K. Vary – Sparta 5:4 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 16.03.2023, 18:15 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 56. kolo

To je z dnešního zápasu vše, přeji hezký večer. (20:16:30)

Ve třetí třetině východočeského derby juniorů už branka nepadla, přestože bylo k vidění několik vyloučení na obou stranách. Pardubice tak vítězí nad Hradcem Králové 4:2.

58:43
    Tohle už bude pro Mountfield těžké, domácí mohou v přesilové hře vstřelit pátý gól.

58:08
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Šimon Táborský – 2 min., sekání.

56:51
    Potřebný nápor si královéhradečtí hokejistě nedokážou vypracovat, Dynamo zatím poměrně v pohodě brání svůj náskok.

56:17
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

55:22
    Při hře čtyř proti čtyřem mají zatím navrch hosté.

54:17
    Radek Tomas – 2 min., hrubost.

Šimon Táborský – 2 min., hrubost.

53:53
    Tomas donutil Kasala k dalšímu zásahu. Hradci Králové se krátí čas.

53:15
    Brožek nevyužil svoji šanci.

52:30
    Fiala sice odebral soupeři puk, přesto ho Dynamo odevzdalo soupeři. Oba celky střídají.

51:54
    Další zákrok přidal i pardubický gólman.

51:42
    Hosté nejsou schopní se na delší dobu usadit v útočné třetině, naopak jejich brankář musel znovu zasahovat.

50:55
    Aktivní Leden pouze nastřelil Matěchovy betony.

50:15
    Mountfield HK už hraje v plném počtu.

49:20
    Po Hrbkově zblokované ráně Pardubice opustily útočné pásmo, brzy se tam však vrátily.

48:37
    Na pravé straně se Fiala opřel do puku, ale Kasala nepřekonal.

48:15
    Matěj Leden – 2 min., hákování.

47:15
    Střelu Matěje Beneše Matěcha pokryl a stihl ještě rozehrát.

46:05
    Hradec Králové je v plném počtu.

45:35
    Hosté se v oslabení dostali do šance, Matěcha zakročil.

44:50
    Přesilovka domácím zatím moc nevychází, za zmínku stojí pouze Štetkova střela z levé strany.

44:05
    Martin Hrbek – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

44:00
    Kasal radši přikryl puk pod lapačku. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

43:39
    Dynamo se provinilo proti pravidlům postavením mimo hru.

43:00
    Opět sledujeme poměrně vyrovnaný hokej, jsou to nicméně především hosté, kdo potřebuje dostat soupeře pod tlak a vstřelit gól.

41:54
    Tomas zavezl puk až před gólmana, jehož však překonat nedokázal.

41:04
    Oba týmy se teď v krátké době dostali k zajímavým střelám, ani jeden neuspěl.

40:32
    Brankář Hradce Králové dalším zákrokem přerušil hru.

40:20
    Koudelka svým nahozením od modré čáry trefil beton Kasala.

40:01

Druhá třetina nabídla zajímavý průběh. Rušná byla především 29. minuta utkání, kdy nejprve skóroval pardubický Adrian Gromadzki a poté královéhradecký Matěj Leden. Aktuální stav 4:2 určil tři sekundy před sirénou svojí úspěšnou dorážkou Pavol Štetka. Ještě předtím Mountfield nevyužil dosud jedinou přesilovku zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

40:00

39:57
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pavol Štetka se po dvou asistencích dočkal gólu. Když zavezl puk do útočného pásma, nezakončil dobře, o chvíli později se však prosadil z dorážky Gromadzkého střely.

38:39
    Matěcha si připsal další, avšak ne příliš těžký zákrok.

38:12
    Domácí jsou v plném počtu.

38:00
    Dynamo pošetřilo potřebný čas v oslabení v útočné třetině.

37:30
    Trpělivá rozehrávka hostů vyústila ve střelu Matěje Beneše, která se odrazila mimo hrací plochu.

36:12
    Jan Helikar – 2 min., hákování.

36:12
    Další chybu v rozehrávce domácích tentokrát nezužitkoval Brožek, následoval faul Pardubic.

34:55
    Leden nedokázal kotouč ztečovat mimo dosah Matěchy. Na tahu jsou domácí.

34:15
    Červenka se prokličkoval k zakončení, ale střílel nepřesně. Protiútok Hradce Králové však také neskončil gólem, a to opět díky brankáři Pardubic.

