Toronto – Buffalo 3:4 (kon.) | Montreal – Colorado 4:8 (kon.) | Seattle – Dallas 2:5 (kon.)
Seattle Kraken
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Dallas Stars
Úterý 14.03.2023, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Dallas naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas 5:2 a získává další výhru a body do tabulky. Seattle nedokázal se svým soupeřem dnes držet krok. Radek Faksa se do zápasových statistik nezapsal. (05:45:42)

59:28
    Jesper Frödén a Daniel Sprong dostali kotouč do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

59:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve třetině, Dallas se dostal do útočného pásma. Faksova rána byla zblokovaná.

58:40
    Domácí hokejisté dál bojují, pokouší se s výsledkem něco udělat, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

58:00
    Dvě minuty hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme klidnou pasáž hry. Dallas míří za třetí výhrou v řadě ve venkovních zápasech.

57:07
    Jamie Oleksiak se dostal do zakončení, jeho dobrou střelu dokázal zblokovat Radek Faksa.

56:38
    Miro Heiskanen pálil od modré čáry, jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

56:18
    Hraje se především ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:30
    Nyní se dostáváme do finální fáze zápasu, Dallas vede o tři branky a podle všeho tento zápas vyhraje.

55:27
    Komerční přestávka. Zdá se, že bude v pořádku.

55:27
    Mason Marchment má nějaké zdravotní problémy, zůstává ležet na hrací ploše a míří k němu lékaři.

55:18
    Nyní se už v poklidném tempu zápas dohrává, hostující celek míří za výhrou.

54:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Dallasu.

53:22
    Alexander Wennberg kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

52:50
    Wyatt Johnston byl volný před brankou, dostal puk, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

52:00
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, Domi nabral rychlost ve středním pásmu, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Gourde (Dunn, Frödén), 34. Tolvanen (Dunn) – 4. Dadonov (W. Johnston, Heiskanen), 6. Ja. Benn (J. Robertson, Pavelski), 24. Pavelski (Ja. Benn, Heiskanen), 34. W. Johnston (Dadonov, R. Suter), 41. J. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson (A), Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle (A) – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.
    Trenér: Dave Hakstol

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Tobias, Apperson

Diváci: 17 151