Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 4:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:5 (0:2, 2:0, 0:3) Stav série: 1:1
Berani Zlín
Čtvrtek 09.03.2023, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

PSG Berani Zlín

Do prvního čtvrtfinálového utkání playoff vstupoval Zlín z 6. místa a vyhranými 80 body a také velkou chutí "urvat" body. Jenže to vzali asi za nesprávný konec. Hodně to jiskřilo v jejich obranném pásmu a celkem zbytečně některé situace Berani hrotili. Tím ztráceli koncentraci a rozpadal se jim systém hry.
    Dvě třetiny ale dobře bránili i dorážející hráče a až ve 47. minutě dovolili Porubanům tlak zúročit. Šance na vyrovnání byly mizivé, protože se k Dolejšově bráně Zlínští ve třetí třetině dostali na dostřel jen šestkrát.
    První utkání vyřazovacích bojů prohráli 0:3.
    Dnes je nový den, nový zápas a nová šance vyhrát.

Vyhrocené utkání, v kterém přišli o centra Tomana, jenž utrpěl zranění hlavy, dotáhli Porubané do vítězného konce a jak pro media řekl trenér, navlékli první korálek na šňůru úspěchu.
    Jak už bylo zmíněno, vyhrocenost byla cítit při každém přerušení hry. Rozhodčí trpělivě domlouvali každé dvojici bojovníků, ale ve třetím dějství už museli sahat po trestech. Domácí celek vyfasoval celkem 20 trestných minut, Zlín díky trestu ve hře 41 minut.
    Přestože si v útočném pásmu otevřel RT TORAX střelnici, gólově se prosadil až ve třetí třetině.
    Ke gólu Jakuba Šlahaře se po deseti minutách přidal Michal Vachovec a do prázdné brány poslal puk po školácké chybě zlínského obránce Tomáš Šoustal.
    Daniel Dolejš uhájil čisté konto. Dnes se začíná od nuly.

Včera přišlo do RT TORAX ARENY 2058 diváků a bylo by prima, kdyby podobná, ne-li větší, návštěvnost byla i dnes. Utkání začíná v 17:30 a dostanete se na něj za pouhou stokorunu.

Hezký podvečer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u druhého čtvrtfinálového utkání, v kterém bude chtít Poruba urvat druhou výhru a Zlín sérii vyrovnat.

Dnes nastoupí týmy v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Klimíček, Lemcke, A. Sedlák, Doudera, Krenželok – Šlahař, Pšurný (A), Dufek – Berisha, Šoustal, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (A), Střondala – Bernovský, Mlčák, Karafiát.
    Trenér: Jiří Režnar

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Talafa, Riedl, Zavřel – Kratochvíl, Kindl, Pospíšil – Lang, Hejcman, Z. Sedlák – Kubiš (C), Gago, Mrázek – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (A).
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Zidek, Kráľ.

00:01

00:14
    Přestože získali první buly Berani, střelecky se hodlal prosadit Šlahař, když si najížděl na levém křídle na teč nahozenému puku z druhé strany v podání Dufka.

00:45
    Huf kryje nyní pokus Šoustala poté, co se neprosadil na druhé straně Pospíšil.

01:25
    Sedlák prohrává souboj u časomíry a Vachovec dostává nahrávku od Gřeše na střed hřiště. Střela ovšem nepřichází, protože Husa předvedl výborný obranný zákrok.

02:45
    Jako včera, hraje se otevřený hokej nahoru dolů.

02:57
    RT TORAX je vykázán z pásma pro postavení hráče v brankovišti.

03:01
    Pšurný vyhrává a do pásma vstupuje Poruba po krátkých nahrávkách.

03:32
    V pravém rohu se Pšurný přetahuje o zisk puku se Suhradou. Hostující obránce vyhrává a za brankou posílá puk na spoluhráče, který se pokusí rozehrát dopředu.

04:00
    Nakonec to ale končí nahrávkou na Lemckeho, jehož střelu má Huf v palačce.

04:32
    Šanci Kratochvíla vykrývá Dolejš a puk míří do levého rohu.

05:21
    Husa vyčkává za svou brankou až mu tým vystřídá.

05:37
    Zlín je v útočení zastaven ofsajdem.

05:48
    Dolejš vytěsnil betony pokus Hejcmana. Do útoku jede Poruba.

06:15
    Střelecky se ale neprosazuje. Zlínská obrana sbírá odražený puk a otáčí hru.

06:31
    Tečovaný puk má Dolejš pod kontrolou. Od modré střílel Suhrada.

06:48
    Kubiš se ke kotouči na ose hřiště nedostává. Opačně se žene do brány Berisha s Hrníčkem.

07:11
    Puk prošel Sedláčkovi pod patkou hole, takže nemohl tečovat Köhlerovu střílenou nahrávku na brankoviště.

