Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:3 (kon.) | Plzeň – Jihlava 3:4 (po pr.)
Vítkovice – HC Litvínov 5:4 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 10.03.2023, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • DHL Extraliga juniorů • 53. kolo

Je konec! Dukla Jihlava poráží Plzeň 4:3 po prodloužení. Rozhodující trefu zaznamenal povedenou ranou z pravého kruhu Ilarion Kuriianov. Ode mne to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších hokejových utkání z plzeňské LOGSPEED CZ Arény. (19:18:55)

63:19
    Dukla právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KURIIANOV. Je rozhodnuto! Před Ilarionem Kuriianovem se otevřela dálnice a útočník Dukly tvrdou střelou k horní tyči překonal Jakuba Vondraše. Dukla Jihlava vítězí.

62:33
    Dominik Soukup vyřešil výpad svého celku střelou na zadní tyč. Maláč připraven.

62:15
    Po samostatné akci Marka Chvátala zvoní za Vondrašem tyč!

61:50
    Skokovo nahození tečoval Jiříček. Filip Maláč měl dobrý rozhled a byl na správném místě.

60:57
    Indiáni jsou v plném počtu.

60:50
    Z pravého kruhu se do toho pořádně opřel Lukáš Číhal. Vondraš byl na svém místě a kryje.

60:01

Třetí třetina právě skončila a stav utkání je i po šedesáti minutách nerozhodný. Opět se prosadil jeden střelec na každé straně. Za Plzeň skóroval z dorážky Adam Titlbach, ale za necelou minutu odpověděl ranou z mezikruží Lukáš Číhal.

60:00

59:55
    Škodovka se dokázala ubránit. Stále ji však čeká více než minutové oslabení ve třech proti čtyřem v prodloužení.

59:18
    Skok vyhazuje a Jihlava musí zakládat od vlastní třetiny.

59:03
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Korčák – 2 min., nedovolené bránění.

58:28
    Číhala vychytal ve slibné pozici dobrým zákrokem Jakub Vondraš.

57:59
    Tyčka po ráně Valacha! Cyril Valach mohl potrestat velkou minelu v obraně domácích, ale z mezikruží trefil jen horní tyč

57:04
    Klička Josefu Dáňovi nevyšla a po skrumáži za jihlavskou brankou má puk celek z Vysočiny.

56:36
    Josef Broš to zkusil skrytou ranou od mantinelu. Vondraš si ji však našel a ukryl puk do své lapačky.

53:40
    Skvělý zákrok Maláče! Filip Maláč zneškodnil ránu Adama Benáka po přihrávce Mazance a drží svůj tým nad vodou.

53:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Chvátal – 2 min., hákování.

52:19
    Autorem branky je ČÍHAL. Za necelou minutu máme vyrovnáno! Po střele Andreje Klapicy se puku ujal Lukáš Číhal a dostal ho za Vondrašova záda. Asistence: Klapica a Jungwirth.

51:12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TITLBACH. Plzeň jde do vedení! Střelu Adama Benáka nedokázal Maláč udržet a z následné dorážky se prosadil Adam Titlbach. Asistence: Benák.

50:37
    Jungwirth zvolil zakončení na lapačku, ve které Vondraš puk i ukryl.

50:24
    Borák tentokrát přestřelil. Poté Jiříček při střele zlomil hůl a Jihlava hraje v plném počtu.

49:03
    Jiříček nabíjel Borákovi a ten z pravého kruhu trefil jen boční síť. Jihlava záhy vyhazuje.

48:24
    Číhal – 2 min., sekání.

47:57
    Po střele Šimona Báti zvoní za Jakubem Vondrašem tyč!

47:26
    Jungwirth nabíjel mezi kruhy Klapicovi, ale toho si dobře hlídal Skok a jihlavský útočník nezakončil přesně.

46:32

46:28
    Matěj Korčák ve velké šanci nedokázal procedit kotouč za brankovou čáru a dokonce si svým počínáním vyslouží dvouminutový trest.

46:01
    Adam Benák to zkusil z velkého úhlu, ale nemířil přesně.

44:17
    Ludvíkovo nahození šikovně tečoval Báťa, ale jen do boční sítě. Za okamžik se kotouč dostal k Vovsíkovi a ani on tvrdou ranou od modré Vondraše nepřekonal.

43:05
    Po zadovce Marka Soukupa měl obrovskou šanci Dominik Soukup. Z mezikruží střelou na bližší tyč Maláče neprostřelil.

42:16
    Zakázané uvolnění hostí.

40:59
    Záhy tvrdě zakončoval Josef Broš. Vondraš vyráží.

40:42
    Pěkně to vymyslel hostující Báťa, když hledal před bránou Klapicu. Andrej Klapica jeho přihrávku nezužitkoval.

40:01

Druhá perioda je minulostí. Stejně jako ta první nám nabídla po jedné brance na každé straně. Škodovku dostal do vedení Josef Dáňa šikovnou tečí na brankovišti. Jihlava vyrovnala díky přesnému zásahu Josefa Broše. Do třetí třetiny půjdeme za stavu 2:2.