33:39
    Odpískáno zakázané uvolnění královéhradeckých juniorů.

32:54
    Následný útok Pardubic vypadal slibně, ale přesnou trefu nepřinesl.

31:50
    Matěcha dvěma zákroky nedovolil Mountfieldu využít nebezpečné přečíslení, na jehož začátku byl Leden. Ani tentokrát se tak hosté neradují z branky.

30:25
    Hosté se prokombinovali prakticky k zakončení do prázdné brány, přesto Matěcha nedůrazný pokus dokázal vytěsnit koncem svého pravého betonu. Tady Hradec Králové nebyl moc daleko od vyrovnání.

30:00
    V polovině základní hrací doby je tedy stav 3:2, oba týmy se snaží o další gól.

28:36
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tahle ztráta kotouče domácí mrzí a stojí je nabytý dvougólový náskok. Záváhání soupeře konkrétně využil Matěj Leden.

28:07
    Dynamo ve středním pásmu získalo puk a pak předvedlo pohlednou ofenzivní akci. Štetka z pravé strany přihrál Adrianu Gromadzkému, který vsítil třetí pardubický gól.

27:48
    Venclovo nahození pardubický brankář chytil lapačkou.

27:06
    Leden poslal kotouč k brankovišti Dynama, kde byl připravený Matěcha.

26:00
    Oba týmy více napadají soupeřovu rozehrávku, i proto se ani jeden nedostává do dlouhodobějšího tlaku.

25:20
    Táborský zavezl puk do útočného pásma, v němž se Moutfield drží.

24:51
    Teď ale musel zasahovat Matěcha. Následuje buly po jeho levici.

24:06
    Hraje se opět z jedné strany na druhou, tentokrát i s větším nasazením a rychlostí. Chybí však větší počet střel.

23:05
    Štetka nevystřelil moc důrazně, a tak Kasal jeho pokus zneškodnil betonem.

21:07
    Helikar od modré čáry trefil tyč soupeřovy brány. Dynamo bylo blízko gólu.

20:26
    Druhou část zahájilo několik nepřesných přihrávek a icing Hradce Králové.

20:01

První perioda východočeského juniorského derby se dá rozdělit na dvě poloviny. Nejprve padaly góly, když po trefách domácího Tadeáše Kalužíka a hostujícího Michala Beneše vrátil Dynamu vedení a stanovil aktuální stav 2:1 svojí brankou Adam Fiala. Druhá část úvodní dvacetiminutovky se nesla v duchu klidného hokeje a vyčkávání na chybu v podání obou týmů. Uvidíme, zda se tempo zápasu v dalším pokračování zvedne. Druhá třetina začne přibližně v 19:00.

20:00

19:45
    Rovněž tuhle pardubickou střelu Kasal kryje.

19:32
    První zakázané uvolnění přišlo půl minuty před koncem úvodní části. Dopustili se ho hosté.

19:12
    Štetkovo nahození z levé strany zkusil tečovat Gromadzki, ale nepovedlo se mu to. Kasal zakročil.

17:50
    Leden zaváhal na útočné modré čáře a následovalo přečíslení Pardubic. To však skončilo neúspěšnou střelou Kubíčka.

17:36
    Ani tenhle útok Mountfieldu nepřinesl nic zásadního. Matěcha pouze schoval puk pod lapačku.

16:40
    Kalužík ihned po vhazování v útočném pásmu vyzkoušel pozornost Kasala, jenž zasáhl levým betonem.

16:24
    Novotného nahození zneškodnil domácí gólman vyrážečkou.

15:47
    Prášek vyslal skrytou přízemní střelu, s níž si Matěcha v klidu poradil.

15:13
    Rozhodčí po dlouhé době přerušili hru, a to kvůli královéhradeckému ofsajdu.

14:17
    Momentálně je to spíše o čekání na chybu, střeleckých pokusů oproti úvodu první třetiny skutečně znatelně ubylo.

13:33
    Paleček vystřelil z mezikruží, ovšem nepřesně.

12:39
    Zápasu však chybí větší nasazení z obou stran, nepřibývá ani moc střel.

11:24
    V posledních minutách se hraje nahoru dolů, sledujeme zatím herně vyrovnané utkání.

10:53
    Štetka se neprobil přes hostující obranu, oba týmy střídají.

10:13
    Na druhé straně Kasal radši přikryl kotouč pod lapačku.