08:02
    Další šance pro Zlín! Dolejš si levou tyč chrání proti dorážkám Köhlera a Sadovikova. Zpoza brány nahrává Sedláček, ale Dolejš má i tuto střelu od Riedla.

08:45
    Bude další vhazování před porubskou brankou. Dolejš lapil pokus Talafy.

09:18
    I Huf si připisuje další zákrok. Karafiát si nahodil s Mlčákem, který dnes vyměnil svůj post beka za centra, a zkusili přelstít zlínskou obranu.

09:40
    Zakázané uvolnění pro Zlín.

09:50
    Puk dojíždí ke své bráně Voráček a spolu s Urbancem dostávají kotouč o mantinel do středního pásma. Útočnou akci dokončuje Pšurný s Dufkem. Záhy se ale hra opět stáčí k porubské bráně.

10:01
    Dolejš drží levou tyč před dotírajícím Gagem.

10:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Sadovikov vyhrává buly po levé Dolejšově ruce na VOJTĚCHA RIEDLA, jenž následně propálil vše před sebou. Asistence: Stanislav Sadovikov.
    10:20 Vojtěch RIEDL - 0:1

11:21
    Zakázané uvolnění Poruby.

11:34
    Mlčák posunul puk na Bernovského, který byl ale za modrou čarou zastaven Zbořilem. Hra je přerušena po zákroku Dolejše, když střílel Kubiš.

11:50
    Šlahař se vměstnal mezi obránce a zakončil z mezikruží. Huf puk vyráží a Pšurný nemá prostor k dorážce. Pokrývá jej Sedláček a ještě mu k tomu blokuje hůl.

12:07
    Zakázané uvolnění RT TORAXu.

12:11
    Porubský brankář si připisuje zákrok po střele Sedláčka.

12:30
    Domácí s e po delším obranném bloku dostali ke střelbě na bránu. Vachovec to zkusil z levého křídla, a když Huf puk vyrazil před sebe, mohl dorážet Střondala. Jenže ten byl zablokován a Zlín se tak dostává ke klouzajícímu puku, čímž rozjíždí další útočnou akci.

12:58
    Tu ale zastavuje nepříjemnost pod hostující střídačkou. Na ledě je doktorský tým. A rozhodčí uklidňují emoce.

13:32
    Dolejš drží kotouč v lapačce po dlouhém nahození Hejcmana.

14:15
    boje ve středním pásmu vyhrál RT TORAX, jenže se poté vystavil ofsajdu.

14:19
    Lehké přenesení hry do porubské třetiny, kde probíhají boje u mantinelu. Z nich vychází vítězně Urbanec s Mlčákem a hru přenáší na druhou stranu.

15:19
    Huf si ale zákrok nepřipisuje, naopak je svědkem dalšího pokusu spoluhráčů, který jim kryje jeho protějšek Daniel Dolejš.

15:44
    Doudera nemusí spěchat za kotoučem, bude to zakázané uvolnění hostů a vhazovat se bude v levém kruhu zlínské třetiny.

15:59
    Domácí se ale v útočné třetině dlouho nezdrželi a musí rychle zpět do obrany.

16:05
    Dolejš vykrývá střelu Kratochvíla a volný puk nabírá na hokejku Sedlák a hodlá jej poslat daleko ze třetiny. Ten končí na časomíře a domácí se budou bránit ve čtyřech.

16:08
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Adam Sedlák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

16:31
    Za zlínskou obranu se dostává Šoustal, ale je dostižen trojicí hráčů, takže dává brzdu a nahrává na pravém křídle najíždějícímu Hrníčkovi, jenž puk napálil do protihráče.

16:58
    Berani rychle otáčí hru na Dolejšovu bránu. Porubský gólman vykryl nepříjemnou střelu a hodlal si puk schovat pod betony. Nepovedlo se. Hra pokračuje.

17:02
    Kubišova střela nezůstala pod Dolejšovým dohledem a tak se puk dostal za branku. Zpoza ní zhodnotil situaci před bránou Köhler a nahrál v momentě, kdy se blížil DAREK HEJCMAN, jenž už měl za úkol jen dostat puk do volného prostoru. Asistence: Bedřich Köhler a Pavel Kubiš.
    17:02 Darek HEJCMAN - 0:2

18:50
    Icing Zlína.

19:39
    Už se jen dohrává ve středním pásmu.