40:00

39:45
    S tvrdou ranou Marka Chvátala si Vondraš poradil a puk má ve své výstroji.

39:00
    Zadovka Marka Soukupa na Dominika Soukupa málem skončila v brance! Od bruslí druhého jmenovaného se puk odrazil jen kousek vedle jihlavské svatyně.

38:18
    Nejprve útočili domácí, ale rychle přišli o kotouč. Ihned poté vyrazil do útoku Jungwirth. Jihlavský útočník si počkal na najíždějícího Číhala, kterého vychytal Vondraš.

35:37
    Nejprve jihlavský Marek Chvátal střelou od modré minul branku. Poté vyrazili do přečíslení při vlastním oslabení domácí a po střele Dominika Soukupa nedokázal puk nadvakrát dorazit Josef Dáňa.

34:57
    Po Číhalově dělovce dokázal domácí tým osvobodit Matěj Houdek.

34:13
    Ihned po buly to zkusil Ludvík a Vondraš kryje.

34:10
    Eichler – 2 min., podrážení.

33:01
    Autorem branky je BROŠ. Dukla vyrovnává! Velkou minelu Kubíčka ve vlastním pásmu potrestal Josef Broš, který tvrdou střelou z mezikruží nedal Vondrašovi sebemenší šanci.

32:30
    Fantastický zákrok Jakuba Vondraše! Plzeňský gólman nyní v jasné tutovce vychytal Jonáše Jungwirtha. Dukla vyřešila své přečíslení parádně a rozebrala obranu indiánů. Scházel jen poslední krok, a to, aby Jungwirth trefil odkrytou klec. Proti byl ale Jakub Vondraš, který natáhl beton a zamezil jasnému gólu.

31:59
    Jan Kučera nevyřešil přečíslení vůbec ideálně a Plzeň přišla o kotouč.

31:12
    Po Jiříčkově zakončení od modré Filip Maláč raději přikryl puk. Škodovka je nyní jednoznačně lepším celkem.

29:36
    Autorem branky je DÁŇA. Škodovka svou přesilovku využívá! Do nahození Marka Soukupa vložil hůl Josef Dáňa a kotouč doklouzal až za Maláče. Asistence: M. Soukup.

29:20
    Kombinaci obou plzeňských Soukupů zakončoval Dominik střelou z mezikruží. Filip Maláč byl připraven a puk drží.

28:48
    Coufal – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

28:48
    Vandasovi jeho rána od modré nesedla a Plzeň hraje v plném počtu.

27:01
    Při vlastním oslabení mohl skórovat Dominik Soukup! Josef Dáňa mu předložil přihrávku jako na zlatém podnose, ale Soukupa vychytal Maláč.

26:45
    Mazanec – 2 min., podrážení.

25:56
    Po Korčákově střele má Filip Maláč puk ve své výstroji.

25:12
    Chvátalovu dělovku obětavě vyklekl Kubíček. Ihned poté pálil Kupriianov, ale přestřelil. Škodovka hraje v plném počtu.

24:16
    Před Markem Chvátalem vyplaval puk a jihlavský bek ho v krkolomné pozici nedokázal poslat za překvapeného Vondraše.

23:28
    Číhal ani Ludvík svými dělovkami od modré neuspěli. Korčák následně uklidil puk do bezpečí.

23:09
    D. Soukup – 2 min., vysoká hůl.

22:57
    Po pěkné sólo jízdě nabil Cyril Valach na modrou Číhalovi. Hostující obránce tvrdou střelou Vondraše nepřekonal.

21:50
    Adam Benák hledal před bránou Matěje Korčáka. Vovsík mu však stihl na poslední chvíli zvednout hůl a zamezil tak velké příležitosti Plzně.

20:56
    Druhou část začala aktivněji Jihlava a útočník Broš si vybruslil až k modré čáře, odkud to zkusil nahozením na bránu. Vondraš vyráží.

20:01

První třetina je za námi a nabídla nám poměrně vyrovnaný hokej. Každý tým vstřelil jednu branku. Nejprve se z dorážky prosadil domácí Matěj Korčák. Jihlava odpověděla hned o dvě minuty později, když v samostatném úniku nezaváhal David Straka. Stav utkání je tedy po první části 1:1.

20:00

19:50
    Těsně před koncem to ještě bekhendovým nahozením zkoušel Chvátal. Jeho pokus byl sražen vedle a úvodní perioda končí.

19:19
    Další přečíslení Jihlavy tentokrát zakončoval Báťa. Mířil na zadní tyč, kde byl však Vondraš připraven.

18:26
    Adam Sojka si pořádně našlápl a prohnal se až před Jakuba Vondraše. Poté zvolil zakončení mezi nohy, se kterým si plzeňský gólman poradil.

17:38
    Borákův pokus z levého kruhu byl sražen vedle a útočí Jihlava.

16:04
    Daniel Kaiser uháněl po levé straně na Maláče. Na poslední chvíli mu jeden z obránců hostí vložil do střely hůl, což jeho zakončení výrazně pro Maláče ulehčilo.

