Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:2 (po pr.)
Tampa – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 2:5 (kon.)
Carolina – Vegas 0:4 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Toronto – Edmonton 7:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 1:5 (kon.) | Seattle – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (0:1 po s.n.) | Detroit – Boston 5:3 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:2
Bílí Tygři Liberec
Neděle 12.03.2023, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

To je ode mě pro dnešek vše. Z rozradostněné LOGPSEED CZ Arény se s vámi loučím, mějte se krásně. (20:13:42)

Je dobojováno. Plzeň dokázala vstřelit v prodloužení rozhodující gól a v úterý tak přijde velké vyvrcholení v Liberci.

70:45 Jakub POUR - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

70:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, tahle série ještě nekončí! JAKUB POUR dostal přihrávku na pravý kruh a neskutečně přesnou ranou posílá tuhle sérii k rozhodujícímu pátému zápasu pod Ještěd. Asistence: Marek Baránek, Adrián Holešinský.

70:12
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Michael Frolík – 2 min., vražení na hrazení.

69:16
    T.J. Melancon vystřelil od modré čáry, puk se poté snášel na bránu, nakonec skončil těsně vedle levé tyče.

68:36
    Obrana Liberce dnes svému brankáři neskutečné pomáhá, tři desítky plzeňských střel již byli obránci hostů zastaveny.

66:43
    Jan Piskáček dostal puk mezi kruhy, jeho rána byla nicméně znovu zablokována hostující obranou.

66:13
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude znovu před Pavlátem. Následuje komerční přestávka.

65:55
    Hosté obléhali plzeňskou branku, puk na Pavláta létal ze všech stran, nakonec ho maskovaný muž indiánů schoval pod svou lapačku.

64:47
    Filip Suchý dostal výbornou přihrávku do jízdy, plzeňský útočník se procpal až před Kváču, nicméně toho již překonat nedokázal.

64:16

62:41
    Rána Baránka byla zablokována, hosté poté dostali puk alespoň do středního pásma.

62:30
    Přihrávka přes šíři pásma byla hosty zblokována až do diváků. Opět se bude vhazovat před Kváčou.

62:16
    Michal Bulíř – 2 min., sekání.

61:57
    Jan Schleiss se pokusil překvapit Kváču rychlou střelou od mantinelu, rozhodnutí zatím nepřichází.

61:30
    Ludwig Blomstrand vytáhl svůj pomyslný rychlý švih, Kváča chvílí nevěděl, kde má kotouč, nakonec mu pomohla s odpalem obrana.

61:03
    Na opačné straně vyzkoušel pozornost Kváči ranou od modré čáry Aleksi Rekonen, brankář Liberce bezpečně zachytil puk do své výstroje.

60:33
    Jakub Pour ztratil v útočné třetině kotouč, Liberec jel do rychlého přečíslení čtyři na dva, avšak rychlou střelu z levé strany vytáhl Pavlát nad svou branku.

60:01

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše. Vrchol dnešního zápasu je tady!

Šedesát minut hry nerozhodlo, dnešní utkání tak bude pokračovat v prodloužení za stavu 1:1. Ve třetí třetině jsme viděli několik zajímavých šancí, avšak ani jeden z brankářů se překonat nenechal.

Střely na bránu: 26 – 29.

Nyní nás čeká klasická osmnáctiminutová přestávka, prodloužení tak začne přibližně v 19:49.

60:00

59:40
    Dnešní utkání pomalu míří do prodloužení...

58:30
    Hosté pod tlakem vyhazují jen na zakázané uvolnění. Domácí cítí šanci na rozhodnutí.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Ofsajd Liberce.

57:10
    Plzeň rychle přesunula hru na druhou stranu, Baránek zatáhl hru za branku a Kváča nakonec puk raději schoval pod svou lapačku.

56:47
    Rychlovský už neměl sílu, tak od modré čáry nahodil puk na Pavláta. Ten ho podržel ve své lapačce, vhazovat se tak bude po pravici Dominika Pavláta.

56:21
    Dominik Pavlát vytáhl ze své sbírky zákrok večera. V dalším rychlém brejku našel Flynn na druhé volného Adama Najmana, který bleskovou střelou pouze trefil lapačku Pavláta.

55:46
    Marek Baránek napřáhl na modré čáře, avšak jeho rána nebyla nakonec pro Kváču vůbec nebezpečná.

54:34
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, celou situaci na sebe vzal z pravé strany Jakub Rychlovský, avšak mezeru mezi betony netrefil.