20:00

První polovina se líbila oběma táborům fanoušků. Hrálo se nahoru dolů a byla jen otázka času, kdy padne první gól. To se stalo v jedenácté minutě, kdy se poprvé v sérii radoval Zlín. Dolejš měl před sebou clonu hráčů při střele Vojtěcha Riedla. V závěru třetiny se dostal RT TORAX do čtyř a početní výhodu Berani do minuty plně využili. Sice se nejdříve museli ubránit průniku Pšurného s Hrníčkem, aby následně využili přetlak před brankovištěm a zmatků v porubské obraně. Darek Hecjman měl jediný úkol, dostat puk do volného prostoru brány. Necelé tři minuty do přestávky se odehrály před Hufem, ten ale udržel dvoubrankové vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

20:01

20:05
    Voráček jede pro kotouč až do pravého rohu.

20:39
    Dufek donutil zlínského gólmana přerušit hru u jeho pravé tyče.

20:47
    Střondala zabojoval se Šoustalem v pravém rohu útočné třetiny a byla z toho šance pro Berishu, který ještě i dorážel do betonů. Sudí až po delší době přerušují hru.

22:15
    Sedlákovi Dolejš u pravé tyče puk vytečoval do rohu.

22:37
    Střela Husy končí u porubského brankáře.

22:48
    Sadovikov to zkusil z otočky. Dolejšovy betony byly na správném místě.

22:52

23:19
    Zbořilova dělovka končí u brankáře. Vhazování se chystá po jeho pravé ruce.

23:34
    Šlahař nahodil jen na boční síť, Pšurnému byla zablokována hokejka, což sudí hodnotí jako nedovolený zákrok a Poruba má výhodu.

Poruba právě vstřelila branku!
    Necelé půl minuty stačilo Porubě k využití početní výhody. Pšurný nahrál zpoza brány DOMINIKU HRNÍČKOVI stojícímu v pravém kruhu. Střela šla Hufovi nad rameno a puk vymetl pavučiny pod horní tyčí. Asistence: Roman Pšurný a Patrik Urbanec.
    24:02 Dominik HRNÍČKO - 1:2

24:58
    Adam Sedlák – 2 min., sekání.

25:28
    Langovi projel puk pod hokejkou do středního pásma a hodně rychle se musel otočit za ním, protože se jej hodlal zmocnit Střondala.

26:00
    Zlínští se bleskově dostávají do útočné třetiny, kde nahrávkami rozpohybovali porubskou obranu, ovšem nijak ji nepřelstili.

26:58

27:33
    Petr Mrázek – 2 min., hrubost.

27:45
    Puk se dostává na hole Zlína a dva na jednoho jedou Gago s Köhlerem. Dolejš vytáhl parádní zákrok a domácí tak mohou zpět do útočné třetiny.

27:53
    A bleskový přesun proměňuje ve vyrovnávací gól JAKUB ŠLAHAŘ, který nahrávku Krenželoka střílí z první na bližší tyč. Huf jen nastavil pravé rameno, ovšem marně. RT TORAX využívá přesilovku po dvaceti vteřinách. Asistence: Daniel Krenželok a Dominik Hrníčko.
    27:53 Jakub ŠLAHAŘ - 2:2

30:06
    Pavel Kubiš – 2 min., nedovolené bránění.

30:18
    Rychlá nahrávka křížem pásma se odráží od Hrníčka až k Dolejšovi.

30:51
    Šlahař na modré si nahrává s Urbancem. Ten dává mezi kruhy puk Hrníčkovi a Huf střelu jen vyráží doprava.

31:40
    Sedláček s Kratochvílem vytěsnili hru až na porubské území a následně nedovolili proniknout do jejich pásma Střondalu.

32:06

32:28
    Porubě se nezdařila dlouhá nahrávka a píská se tak zakázané uvolnění.

33:02
    Lang se neprobojoval přes Mlčáka, který občas zavítá na své původní místo obránce.

33:40
    Oparná hra od obou celků věstí další dramatické chvíle.

33:59
    A nemýlím se. Zlínská obrana je pod tlakem. A jen díky Hufovi se skóre nemění. Vykryl střely zblízka od Vachovce i Gřešovu teč po střele Sedláka.

35:00
    Berani jsou malinko opařeni z vývoje utkání. Domácí jsou nyní aktivnější a důraznější ve všech aspektech hry.

35:40
    Ubráni hostující výpad a Střondala s Berishou využívají Zbořilovu ztrátu puku ke střele a dorážce.

36:10
    Hrníčko s Gřešem vypomohli obraně a Zbořila nenechali střílet.

36:55
    Puk je v levém rohu zlínského pásma, kde se hodlá prosadit Bernovský s Mlčákem. Proti je Hejcman s Langem.

37:50
    Rychlý protiútok zakončuje střelou Sedlák. Jede si střelu i dorážet, ale to už hru přerušuje píšťalka.

38:00
    Gazda nahazuje na bránu, kde cloní výhled Gago. Puk se mihnul kolem pravé porubské tyče. Od zadního mantinelu se dostává na hůl Doudery.

38:49
    Po nahození do třetiny se puk dostává tečí jednoho z hostujících hráčů mimo hřiště.

