Real Madrid – Espanyol 3:1 (kon.) | Elche – Valladolid 1:1 (kon.) | Celta Vigo – Rayo Vallecano 3:0 (kon.)
Valencia – Osasuna 1:0 (kon.)
Real Madrid
3:1 (2:1)
Espanyol Barcelona
Sobota 11.03.2023, 14:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 25. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:17. (16:00:34)

Fotbalisté Realu Madrid splnili proti Espanyolu roli favorita. Byť se jim nepovedl začátek, když už v 8. minutě inkasovali po krásné střele Joselua, dokázali zabrat a připsali si do tabulky tři body za výhru 3:1. Madristé otočili skóre ještě v prvním poločase. Ve 22. minutě to vzal na sebe Vinícius Júnior, který po průniku od levé postranní čáry vyrovnal. V dalším průběhu úvodního dějství už dominoval Real a bylo otázkou času, kdy padne další gól. Ten přišel ve 39. minutě, když povedený centr Tchouaméniho uklidil s pomocí břevna hlavou do brány Éder Militão. Po změně stran už to bylo trochu poklidnější. Hosté se k ohrožení brány soupeře téměř nedostávali. Na domácí straně mohl přidat pojistku Rodrygo, který trefil z přímého kopu břevno. Skóre tak uzavřel až v nastavení Marco Asensio, jenž využil skvělé práce Ceballose.

90+5

90+4
    Ještě jedna šance domácích! Ránu Federica Valverdeho zpoza šestnáctky, která byla dobře umístěná, vyrazil Pacheco.

90+3
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Real podnikl útok do už otevřené obrany soupeře. Skvělou práci odvedl Dani Ceballos, který projel středem hřiště až hluboko na útočnou polovinu. Poté vysunul MARCA ASENSIA a ten míč poslal nad padajícím brankářem Pachecem do sítě – 3:1.

90+2
    Domácí nyní takticky drží míč na svých kopačkách. Čas utíká.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Álvaro Rodriguez.

89
    Hráči Realu se až zbytečně zatáhli a dávají tak Espanyolu šanci na závěrečný tlak.

88
    Z něho se hosté neprosadili. Následně míč nesportovně zakopl Dani Carvajal, který dostal žlutou kartu.

87
    Nakonec z toho byla dobrá šance! Na centr Denise Suáreze si naskočil Leandro Cabrera, který bránu netrefil. Byla tam ale ještě teč a tak uvidíme roh Espanyolu.

87
    Hosté budou zahrávat standardní situaci v podobě zkráceného rohového kopu.

86
    Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Ceballos).

85
    Ronaël Pierre-Gabriel nemohl dále pokračovat, a proto musel být vystřídán.

85
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Nico Melamed,
    ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Aleix Vidal.

83
    Zdravotní problémy má Ronaël Pierre-Gabriel. Hostující obránce, který nastoupil až v průběhu druhé půle, si zřejmě natáhl sval.

82
    Nacházíme se už v poslední desetiminutovce tohoto duelu. Real stále drží těsné vedení. Nutno říci, že Espanyol ve druhé půli směrem dopředu příliš nehrozil.

80
    Ronaël Pierre-Gabriel postupoval s míčem na pravé straně. Zahnal se ale do zámezí a jeho centr už byl zbytečný.

Martin Augustin

Branky: 22. Vinícius Júnior (Kroos), 39. Militão (Tchouaméni), 90+3. Asensio (Ceballos) – 8. Joselu (R. Sánchez)

Karty:   32. Vinícius Júnior (REA), 86. Ceballos (REA), 88. Carvajal (REA) – 18. Cabrera (ESB), 56. Ó. Gil (ESB)

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:17.
    Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militão, Na. Fernández, Camavinga – Kroos (74. Ceballos), Tchouaméni (74. Rüdiger), Modrić (C) (72. Asensio) – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior (90. Rodriguez).
    Náhradníci: Lunin, L. López – L. Vázquez, Odriozola, Hazard, Díaz, J. Vallejo.

Trenér: Carlo Angelotti

Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil (69. Pierre-Gabriel, 85. A. Vidal), S. Gómez (85. Melamed), Montes, Cabrera – R. Sánchez (75. Puado), V. Souza, Gragera (75. De. Suárez), Darder (C) – Joselu, Braithwaite.
    Náhradníci: J. García, Álv. Fernández – Calero, Expósito, Oliván, D. Gómez, Lazo.

Trenér: Diego Martínez