Toronto – Buffalo 3:4 (kon.) | Montreal – Colorado 4:8 (kon.) | Seattle – Dallas 2:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Buffalo Sabres
Úterý 14.03.2023, 00:30 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:23:10)

3. Auston Matthews (TOR) 1+2

Sabres se vrátili před Washington na desáté místo Východní konference a s dvěma zápasy k dobru jim na osmé Islanders chybí pět bodů. Maple Leafs jsou bezpečně ukotveni na čtvrtém místě konference a na druhém místě Atlantické divize.

Buffalo na ledě Scotiabank Areny vstalo z mrtvých. V první třetině nestíhalo a po změně stran dostalo od Matthewse a Järnkroka dva rychlé góly. V tu dobu vše nahrávalo tomu, že Sabres popáté za sebou prohrají. Náhle se obraz hry ale změnil, Granatova družina začala uspokojené Toronto přehrávat a Quinnovým gólem získala do třetí třetiny hratelnější výchozí pozici. Úvod poslední dvacetiminutovky Maple Leafs kontrolovali. Uzdravený střelec Tuch je ale překvapil gólem na 2:2 a po Cozensově dorážce už Šavle vedly. Přesilovková trefa Tucha jim dala ještě více sebevědomí a domácí stihli už jenom snížit Nylanderem.

59:45
    Tuch zase minul prázdnou branku. Hra se vrátila před Andersona, ale Nylanderův příklep způsobil ztrátu útočného pásma.

59:15
    Po buly ve středovém kruhu se Toronto vrhlo do útoku, nicméně Tavares u brankoviště nedosáhl na přihrávku Matthewse.
    58:59 William NYLANDER - 3:4

58:59
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Poslední minuta bude ještě pořádně napínavá! Díky Reillyho zákroku u červené čáry mohl dát Matthews puk WILLIAMU NYLANDEROVI. Ten si rukou odmítl dotěrného Dahlina a zprava našel mezeru v bližším horním rohu. Asistence: Auston Matthews.

58:33
    Vyhození o mantinel se do nikým nehlídaného brankoviště také nevešlo. Maple Leafs mají k dispozici další buly u Andersona.

58:17
    Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.

58:17
    Craig Anderson konstruktivně rozehrál na Dahlina. Ten se snažil dát gól přes celé hřiště, ale výsledkem je zakázané uvolnění.

57:30
    Po hattricku toužící Alex Tuch z červené čáry minul prázdnou branku. Šance Maple Leafs ještě žijí.

57:02
    Dahlin při bránění v nízkém bloku posunul vlastní branku. Na vině byl Tavares, takže Toronto je vykázáno do středního pásma.

56:37
    Proti Riellymu to měl Anderson vcelku jednoduché. Následuje komerční přestávka a po ní poslední tři minuty třetí části.

56:15
    Murray už sedí na střídačce a bude se z ní dívat na power-play šesti hráčů Maple Leafs.

54:23
    Tavares díky obřímu kiksu Stillmana pláchl s Buntingem, ale ten brejk dvou na gólmana v kontaktní branku neproměnil! Klíčový zákrok Andersona!
    51:20 Alex TUCH - 2:4

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 22. Matthews (Kerfoot, Marner), 25. Järnkrok (Marner, Matthews), 59. W. Nylander (Matthews) – 35. Quinn (Peterka, Power), 44. Tuch (Ta. Thompson, Power), 50. Cozens (Stillman, Peterka), 52. Tuch (J. Skinner, Cozens)

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, McCabe, Liljegren, Giordano, E. Gustafsson – Marner (A), Matthews, Kerfoot – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – Järnkrok, Lafferty, Acciari – Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Stillman – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Dwyer, Blandina – Murray, Cherrey

Diváci: 18 688