Val. Meziříčí – Kopřivnice 4:3 (po pr.) | SHKM Hodonín – Vyškov 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Znojmo 2:5 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 6:3 (kon.) | Děčín – Letňany 0:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 1:4 (kon.)
Vrchlabí – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Příbram – Tábor 3:1 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:3 (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HC ISMM Kopřivnice
Pondělí 13.03.2023, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Osmifinále

A je dobojováno. Oba týmy sehrály prakticky jednu další třetinu navíc, až v 18. minutě prodloužení nakonec rozhodl svou střelou z boku na branku obránce Stanislav Báchor. Bobři se tak díky tomu dostávají do vedení 2:0 na zápasy a ve středu v Kopřivnici mohou sérii ukončit. (22:40:46)

77:33 BÁCHOR - 4:3

77:33
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! V prodloužení se prosazuje STANISLAV BÁCHOR! Asistence: Jan Křivohlávek.

76:52
    Po buly končí puk na zakázaném uvolnění. Vhazuje se znovu před Baldikem.

76:38
    Finsterle před Baldikem úplně sám, bekhendem se mu ale nepodařilo zakončit. Vhazuje se před maskovaným mužem Tatry.

75:55
    Pokorný netrefil volné místo v brance, za chvíli zase pálil Vávra. Jeho střelu se také podařilo Kopřivnici udolat. Do úniku se následně dostal Velecký, ten pálí na Sachrovu hruď.

75:32
    Sachr zabránil úniku Hlaváče. Vhazuje se před jeho svatyní.

74:50
    Bobři v útoku. Gabrhelík vypálil od modré, puk získávají hosté a ti jedou dopředu.

74:46
    Tatrovka vyhazuje a je pískán icing.

73:58
    U kotouče stále Bobři. Vávra poslal na Báchora a Valaši jedou znovu dopředu.

73:58
    Vávra se chtěl s pukem posunout za modrou, je ale pískán ofsajd. Kozubík byl moc brzy za čarou.

73:28
    Bobři drží pásmo, Finsterle trefil tyč!

72:58
    Valaši znovu u puku, Martinec s Pokorným vepředu.

72:52
    Pokorný mohl jít do úniku, puk ale včas nezachytil.

72:07
    Po rozehrávce má kotouč Tatra, ta ho rychle ztrácí a dopředu jde Martiník.

71:41
    To se jim nedaří. Tatra jejich atak odvrátila a Bobři jsou s pukem znovu za svou svatyní.

71:08
    Tatra tlačí Bobry u jejich branky. Ďurkáč ale získal puk a Valaši mohou rozehrát.

Jan Kozák

Branky a nahrávky: 2. Andris (Martiník), 20. Andris (Křivohlávek, Ďurkáč), 44. Finsterle (Kozubík, Vávra), 78. Báchor (Křivohlávek) – 10. Sluštík (Suchý, Velecký), 11. Pargáč (Ficek, Gola), 17. Velecký (Suchý, Sluštík)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Ševců) – Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas, Báchor (A), Sviták, Holiš – Finsterle, Vávra (A), Kozubík – Andris, Křivohlávek (C), Martiník – Bachánek, Vavřík, Pokorný – Kuchařík, Martinec.
    Trenér: Lukáš Plšek

HC ISMM Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Petrek, Marek, Bartošák, Dluhoš, Hlaváč, Ficek – Velecký, Sluštík (C), Suchý – F. Fojtík, Pindel, Indrst – Pargač, M. Mach, Gola – Urban, J. Mach, Kleniár.
    Trenér: Ladislav Majkus

Rozhodčí: Held, Grygera – Bartek, Bubela