Buffalo – Dallas 4:10 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Montreal – NY Rangers 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – New Jersey 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – Philadelphia 1:0 (kon.) | Tampa – Vegas 3:4 (po pr.)
Boston – Edmonton 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 2:5 (kon.)
Arizona – Nashville 4:1 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:5 (kon.)
Colorado Avalanche
2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Los Angeles Kings
Pátek 10.03.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný víkend a všem Viktoriím vše nejlepší k svátku! (05:49:21)

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 31 | Přesilová hra: 1/3 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 6

Alexandar Georgijev (COL) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 58:43
    Joonas Korpisalo (LAK) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Anže Kopitar (LAK) 0+3
    2. Adrian Kempa (LAK) 2+0
    3. Phillip Danault (LAK) 2+0

V celkově vyrovnaném utkání měli neustále gólově navrch hosté z Los Angeles, přestože v první třetině rozhodně nepůsobili ideálně. Dvakrát však udeřili z protiútoků, přitom před vlastním gólmanem po celý zápas dobře bránili. Coloradu se proto podařilo snížit až ve druhé třetině, ale to výraznou zápletku nepřineslo. Ve třetí třetině totiž Kings opět odskočili do dvoubrankového vedení, Colorado o chvilku později opět snížilo, ale o dalších 15 sekund později už zase Los Angeles vedlo o dva góly. Ke konci třetiny ještě přišla úprava skóre střelou do prázdné branky, a tak hosté vítězí zaslouženě po týmovém výkonu. Výkon Avs zdaleka tak týmový nebyl, naopak jediným aktivním hráčem domácího týmu byl Nathan MacKinnon.

Utkání v Ball Arena v Coloradu sledovalo 18 117 diváků.

59:50
    V poslední minutě už se jen dohrává za nespokojeného pískání domácích fanoušků.

58:25
    Korpisalo si ještě připisuje solidní zákrok, kterým potvrzuje svůj dnešní dobrý výkon.
    57:25 Phillip DANAULT - 2:5

57:25
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Ve vlastním pásmu zachytil přihrávku u mantinelu Trevor Moore, jenž přes celé hřiště trefil bok branky, ale PHILLIP DANAULT okamžitě puk dojel a z větší blízkosti neměl s trefou do prázdné klece problém. Asistence: Trevor Moore.

56:58
    Pokus o trefu přes celé hřiště se hostům nevydařil, píská se zakázané uvolnění.

56:08
    Colorado využilo poslední komerční přestávky k naplánování závěrečného tlaku a rovnou to zkouší s prázdnou brankou.

56:08
    Bowen Byram zkusil nahození od modré čáry, někdo z bránících hráčů ho tečoval nahoru do ochranné sítě.

55:47
    Colorado hraje v plném počtu.

55:30
    Laviny se brání dobře, ale na útočení to momentálně nevypadá.

54:40
    Kings zatím v této přesilovce nevystřelili na branku, ale jistě jim vyhovuje, že běží čas, zatímco drží kotouč daleko od Joonase Korpisala.

53:47
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Artturi Lehkonen – 2 min., hákování.

53:29
    Další dobrý protiútok zakončoval střelou z první Viktor Arvidsson, pro Georgijeva to byla jednoduchá práce.

52:38
    Po dobrých šancích Colorada převezl puk Adrian Kempe, jehož pokus z pravé strany trefil branku jen z boku.

51:57
    Kdo jiný než Nathan MacKinnon kroužil v útočném pásmu, dostal se ale s pukem až k modré čáře, takže jeho daleká střela z otočky neměla šanci na úspěch.

50:20
    Avs byli rozmístěni v útočném pásmu ideálně, jenže se sami nepřesným pasem připravili o puk, takže Drew Doughty mohl jednoduše převézt puk na druhou stranu a jednoduchým nahozením donutit Alexandara Georgijeva k podržení a přerušení hry.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 35. Rodrigues (Girard, Newhook), 45. MacKinnon (Makar, Rantanen) – 9. Kempe (Kopitar, M. Roy), 18. Vilardi (Kopitar, Byfield), 41. Kempe (Gavrikov, Kopitar), 45. Danault (Spence, Fiala), 58. Danault (Moore)

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, Byram, Girard, B. Hunt, J. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Malgin, Newhook, Nieto.
    Trenér: Jared Bednar.

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Spence – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Iafallo, Lizotte, Moore – MacEwen, Kupari, Vilardi.
    Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Dunning, Rehman – Toomey, Gawryletz.

Diváci: 18 117.