na tu Najmanovu už byl ale plzeňský gólman krátký. Asistence: Jaroslav Vlach, Uvis Janis Balinskis

48:18
    Nedovoleně zastavil Baránek pronikajícího Ordoše a pomyslnou „odměnou“ za jeho konání mu budou dvě minuty na trestné s Petrem Zámorským.

47:17
    Další trest Západočechů, tentokrát své nepovedené střídání ukončil sekáním Petr Zámorský.

46:58
    Z chybné rozehrávky Zámorského teď mohl těžit velmi aktivní Jan Ordoš. ten se prosmýknul až před Pavláta, kterého svými pohyby položil na břicho, dokonat své dílo však nezvládl.

44:24
    Početní výhoda pro Tygry po tom co jsi v souboji v rohu nedovoleně pomohl Kryštof Hrabík.

44:20
    Jan Ordoš se vřítil do slotu rychlostí blesku, když se ale snažil vystřelit, byl mu touš vypíchnut.

40:08
    Hned po osmi vteřinách si půjde po nedovoleném zákroku odsedět dvě minuty Uvis Janis Balinskis.

28:34
    Petr Kváča teď musel vyjet z branky aby odehrál kotouč před osamoceným Pourem!

27:14
    Přesilovka pro Liberec. Tu si zahraje po nedovoleném zákroku Tomáše Mertla.
    24:42 Jakub RYCHLOVSKÝ - 3:0

24:42
    Liberec právě vstřelil branku! Tak tenhle byl! JAKUB RYCHLOVSKÝ si vybruslil lehce od modré a z vršku pravého kruhu prostřelil o tyčku Dominika Pavláta. Asistence: Petr Jelínek

20:40
    Na dvě minuty si jde za prohřešek proti pravidlům sednout Michal Birner.

12:41
    Rychlovský vyslal nádherným pasem z obranného pásma Filippi dopředu, ten ale v brankovišti ještě přihrával na sjíždějícího Jelínka. Libereckému kapitánovi ale jeden krok chyběl ke skórování do odkryté branky.

12:17
    Melancon zblokoval svou tváří tvrdou ránu a odchází promptně do kabin. O dalším vývoji budeme informovat.
    06:16 Tomáš FILIPPI - 2:0

06:16
    Liberec právě vstřelil branku! Melancon zavezl kotouč do útočného pásma kde ho ponechal za sebou pro TOMÁŠE FILIPPI, jenž raketou propálil plzeňského gólmana. Druhou asistenci si při svém návratu po několika měsíční absenci připisuje Michal Bulíř. Asistence: T.J. Melancon, Michal Bulíř

01:59
    Branka platí a to znamená dvě minuty pro Plzeň za zdržování hry. Odpyká Adam Dvořák.
    01:59 Jakub RYCHLOVSKÝ - 1:0

01:59
    Liberec právě vstřelil branku! Na první branku série se nečekalo ani dvě minuty. Od modré se napřáhnul Petr Kolmann, jehož projektil usměrnil za Pavláta bruslí JAKUB RYCHLOVSKÝ. Asistence: Petr Kolmann, Michal Ivan

Kryštof Havíř

Branky a nahrávky: 2. Rychlovský (Kolmann, Ivan), 7. Filippi (Melancon, Bulíř), 25. Rychlovský (Jelínek), 50. A. Najman (Vlach, Balinskis) – 53. Rekonen (Holešinský)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Bulíř (A) – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír, Dlouhý.
    Trenér: Patrik Augusta

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Houdek, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Skok, Budík, Jaroměřský – Schleiss (C), Holešinský, Rekonen – Suchý, Mertl (A), Blomstrand – M. Beránek, Honejsek, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Pour.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Kajínek, Ondráček