HK FCC Město Lovosice
33:31 (16:18)
HC Dukla Praha
Středa 15.03.2023, 18:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů • 26. kolo

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Lovosic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (19:47:46)

Lovci Lovosice – HC Dukla Praha 33:31 (16:18)
    Nejvíce branek: Chotěborský 10/2, Trkovský 6, Kupa 5 – F. Březina 6, Šůstek 5/1, Hlinka 4. Rozhodčí: Kozler, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 3:2.

S Lovosicemi to nevypadalo na začátku druhého poločasu vůbec dobře. Velmi rychle se dostaly do šestibrankové ztráty (39. minuta) a nic nenasvědčovalo tomu, že by se blížil nějaký zvrat. Jenže nastal hostující čtyřminutový střelecký výpadek, ve kterém se hned čtyřikrát trefil nakonec nejlepší střelec zápasu Pavel Chotěborský, který tímto výkonem zavelel k obratu. Ten přišel v 50. minutě a ačkoli se ještě několikrát povedlo Dukle vyrovnat, na závěrečnou pětiminutovku už nestačila. Lovosice si vytvořily tříbrankový náskok, který už byl pro Pražany nedosažitelný a Lovosičtí tak zažili vlastní z mrtvýchvstání.

Po tomto vítězství se Lovci posouvají o bod na vedoucí příčku Extraligy a budou netrpělivě čekat, jak dopadne sobotní střetnutí Plzně v Kopřivnici. V případě klopýtnutí plzeňského Talentu by šly Lovosice do nadstavbové části z prvního místa.

Konec zápasu. (33:31)

60
    Heřmanovský z pravého křídla orazítkoval horní tyč. Míč putoval do autu, ale ještě před autovou čarou ho dokázal ze vzduchu zachytit Chotěborský. (33:31)
    60
    Marek Hlinka na začátku 30. minuty snižuje na rozdíl dvou branek. Závěr zápasu bude ještě dostatečně napínavý. (33:31)

59
    Do konce zápasu už navíc do utkání nezasáhne Filip Březina (DUK), který neudržel jazyk za zuby a rozhodčí ho vylučují za přílišné protesty. (33:30)

59
    Hosté navíc přichází vlastní chybou o míč a to už s nimi nevypadá vůbec dobře. (33:30)
    58
    Petryčenko ve stoprocentní šanci neuspěl, míč se ale odrazil do rukou Trkovského, který šanci Lovosic dotáhl do zdárného konce, tedy k brance. (33:30)

57
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Dukly. (32:30)

57
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha. (32:30)
    57
    Jan Kupa předvedl svou typickou individuální akci, po které se třepotá míč v síti hostí a Lovosice jsou najednou ve dvoubrankovém vedení. (32:30)

57
    Hostům je odpískán útočný faul. K míči se tak dostávají opět Lovosice. (31:30)
    56
    Pavlovi Chotěborskému to v dnešním zápase střílí. Proti Petržalovi se prosazuje už potřetí. (31:30)

56
    Na druhé straně hrací plochy zachránila Lovosice od inkasované branky horní tyč. (30:30)

55
    Pro tentokrát zůstala síť za zády Petržaly po zakončení Hniďáka netknuta. (30:30)
    54
    David Šůstek našel opětovně místo na pravé straně hrací plochy v obraně Lovosic. Jeho střelu nedokázal vyrazit ani Adamík. (30:30)