Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 4:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
5:4 (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0) Stav série: 2:0
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 09.03.2023, 17:00 • Werk arena, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Děkujeme za pozornost, pokud jste dnešní zápas sledovali prostřednictvím našeho textového přenosu. My se z Třince v této sezóně z play off ještě určitě přihlásíme. Pokud by se Litvínovu podařilo sérii vyrovnat, pak budeme komentovat zápas číslo pět této série. V opačném případě to bude čtvrtfinálové utkání. (20:02:59)

Stav série 2:0

V prodloužení měli možnost rozhodnout nejprve hosté, kteří nevyužili přesilovou hru po vyloučení Růžička. Pak měl velkou šanci rozhodnout Roman, ale byl zablokován. Gól nakonec padl v sedmé minutě, když puk po přihrávce Romana napálil do sítě Jakub Jeřábek.

Nejlepší hráči utkání: Andrej Nestrašil – Šimon Stránský

Na ledě ještě ale není klid. Litvínovští něco reklamovali u rozhodčích a následně se oba tábory, prakticky kompletní, daly do vášnivé diskuze u střídačky. Moderátor vyhlašuje nejlepší hráče utkání, Litvínovští opouštění kluziště, zřejmě cítí křivdu. K dalšímu konfliktu už nedojde.

66:46 Jakub JEŘÁBEK - 5:4
    Zdroj: Hokejka TV

66:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Kurovský vybojoval za brankou puk, který mířil na zakázané uvolnění, předal jej Romanovi a následně natáhl kotouč na vrchol pravého kruhu JAKUB JEŘÁBEK a jeho bombu zastavila až Tomkova síť. Asistence: Miloš Roman. Konečný stav utkání 4:3.

66:18
    Smith si neporozuměl s Draveckým a je z toho zakázané uvolnění.

66:07
    Přihrávka rukou vysunula hru do středního pásmu. Je vyhlášená komerční přestávka.

65:54
    Domácí rychle vyndali puk z pásma, ale Voženílek nenašel Vránu a je z toho zakázané uvolnění.

64:54
    Jaks zavezl puk do útočné třetiny, tam mu jej ale sebral Dravecký. Na druhé straně domácí podrželi chvíli kotouč v útočném pásmu.

64:09
    Zdráhal přebruslil Marinčina, ale tomu pomohl Mazanec. Na druhou stranu to měl daleko k puku Vrána.

63:42
    Adámek s Douderou uklidňují situaci za brankou, když oba týmy střídají.

63:10
    Dravecký zavezl puk a domácí o něj bojují za brankou.

62:41
    Roman byl po Voženílkově střele blízko dorážky do sítě, ale byl zablokován.

62:25
    Na závěr oslabení Kudrnova nepodařená střela a Růžička je na ledě.

61:46
    Přihrávka dozadu nebyla přesná a první byl u puku Doudera, který vyhazuje až k Tomkovi.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 8. Nestrašil (Hudáček, Voženílek), 27. Kaňák (J. Jeřábek, Nestrašil), 37. M. Růžička (Nestrašil), 57. J. Jeřábek (M. Růžička), 67. J. Jeřábek (M. Roman) – 2. Š. Stránský (Jaks), 35. Hlava (Sukeľ, Š. Stránský), 55. Hlava (Š. Stránský, Jaks), 59. Sukeľ (Hlava, Zile)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, Mar. Adámek, Doudera – M. Růžička (A), Marcinko, Daňo – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Dravecký (A), Vrána (C), Chmielewski – Kurovský, M. Roman, Buček – Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Strejček, Zile, D. Zeman, Freibergs, Jaks, Demel (A), Šalda – Abdul, Sukeľ (C), Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, Straka – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lederer, Axman

Diváci: 4 465