Chomutov – Mostečtí Lvi 4:5 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 2:1 (kon.) | Vyškov – SHKM Hodonín 2:4 (kon.)
Znojmo – Nový Jičín 7:4 (kon.) | Havířov – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Letňany – Děčín 3:2 (po pr.)
Ústí n/L – Vrchlabí 6:5 (po pr.) | Tábor – Příbram 1:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
6:5 (4:2, 0:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 2:1
HC Stadion Vrchlabí
Středa 15.03.2023, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Osmifinále

Já se s Vámi odsud z Ústí nad Labem loučím a pro další utkání série předávám žezlo Onlajnů kolegům do Podkrkonoší. (20:47:48)

Po dlouhé a vyrovnané bitvě je v Ústí nad Labem dobojováno! Slovan nakonec v druhé minutě prodloužení vybojoval druhé vítězství v této osmifinálové sérii a do pátečního duelu s Vrchlabím tak bude vstupovat se dvěma mečboly. Naopak Stadion je v pozici týmu, který nyní musí dvakrát zvítězit.

61:12 KORDULE - 6:5

61:12
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí se ale přecijen nakonjec dočkali rozhodujícího gólu! Dopředu se utrhl PAVEL KORDULE, který zajistil pro svůj tým důležité druhé vítězství v této sérii play-off. Asistence: Kale Costa a Richard Záruba.

60:38
    Ústecký stadion se už radoval po Vacíkově zakončení z těsné blízkosti, po kterém nebylo úplně jasné, zda se kotouč objevil za brankovou čárou. Hlavní sudí ale nakonec rozpažil.

60:29
    Martin Tůma přiklepl kotouč na hůl Pavlu Kordulemu, který z první zakončoval. Avšak neúspěšně.

60:04
    Slovan vyhrál první buly a rychle se odhodlal dopředu. Kotouč směrem na Vacka nasměroval Jaroslav Roubík, následně se jej ještě Ústečtí snažili dorazit. Gólman Vrchlabí jej ale nakonec sevřel na hrací ploše.

60:01

Třetí třetina přinesla poměrně vyrovnanou hru, domácí se nejprve dostali do vedení, následně ale hosté rychle vyrovnali. V závěru byl o něco aktivnější domácí Slovan, který ale narážel na připraveného gólmana Denise Vacka. Právě on drží Vrchlabí stále ve hře. K vidění tedy nyní bude dvacetiminutové prodloužení.

60:00

59:56
    Tlak Slovanu s blížící se závěrečnou sirénou graduje. Hostům se ale daří kotouč vyhazovat.

59:42
    Výhoz Vrchlabí tentokrát skončil zakázaným uvolněním. Hra se tedy stále drží před Vackem.

59:09

58:32
    Nápor Ústeckých zvládli hosté přečkat a vyhodit kotouč až k Lukáši Cikánkovi.

58:02
    Jedovatá Roubíkova střela z pravého kruhu. Gólman Vacek ale i nyní dokázal puk vyrazit.

57:18
    Příliš dlouho otálel Jiří Drtina s rozehrávkou, až mu cestu zkřížil Ondřej Chrtek a donutil ho se vrátit do vlastní třetiny.

57:09
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí:
    Patrik Urban – 2 min., hákování.

56:45
    Lukáš Cikánek dvakrát v rychlém zápřahu! Nejprve vyrazil kotouč od sebe doleva, kde ale nechal poměrně velký kus brankoviště, kde nakonec se štěstím byli domácí první a puk vyhodili, následně jej raději přikryl lapačkou na ledové ploše.

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 9. Kordule (Tůma, Trefný), 15. Tůma (Kordule, Costa), 18. Vacík (Roubík, M.Bláha), 20. Záruba (Kordule, Tůma), 46. Trefný (Kordule, Berčík), 62. Kordule (Costa, Záruba) – 5. Urban (Kynčl, Chrtek), 15. Chrtek (Chalupa, T.Bláha), 22. Tatar (Duran, Urban), 23. Pelda (Chrtek, Chalupa), 48. Moník (Kozák, T.Bláha)

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek (Stahl) – Vacík, Bartoš, Záruba, Funk, Drtina (A), Trefný (C), Šefl – Roubík, Horký, Tůma, Kordule, Bláha M., Costa, Kuchynka, Smola, Rudovský, Berčík.
    Trenér: Jan Čaloun

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Duran, Horáček, Fiala, Kozák, Kynčl, Bendík (A), Pelda, Perička – Bláha T. (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Urban (C), Chrtek, Šlaicher, Tatar.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Veinfurter, Červenka – Horažďovský, Maňák