54:13

53:48
    Ránu od modré čáry drží plzeňský brankář ve své výstroji.

53:10
    Filip Suchý šetři několik cenných vteřin v útočném pásmu.

52:38
    Michal Bulíř byl zcela sám na levém kruhu, přesto nedokázal prostřelit Dominika Pavláta.

Dnešní utkání sleduje 4879 diváků.

52:13
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Adrián Holešinský – 2 min., napadení.

52:05
    Adrián Holešinský přenechal puk Rekonenovi, ten ale Kváču v bráně nezaměstnal.

50:59
    Michael Frolík si vybruslil na levý kruh, poté ale minul vzdálenější tyč. Hrát tak mohou opět domácí.

50:07
    Třetí třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny. Na úvod druhé části vyhodili hosté puk přes všechny čáry – icing.

49:01

48:35
    Liberec dokázal dovést puk až k brance Pavláta.

48:05
    Na pravém kruhu zůstal zaparkovaný Ludwig Blomstrand, avšak ani jeho dvě střely v bráně neskončily.

47:37
    Adrián Holešinský měl na hokejce velkou šanci, avšak hostující bránu minul.

47:01
    Jakub Rychlovský – 2 min., vysoká hůl.

45:39
    Václav Adamec na druhé straně mohl naopak vrátit domácím ztracené vedení, avšak ve vyložené šanci minul hostující bránu.

45:01
    Plzeň měla velké štěstí, po rychlé akci Liberce poskakoval kotouč po brankové čáře, avšak těžkou situaci domácí přečkali.

44:21
    Michal Houdek si našel na modré čáře odražený kotouč, plzeňský obránce ho následně vší silou poslal na bránu, Kváča připraven.

43:14
    Ve třetí části se zatím hraje opatrný hokej, obě mužstva se převážně soustředí na obranu, je vidět, že se nikdo nechce dopustit osudové chyby.

42:10
    Tomáš Mertl vystřelil krátce za modrou čárou, avšak jeho rána neměla gólové parametry, Kváča tentokrát mohl zůstat v klidu.

41:33
    Ofsajd Plzně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:54
    Jakub Pour se snažil vymotal do zakončení, přes dva bránicí hráče to měl ale hodně složité.

40:10

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí a i po dvou třetinách platí nadále vyrovnaný stav, tentokrát však 1:1. Plzeň dostal do vedení Tomáš Mertl, avšak na jeho zásah odpověděl v početní výhodě Oscar Flynn.

Střely na bránu: 22 – 20.

Třetí třetina začne přibližně v 18:55.

40:00

39:18
    Plzeň se dostala k puku a od Pavláta ho dostala až ke Kváčovi.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:41
    Tomáš Filippi trefil z levého kruhu pouze boční síťku.

38:10
    Dominik Pavlát – 2 min., podrážení, odpyká Václav Adamec.

36:58
    Branka Pavláta se ocitla mimo své normální postavení, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:55
    Martin Beránek se dostal za záda hostující obránců, plzeňský útočník mířil šikovně mezi betony, avšak ty nakonec k sobě sklaply včas.

35:26
    Domácí zkusili překvapit brankáře Liberce střelou od pravého mantinelu, tečovaný pokus skončil až v ochranné síti.

33:39
    Na pravém kruhu dostal spoustu prostoru Michal Bulíř, hostující útočník napřáhl až ke stropu haly, plzeňskou bránu nicméně stejně netrefil.

32:47
    Adam Dvořák dostal hezkou přihrávku na pravý kruh, plzeňský mladý útočník zkoušel bleskově zakončil, jeho švih ale Kváča dokázal zneškodnit, i když s problémy.

32:20
    Plzeň získala puk v útočné třetině, ten rychle předala na modrou čáru, kde byl zaparkovaný Marek Baránek, jeho ránu ale s přehledem kryje Petr Kváča.

31:14
    Michal Bulíř se znovu tlačil do zakončení, tentokrát jeho bekhendový pokus byl ale velmi slabý, Pavlát v pohodě jeho střelu vykopl svým betonem.
    30:25 Oscar FLYNN - 1:1

30:25
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté využívají početní výhodu a v polovině utkání je v Plzni znovu srovnáno. OSCAR FLYNN se po hezké individuální akci dostal až ke střele z levého kruhu, odkud trefil přesně mezeru mezi betony. Asistence: Uvis Janis Balinskis.

30:02
    Jan Jaroměřský – 2 min., hákování.

