Buffalo – Dallas 4:10 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Montreal – NY Rangers 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – New Jersey 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – Philadelphia 1:0 (kon.) | Tampa – Vegas 3:4 (po pr.)
Boston – Edmonton 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 2:5 (kon.)
Arizona – Nashville 4:1 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:5 (kon.)
Piráti Chomutov
2:3 (0:2, 1:1, 1:0) Stav série: 0:2
HC Tábor
Pátek 10.03.2023, 16:00 • ROCKNET ARÉNA • Extraliga dorostu - play-down • 2. kolo

Hokejisté Tábora vyhrávají také druhý duel na ledě Chomutova a vezou si na jih Čech vedení 2:0 na zápasy! Mají tedy nakročeno k postupu do dorostenecké extraligy. Naopak Piráti se nacházejí nad propastí.

Domácím hrubě nevyšel začátek utkání. Vinou vlastní nedisciplinovanosti prohrávali v 7. minutě po dvou využitých přesilovkách soupeře 0:2. Ve 28. minutě navíc přidal třetí gól Tábora Filip Dohnal. Piráti se nevzdali. Ve 34. minutě snížil v početní výhodě Petr Holejšovský, a když hned po 16 sekundách třetí části zužitkoval další přesilovku Jaroslav Pospíšil, byli domácí v kontaktu. Nejblíže k vyrovnání se pak Chomutovští dostali až při závěrečné power-play, kdy hosty zachránila horní tyčka a následný odraz kotouče těsně před brankovou čáru.

To už je z mé strany vše. Přeji příjemně strávený páteční večer! (18:12:48)

59:58
    Šrámek přerušuje hru poté, co domácí z nouze nahodili puk z vlastní poloviny hřiště. Čas tak na poslední střelu.

59:18
    Švarcovu ránu z mezikruží vyrazil vyrážečkou Šrámek.

58:56
    Další závar před táborskou brankou. Šrámek zalehl puk.

58:42
    Po tečované střele od modré čáry puk zazvonil o horní tyčku a odrazil se někam k brankové čáře! Následně ho za ležícího Šrámka nedorazil Josef Chládek! To byla obrovská smůla pro Chomutov.

58:10
    Piráti to zkoušejí bez brankáře!

58:09
    Nahození Švarce z levé strany zachytil Šrámek. Domácí si vzápětí vyžádali time-out.

57:17
    Domácím nevyšla rozehrávka. Pískáno zakázané uvolnění.

56:02
    Čas utíká. Nyní drží puk na hokejkách hráči Tábora.

54:47
    Domácí v ofsajdu.

53:39
    Od modré čáry vypálil na hostující branku Zbyněk Švarc. Šrámek viděl a zasáhl lapačkou.

53:20
    Hájek pokryl ránu Matěje Vrby z levé strany. Puk vyrazil ke spoluhráčům, kteří tak zase mohou vyrazit dopředu.

52:29
    Nyní pískán pirátský ofsajd.

52:08
    Hráči Tábora zatím dobře brání a Piráti se přes veškerou snahu nedostávají do gólových šancí.

51:16
    Šrámek raději zachytil a podržel puk, který se doklouzal do jeho brankoviště.

50:12
    Domácí zastavilo postavení mimo hru.

49:37
    Hosté nyní zaútočili. Puk se po nahození z ostrého úhlu nepříjemně snesl před brankoviště. Dominik Vlček ho ale nedostal za brankáře Hájka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 34. Holejšovský (Chládek, F. Novák), 41. Pospíšil (F. Novák, Holejšovský) – 4. Němeček (Dohnal), 7. Hlavín (P. Pospíchal, Vlček), 28. Dohnal (Hlavín)

Piráti Chomutov: Hájek (Štěrba) – Malcovský, Švarc, Holejšovský, Ibl, Malý, Hynek – Kalvoda, J. Novák, Sochor, Bečvář, Pospíšil (C), Nastoupil (A), Grosskopf, Patočka (A), Chládek, B. Novák, Šilhan.
    Trenér: Radek Šíp

HC Tábor: Šrámek (Ferdus) – Céza, Mašek, Bačo, Šťastný (A), Bouška, Jaroš, Honzík – Dohnal, P. Pospíchal (C), Vlček, Němeček, J. Pospíchal, Mohyla (A), Hlavín, Suchan, Křepelka, Vrba.
    Trenér: Arpád Györi

Rozhodčí: Jechoutek, Červenka – Jurák, Kubas