Slovan Bratislava – Žilina 0:1 (kon.) | B. Bystrica – Dunajská Streda 2:3 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
2:3 (0:3)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Neděle 12.03.2023, 17:30Niké liga - skupina o titul • 1. kolo

Ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok nedele a úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (19:34:43)

Na Štiavničkách sme dnes videli dva diametrálne rozdielne polčasy. V tom prvom dominovala Dunajská Streda, v tom druhom Banská Bystrica. Dunajská Streda teda zvíťazila pod Urpínom 3:2 a navýšila svoj náskok na čele tabuľky na štyri body pred Slovanom Bratislava.

Po skončení zápasu je na trávniku obrovská roztržka, v ktorej sú zapletené obe striedačky. Treba však jasne povedať, že táto situácia je len a len vinou hlavného rozhodcu, ktorý hrubo nezvládol záver zápasu.

90+5

90+3
    Zdá sa, že hlavný rozhodca Dohál nebude situáciu vôbec posudzovať so systémom VAR, čo vyvolalo ďalšiu búrku emócií. Žltú kartu dostáva domáci asistent tréner Štefan Rusnák.

90+3
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Matej Franko).

90+2
    Banská Bystrica dala gól, ale ten neplatí pre údajnú hru rukou! Na ihrisku máme obrovské emócie, budú sa udeľovať žlté karty na oboch stranách!

90+1
    Domáci futbalisti hrajú v druhom polčase mimoriadne sympaticky a vrhajú všetky sily do útoku.

90
    Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Milan Dimun).

90
    Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Alex Pinto).

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 5 minút.

89
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
    z ihriska odchádza Sebastián Nebyla, prichádza Ammar Ramadan.

89
    z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Alejandro Mendez.

88
    Hra sa v týchto momentoch výrazne kúskuje, čo hrá do karát futbalistom Dunajskej Stredy.

87
    DAC oblieha pokutového územie domáceho tímu, následne po súboji ostáva ležať na trávniku Miroslav Káčer.

86
    Káčerík fauloval na pravej strane pri vlastnom pokutovom území, hostia majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

85
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút a trúfam si povedať, vzhľadom na druhopolčasový výkon Dukly, že ešte nie je o víťazovi rozhodnuté.

84
    Banská Bystrica dala gól! Rýchly útok Dukly, Rymarenko parádne našiel na pravej strane MATEJA FRANKA, ktorý obstrelil Petráša a znižuje na 2:3!

Dávid Švec

Branky: 60. Polievka (Ľupták), 84. Franko (Rymarenko) – 4. Krstović (Blackman), 31. Krstović (Nebyla), 35. Krstović (Blackman)

Karty:   28. Ľupták (BBY), 90+3. Franko (BBY) – 37. Andzouana (DUN), 62. Risvanis (DUN), 90. Pinto (DUN), 90. Dimun (DUN)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 6:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:10.
    MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Willwéber (46. Káčerík), Záhumenský – Pišoja, A. Slávik, Hanes (82. Franko), Ľupták, Richtárech (82. Demian) – Rymarenko, Polievka (C).
    Náhradníci: Baláž, Nôta – Gorosito, Köröš, Jackuliak, Svetlík.

Trenér: Michal Ščasný

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis (C), Brunetti (27. Kružliak), Andzouana – Káčer, Dimun, Nebyla (89. Ramadan) – Blackman (70. Szánthó), Krstović (70. Niarchos), Gavrić (89. Mendez).
    Náhradníci: Veszelinov – Fazlagić, Kalmár, Davis.

Trenér: Adrián Guľa

Rozhodčí: Dohál – Štrbo, Vorel