39:01
    Středním pásmem neprošel Šoustal. Zbořil mu zabránil projet kolem mantinelu.

39:22
    Dolejš si připisuje úspěšný zákrok po střele Pospíšila.

39:34
    Krenželok přes Gřeše poslal puk na Vachovce do útočné třetiny. Ke střele na závěr druhé periody už ale nedojde.

40:00

Druhé dějství patřilo herně i gólově domácímu týmu. ze tří přesilovek dvě využil bleskovým způsobem. do půlminuty snížil v 25. minutě Dominik Hrníčko a o tři minuty později ukončil početní výhodu za dvacet vteřin Jakub Šlahař. Střelecky se prosazoval i Zlín, jenže Dolejš vytahoval i zákroky snů.

Střely po dvou třetinách: 26:34 (11:16 a 15:18)

Další třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

40:11
    Dlouhé nahození Kindla končí v lapačce. Porubský brankář puk posílá do hry.

40:50
    Laxní přístup k rozehrávce zbavuje Zlínské puku. Voráček jej dostává do středního pásma.

41:25
    RT TORAX vyhodil přes všechny čáry. Resp. dlouhou nahrávku nezachytil na útočné modré Gřeš.

41:48
    Střela Zbořila byla před gólmanem tečována a následně brankářskou holí poslána do ochranné sítě.

41:55
    Zlín má výhodu.

42:15
    Riedl je zablokován Douderou.

42:42
    Druhý vstup Beranů do pásma je už zastaven dotekem puku domácích.

42:42
    Lukáš Doudera – 2 min., podrážení.

43:02
    Vyhazuje Šoustal.

43:25
    Zlín se dostává do pásma, kde konečně kombinuje nahrávkami. Výsledek je, že Dufek vkládá hůl do Kindlovy střely a puk se odráží do středního pásma.

44:00
    Dělovku Kindla Dolejš vyráží instinktivním zákrokem.

44:42
    Domácí v plném počtu. Ubránili souvislý talk, který pokračuje.

46:32
    PETR KRATOCHVÍL stál na hranici brankoviště a jelikož měl volnou hokejku, přestože byl bráněn soupeřem, dokázal střílenou nahrávku Kindla dopravit mezi Dolejšovy betony. Asistence: Denis Kindl.
    46:32 Petr KRATOCHVÍL - 2:3

46:49
    Berani mají výhodu.

46:57
    Tomáš Šoustal – 2 min., podrážení.

47:05
    Další využitá přesilovka, kdy souhra Kindla a PETRA KRATOCHVÍLA posílá Berany do dvoubrankového vedení. Druhý jmenovaný se projel brankovištěm a zasunul puk po ledě mezi betony. Asistence: Denis Kindl.
    47:05 Petr KRATOCHVÍL - 2:4

48:55
    Domácí se snaží setrvat v pásmu, aby měli více šancí. zatím to zkouší alespoň z dálky. Jako Dufek či Šlahař, jejichž pokusy Huf zachytil.

49:55
    Vhazuje se po pravé ruce hostujícího gólmana.

50:27
    Oblouček ve středním pásmu a už jsme opět v útočné třetině Poruby.

50:41
    Domácí se v něm ale dlouho neudrželi. Střelu Kubiše na druhé straně má Dolejš v lapačce.

Dnešní utkání sleduje 2745 diváků.

51:15
    Střelu z pravého kruhu je pro Hufa lehké zachytit.

51:47
    Talafa je za svou brankou atakován Pšurným a tak nemá lehkou cestu k rozjezdu útočné akce.

51:55
    Petr Mrázek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

52:05
    Pšurný pálil od modré a Gřeš před brankou tečoval. Puk vylétl nad hlavy a porubský forvard si jej rukavicí hodil pod sebe. Následně v oblouku nahrál na modrou Vachovcovi.

52:40
    Hosté se osvobodili z tlaku.

53:25
    Drama v útočné třetině domácích pokračovalo. Diváci byli nespokojeni s rozhodnutími hlavních arbitrů a dávali to patřičně najevo. na ledové ploše se objevily i předměty, které tam nepatří.

53:55

54:35
    Střondalova střela končí u Hufa.

54:50
    Lang vybruslil od mantinelu k volnému kotouči a před brankou byl zahákován.

54:52
    Daniel Krenželok – 2 min., podrážení.

55:09
    Hosté jsou mimo pásmo.

55:19
    Za zlínskou obranou se objevil Jakub Šlahař a ujížděl kolem mantinelu k bráně. Přes levý kruh se dostal k brankovišti, kde mu Huf do puku lehce ťuknul a tím znemožnil kličku, kterou porubský forvard hodlal udělat.

55:31
    Denis Kindl – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

55:31
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba 2011.