15:12
    Korčák vyřešil přečíslení dvou na jednoho krásnou žabkou na Benáka. Plzeňský mladíček na Maláče střelou na bližší tyč nevyzrál.

14:05
    Po nepovedené přihrávce Marka Soukupa střílel z mezikruží Josef Broš. Plzeňskou bránu však přestřelil.

12:26
    Na druhé straně mohl střelou z levého kruhu srovnat Titlbach. Výborně ho však vychytal Filip Maláč.

11:47
    Autorem branky je STRAKA. Velké nedorozumění Plzeňských je potrestáno! Kupriianov po chybě jednoho z beků domácích vyslal do úniku Straku a ten se proti Vondrašovi střelou na lapačku nemýlil. Asistence: Kupriianov.

10:58
    Jonáš Jungwirth to vzal na sebe a po překročení modré vypálil. Vondraš vyráží.

10:00
    Autorem branky je KORČÁK. Tlak Škodovky končí brankou! Po nahození Buzka vyplaval kotouč před Matějem Korčákem a tomu už nedělalo problém uklidit ho do prázdné brány. Asistence: Buzek.

08:20
    Skokova dělovka od modré skončila jen na boční síti. Záhy střílel z mezikruží Marek Soukup, mířil vedle. A do třetice to zkoušel také z hranice kruhů Dominik Soukup. Přestřelil.

07:32
    A další velká šance hostů! Po přečíslení jel sám na Vondraše Matějíček, ale mířil jen do desítky.

06:53
    Zaváhání Kučery mohl potrestat Cyril Valach. Plzeňského gólmana však trefil jen do betonu.

06:30
    Matěj Kravec zkusil štěstí nahozením puku na bránu z téměř nulového úhlu a po šťastném odrazu zazvonila za Vondrašem tyčka!

05:20
    Dále už si Škodovka žádnou šanci nevytvořila a Jihlava je v plném počtu.

04:22
    Adam Benák našel na druhé modré nikým nehlídaného Titlbacha, který sám vstříc Maláčovi kličkou do forhendu neuspěl.

03:25
    Jiříčkovu střelu od modré Maláč dobře viděl a vyrazil ji. Dukla se osvobozuje.

03:20
    Baťa – 2 min., faul kolenem.

02:12
    Do přečíslení dvou proti jednomu se řítil Kravec s Kudrnou. Kravec posouval puk na druhého jmenovaného, ale Kudrnovi kotouč z hole těsně před Vondrašem sjel.

01:30
    Ani Jihlavští se v útoku dlouho neohřáli a indiány dostává z pásma pro změnu Pešek.

00:15
    Úvodní buly utkání patřilo Plzni a Škodovka se okamžitě vydala do útočného pásma. Jihlavu osvobodil až vyhozením Jungwirth.

00:01

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Lokajíček) – Houdek, Skok, Jiříček, Buzek, Kubíček, Eichler, Hodinář – Mazanec, Kaiser, Borák, D. Soukup, Korčák, Pešek, M. Soukup (A), Kučera, Benák, Titlbach, Kreuzman, Dáňa(C)
    Trenér: Petr Vojan

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vandas, Chvátal (A), Číhal, Ludvík, Vovsík (C), Matějíček, Šabatka – Coufal, Báťa, Klapica, Jungwirth, Kapriianov, Kudrna, Valach, Pavelec, Kravec (A), Broš, Sojka, Straka
    Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Zeliska, Hacaperka, Malý, Hlinka.

HC Škoda Plzeň se po nepřesvědčivých výkonech naladila na vítěznou vlnu a aktuálně má výbornou formu. Západočeši vyhráli čtyři poslední utkání a v posledních desíti zápasech zvítězili hned devětkrát, čímž si definitivně zajistili jistotu postupu do play-off. V tabulce jim patří čtvrté místo s pětaosmdesáti body. Dokáží porazit houževnatou Jihlavu?

HC Dukla Jihlava se aktuálně drží na sedmém místě tabulky a na svém kontě má devětasedmdesát bodů. K jistotě play-off potřebují hráči z Vysočiny jediný bod. V posledním utkání Dukla zaznamenala cenný skalp proti druhým Karlovým Varům, které porazila jednoznačně 5:1. Jak se jí povede proti Škodovce, se kterou má v letošní sezóně kladnou bilanci dvou výher a jedné porážky?

Krásný podvečer z plzeňské LOGSPEED CZ Arény u sledování juniorského hokeje. V rámci třiapadesátého kola DHL extraligy juniorů se proti sobě postaví HC Škoda Plzeň a HC Dukla Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jiří (PLZ) Beníšek

Branky a nahrávky: 10. Korčák (Buzek), 30. Dáňa (Soukup, Jiříček), 52. Titlbach (Benák, Korčák) – 12. Straka (Kupriianov), 34. Broš, 53. Číhal (Klapica, Jungwirth), 64. Kuriianov (Chvátal)

Rozhodčí: Zeliska, Hacaperka, Malý, Hlinka