29:11
    Tomáš Filippi zkoušel překvapit plzeňského brankáře střelou na bližší tyč, tu si však Pavlát svědomitě pohlídal.

28:45

28:18
    A opět, tahle početní výhoda se indiánům vůbec nedaří.

27:50
    Hosté se vzápětí dostali znovu zadarmo ke kotouči a ten vyhodili až k bráně Pavláta.

27:25
    Adrián Holešinský napřáhl na modré čáře, avšak svou tvrdou ránou trefil jen prvního bránícího hráče.

26:45
    Petr Jelínek – 2 min., krosček.

25:49
    Jakub Pour se dostal do rychlého brejku, avšak obránce Liberce ho nakonec dobruslil a podle toho také nakonec vypadalo zakončení plzeňského útočníka.

25:29
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, následná střela nicméně byla sražená mimo tři tyče Pavláta.
    24:40 Tomáš MERTL - 1:0

24:40
    Teď už to domácím vyšlo a zaslouženě jdou do vedení. Kváča nejprve podcenil lehkou střelu, poté hosté vyhodili puk pouze na hokejku Petra Zámorského, který vystřelil z pravého kruhu a jeho pokus šikovně tečoval mimo dosah Kváči TOMÁŠ MERTL. Bez asistence.

23:45
    Kapitán Jan Schleiss měl na hokejce vedoucí branku zápasu, avšak z vrcholu levého kruhu nechal pouze vyniknout brankáře Kváču.

22:49
    Michal Bulíř se dostal do rychlého brejku podél levého mantinelu, forvard Liberce zkusil rychlou střelu na lapačku, Pavlát jeho úmysl vystihl.

22:06
    Zakázané uvolnění Liberce, vhazovat se bude před brankářem Kváčou.

21:33
    Ze stejného místa, jak před minutou Rekonen, nyní pálil i Adrián Holešinský a jeho rána dopadla zcela podobjně, puk nakonec skončil až v ochranné síti.

20:26

20:18
    Po osmnácti vteřinách mířil Aleksi Rekonen do vzdálenějšího rohu, avšak těsně minul.

20:01

Je za námi první třetina, která branku nenabídla, avšak o zajímavé situace rozhodně nebyla nouze. K vidění bylo plno osobních soubojů, plno šancí, avšak zatím kralují oba brankáři.

Střely na bránu: 12:9

Druhá perioda začne přibližně v 17:54.

20:00

19:35
    Na pravém kruhu napřáhl Aleksi Rekonen, Kváča na svém místě.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:36
    Petr Kolmann – 2 min., držení.

17:34
    Nahození od pravého mantinelu si Pavlát v pohodě pohlídal. Vhazovat se bude po jeho levici.

15:57
    Petr Zámorský to znovu zkoušel od modré čáry, avšak ani tentokrát obranný val clonící před ním nepropálil.

15:30

15:21
    Jakub Pour – 2 min., hrubost.

Adam Najman – 2 min., hrubost.

15:06
    Liberec se dostal rychle zpět do útočné třetiny, avšak indiáni ještě rychleji poslali puk zpět k Kváčovi.

14:28
    Naopak Škoda mohla jít ve vlastním oslabení do vedení, po špatné rozehrávce se puku zmocnil obránce Baránek, ten si posléze nabruslil do pásma, prudkou ránou ale těsně minul hostující klec.

13:59
    Krátce za modrou čárou pálil explzeňský Micha Bulíř, Pavlát ale jeho ránu dokázal zastavit.

13:30
    Adam Dvořák – 2 min., krosček.

12:53
    Vojtěch Budí se zmocnil na ose hřiště odraženého kotouče, jeho následnou střelu ale reflexně chytil Petr Kváča.

12:09
    Dominik Pavlát si po střele z pravé strany našel kotouč ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.

11:35
    Škoda obléhala hostující bránu, ránu Budíka od modré čáry posléze tečoval Ludwig Blomstranda, avšak vedle brány.

09:43

09:19
    Plzeň jela ve dvou proti jedinému obránci, celou situaci na sebe vzal z levé strany Jakub Pour, Kváča po jeho střele vůbec nevěděl, kde má kotouč, nakonec vše hosté ale zvládli.

09:17

08:50
    Adrián Holešinský to zkusil středem po vlastní ose, až před hostujícího brankáře se nicméně domácí útočník neprokličkoval.

08:02
    Michal Birner měl velkou šanci, když hostující útočník dostal přihrávku přes šíti brankoviště, u druhé tyče avšak mířil vedle brány.

