Bournemouth – Liverpool 1:0 (kon.) | Tottenham – Nottingham 3:1 (kon.) | Everton – Brentford 1:0 (kon.)
Leeds – Brighton 2:2 (kon.) | Leicester – Chelsea 1:3 (kon.) | Crystal Palace – Manchester City 0:1 (kon.)
Leeds United
2:2 (1:1)
Brighton & Hove Albion
Sobota 11.03.2023, 16:00 • Elland Road, Leeds • Anglická Premier League • 27. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:53:53)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:9.

Je konec. Leeds remizoval s Brightonem 2:2.
    Ve 33. minutě se ale Alexis Mac Allister dostal do zakončení a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Dlouho to ale netrvalo a ve 40. minutě srovnal skvělou střelou z dálky Patrick Bamford. Ve 49. minutě se Aaronson dostal ke střele, ale tu Steele vyrazil. V 61. minutě se hosté dostali zpět do veden díky vlastní brance Harrisona. Ten ale svou chybu odčinil fantastickým gólem v 78. minutě.
    Utkání na Elland Road skončilo remízou.

90+5

90+4
    Střídání v týmu Leeds United:
    ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Luis Sinisterra.

90+3
    V domácím vápně bylo pořádně horko, ale nakonec přišla nepřesná střela hostujícího hráče.

90+2
    Brighton získal rohový kop, který sice nepřinesl zakončení, ale hosté budou zahrávat ještě jeden.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Júnior Firpo podrazil Marcha a uviděl od sudího žlutou kartu. Hosté navíc získali volný kop z dobré pozice.

89
    Hostující mužstvo drží balón na polovině soupeře a chce rozhodnout toto utkání ve svůj prospěch.

88
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Adam Webster, přichází Jan Paul van Hecke.

87
    Adam Webster šel velmi ostře do souboje s Rodrigem uvnitř vápna, ale sudí tento zákrok jako penaltový neposoudil.

86
    Georginio Rutter se nedostal přes levou stranu do vápna, ale Leeds získal míč zpět.

85
    Domácí propadli na pravé straně, ale rychlý brejk Brightonu nakonec skončil jen míčem v náručí Mesliera.

84
    ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Georginio Rutter.

83
    Moisés Caicedo musel posléze zatáhnout za ruční brzdu a uviděl kartu žluté barvy.

82
    Solly March vybojoval balón na pravé straně, ale Brighton nevytěžil z této akce nic nebezpečného.

80
    Júnior Firpo se dostal k balónu uvnitř šestnáctky, ale místo střely ještě volil přihrávku, která ale skončila u soupeře.

Michal Raška

Branky: 40. Bamford (Harrison), 78. Harrison (Gnonto) – 33. Mac Allister (Mitoma), 61. Harrison (vla.)

Karty:   90. Firpo (LDS) – 83. Caicedo (BRN)

Leeds United: Meslier – Ayling, Koch, Wöber, Firpo – T. Adams, Roca (66. McKennie) – Summerville (66. Gnonto), Aaronson (84. Rutter), Harrison (90+4. Sinisterra) – Bamford (66. Rodrigo).
    Náhradníci: Robles – S. Greenwood, Kristensen, Struijk.

Trenér: Gracia

Brighton & Hove Albion: Steele – Veltman, Webster (88. van Hecke), Dunk, Estupiñán – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – E. Ferguson (68. Welbeck).
    Náhradníci: R. Sánchez – Ayari, Buonanotte, Colwill, Enciso, Sarmiento, Undav.

Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Davies