09:41
    Matěchovi sice puk nejprve odskočil, ale dokázal ho hned získat zpátky do svého držení. K nebezpečné dorážce tak nedošlo.

09:00
    Nyní to jsou tedy hosté, kdo je na tahu, tedy pokud pomýšlí na opětovné rychlé vyrovnání.

07:54
    Tato příležitost už ale končí gólem. Na levé straně se objevil nikým Adam Fiala, jenž trefou do horní části brány vrací domácím vedení.

07:28
    Štetka to zkusil z pravé strany. Tento pokus však byl pomalý a nepřesný.

06:43
    Lukáš Matěcha si připsal efektivní zákrok lapačkou. Po zásahu pardubického brankáře se bude vhazovat po jeho pravici.

06:05
    Ofenzivně aktivnějším celkem je zatím spíše Dynamo, přesto je průběžné skóre vyrovnané.

04:34
    Nedáš, dostaneš. Tak se dá popsat dění posledních sekund. Po šanci Pardubic Mountfield dokázal z protiútoku vstřelit vyrovnávací gól. Jeho autorem je Michal Beneš.

03:58
    Odpískán ofsajd domácích.

03:36
    Tempo zápasu zatím není tak vysoké, ani jeden tým se teď nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu.

03:05
    Burda se před bránou snažil tečovat nahození od modré čáry, královéhradecký brankář Jan Kasal zakročil a hru přerušil.

01:47
    Hosté jsou brzkým inkasovaným gólem poměrně zaskočení, ale ani Dynamo si zatím nevypracovalo žádnou další šanci.

00:29
    Pardubičtí junioři zahájili východočeské derby ve velkém stylu. Už po půlminutě se po Štetkově asistenci prosadil z pravého křídla přesnou trefou Tadeáš Kalužík.

00:01

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V enteria areně se v rámci 56. kola DHL extraligy juniorů odehraje derby, protože Dynamo Pardubice hostí Mountfield HK.

Mladíci Dynama drží těsně před koncem základní části se 72 body postupovou osmou příčku. Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Malinského se na ledě naposledy představili v sobotu doma proti Mladé Boleslavi, které podlehli 1:2. Jedním z hlavních tahounů týmu z města perníku je Daniel Herčík, desátý nejproduktivnější hráč soutěže. 25 kanadských bodů z celkových 45 získal za vstřelené góly, díky nimž se nachází na čtvrté pozici v pořadí střelců.

Královéhradecký celek vedený koučem Jiřím Janouškem mladším je se ziskem 62 bodů předposlední ve čtrnáctičlenné tabulce. Mountfieldu však sobotní zápas vyšel lépe než pardubickému rivalovi, protože zvítězil nad Libercem 6:2. Nejvíce bodujícím hokejistou mužstva je rovněž pětačtyřicetibodový Petr Moravec. Tomuto celkově jedenáctému hráči hodnocení produktivity patří s 22 brankami osmé místo ve střeleckých statistikách.

Letošní vzájemná bilance:
    Vzhledem k výsledkům předchozích tří vzájemných soubojů v tomto ročníku můžeme očekávat vyrovnaný duel. Hradec Králové nejprve 15. října prohrál 2:3 po prodloužení, které však 3. prosince naopak nezvládly Pardubice. Připsali si konkrétně porážku 1:2. Dne 21. ledna o vítězi východočeského juniorského derby rozhodovaly dokonce samostatné nájezdy. V rozstřelu byl tehdy úspěšnější nakonec Mountfield HK, a tak se radoval z vítězství 2:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 1. Kalužík (Štetka, Gromadzki), 8. Fiala (Paleček, Burda), 29. Gromadzki (Štetka, Koudelka), 40. Štetka (Gromadzki, Vachun) – 5. Beneš (Beneš, Havlíček), 29. Leden

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Koudelka, Helikar, Rájek, Švec, Sopoušek, Červenka, Hebek, Vachun – Kalužík, Dostál, Burda, Fiala, Kubíček, Tomas, Štetka (A), Gromadzki, Paleček (C)
    Trenér: Jiří Malinský

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Pavič, Hušek, Havlíček (C), Hrbek, Žaba, Táborský, Boukal – Giesl, Hora, Beneš Mi. (A), Brožek, Leden, Novotný, Beneš Ma. (A), Vencl, Prášek
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Svobodová, Micka – Štěpánek, Jurak