07:43
    Samuel Bitten – 2 min., hrubost.

07:25
    Krátce po vyhraném buly pálil Petr Zámorský, Kváča ale jeho pokus dokázal zneškodnit.

07:17
    Adam Dlouhý – 2 min., podrážení.

06:07
    Hosté se zatím spíše brání plzeňským nájezdům, nyní kotouč vyhazují jen tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

05:11
    Hosté se řítili do otevřené domácí obrany, Jan Ordoš se pokusil vystřelit přes bránicí hráče, avšak puk se až k brankáři Škody nedostal.

03:47
    Plzeň mohla jít do rychlého brejku dvou na jednoho, avšak přihrávka na Rekonena nebyla přesná. Hrát tak může opět Liberec.

02:49
    Již od prvních minut sledujeme velký boj o každý centimetr ledu, ani jedno mužstvo si nedá nic zadarmo.

02:11
    Puk mimo mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:35
    Jakub Rychlovský se dostal na druhé straně do šance podél levého mantinelu, hostující útočník ale plzeňskou branku minul.

00:24
    Hned po pár vteřinách domácí ohrozili branku Kváči, rána Zámorského ale skončila pouze uprostřed branky.

00:01

Před samotným vhozením úvodní buly ještě zazní česká státní hymna.

Obě mužstva již nastupují na ledovou plochu, čtvrté utkání předkola play off začne za malou chvíli.

Plzni dnes, a i v případě úterního zápasu, bude chybět Kryštof Hrabík, který za včerejší zákrok inkasoval trest na dvě utkání. Paradoxem je, že ačkoliv se zákrok stal se před zraky rozhodčích, Hrabík vyloučený nebyl ani na dvě minuty.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Svoboda) – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Houdek, Jaroměřský, Kremláček – Schleiss (C), Suchý, Pour – Holešinský, Mertl (A), Rekonen – M. Beránek, Honejsek, Adamec – A. Dvořák, Bitten, Blomstrand.
    Trenér: Petr Kořínek.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – Frolík, A. Najman, Flynn – Vlach, Bulíř (A), Rychlovský – Šír, Jelínek (C), Dlouhý.
    Trenér: Patrik Augusta.

Rozhodčí: Úlehla, Stano – Gerát, Rampír.

Krásný nedělní odpoledne z Plzně!

Všechny srdečně vítám u pokračování předkola play off. HC Škoda Plzeň již počtvrté změří síly s Bílými Tygry z Liberce a dneska domácí budou usilovat o to, aby sérii vrátili k rozhodujícímu pátému zápasu zpět do Liberce.

První duel byl v režii domácích. Ti se již v sedmé minutě dostali do dvoubrankového vedení, duel nakonec po třetinách 2:0, 1:0 a 1:1 ovládli celkově 4:1. Dvěma góly se na vítězství svých barev podílel jednadvacetiletý Jan Rychlovský.

Odveta ovšem patřila Škodě, která od samotného začátku diktovala tempo hry a brzdila ji pouze efektivita v zakončení. Tu se ovšem v polovině střetnutí za stavu 1:0 podařilo Západočechům zlomit a nakonec zvítězili 6:0. Tři asistence zapsal Jan Schleiss, dvoubodoví byli Adrián Holešinský (2+0), Tomáš Mertl s Janem Jaroměřským (1+1) a Jakub Pour (0+2). Dominik Pavlát pak přispěl sedmadvaceti zákroky.

Včera se hrál důležitý zápas o mečbol. Do něho lépe vstoupili Západočeši, kteří šli jako první v uktání do vedení, avšak ještě ve druhém dějství dokázali hosté srovnat a v poslední periodě šťastně otočit. Rozhodla polovina třetí třetiny, kdy padl gól, který hodně rozproudil emoce v LOGSPEED CZ Aréně. Nicméně rozhodčí u videa viděl kotouč za brankou, Liberec se tím pádem dostal do náskoku, který již nepustil.

Nicméně dnes je nový den, Plzeň rozhodně nedá svou kůži zadarmo.

Přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 25. Mertl (Zámorský), 71. Pour (Baránek, Holešinský) – 31. Flynn (Balinskis)

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Houdek, Jaroměřský, Kremláček – Schleiss (C), Suchý, Pour – Holešinský, Mertl (A), Rekonen – M. Beránek, Honejsek, Adamec – A. Dvořák, Bitten, Blomstrand.