Pittsburgh – Montreal 4:6 (kon.) | New Jersey – Tampa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Vegas 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 5:3 (kon.) | Carolina – Winnipeg 5:3 (kon.) | Nashville – Detroit 2:1 (kon.)
Chicago – Boston 6:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 6:3 (kon.) | Arizona – Calgary 4:3 (po pr.)
Vancouver – Dallas 5:2 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 5:2 (kon.) | San Jose – Columbus 5:6 (po pr.)
Nashville Predators
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Detroit Red Wings
Středa 15.03.2023, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z důležitých dvou bodů. Ani ve třetí třetině to nebyl zrovna hokej hvězdné kvality, oba celky se v koncovce trápily, ale zároveň jsme se dočkali napínavé koncovky. Nashville se sice ve 43. minutě dostal do dvoubrankového vedení, když se tečí Footeho nahození od modré čáry prosadil Thomas Novak, hosté ale v závěru vytáhli dlouhou power-play, podpořenou vyloučením na straně soupeře a v 58. minutě snížil Alex Chiasson. Detroit poté pokračoval ve hře bez brankáře, další gól však nepřidal a zápas tak skončil výsledkem 2:1. Po této výhře je Nashville na pátém místě Centrální divize se 75 body, Detroitu patří v Atlantické divizi sedmé místo se 69 body.

Nashville se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 na svém ledě proti Chicagu, Detroit bude hrát až v sobotu od 18:00 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:19:44)

Utkání sledovalo 17 644 diváků.

Česká a slovenská stopa

Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:43
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:32

59:51
    Zakázané uvolnění Nashvillu, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

59:25
    Larkin číhal u pravé Sarosovy tyčky, nedokázal ale puk sklepnout za jeho záda. Domácí poté vyhodili do středního pásma.

58:48
    Samozřejmě pokračuje hostující power-play, Detroit se tlačí za srovnáním skóre.
    57:44 Alex CHIASSON - 2:1

57:44
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a hosté se vrací do zápasu. Puk se z pravé strany dostal na brankoviště, kde stál ALEX CHIASSON a od něj se puk odrazil za Sarose. Po akci se dlouho zkoumalo video, neboť tam byl pohyb kopnutí, nicméně gól byl uznán a je to 2:1. Asistence: Andrew Copp, Lucas Raymond.

57:35
    Po dlouhé kombinai vystřelil z levého kruhu Perron, tohle Saros vyrazil.

57:20
    Před zahájením přesilovky si Detroit ještě bere oddechový čas.

57:20
    No a pozor! Domácí Dante Fabbro fauloval ve vlastním pásmu, dostal dvě minuty za hrubost a Detroit tak bude hrát v šesti proti čtyřem.

57:02
    Husso je na střídačce, hosté zahájili power-play!

56:47
    Tentokrát už Saros pro jistotu přerušil hru, z levého křídla jej ohrožoval Kubalík.

56:21
    Za hosty neuspěl ani Kubalík, Detroit stále marně dobývá branku.

55:47
    Chiarotova střela od modré byla sražena, puk skončil u levého mantinelu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 31. Sherwood (Tomasino, Sissons), 43. Novak (C. Foote, Sherwood) – 58. Chiasson (Copp, Raymond)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Barrie, Lauzon, C. Foote, Gravel – Duchene (A), Glass, Tomasino – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Asplund, Jankowski, Afanasjev.
    Trenér: John Hynes

Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Chiarot (A), Määttä, Seider, Walman, Lindström, Hägg – Raymond, Larkin (C), P. Suter – Perron (A), Copp, Kubalík – Berggren, Veleno, Zadina – Chiasson, Czarnik, Erne.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Lambert, StPierre – Berg, Mahon

Diváci: 17 644