Ottawa – Colorado 4:5 (kon.) | Florida – Montreal 9:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Dallas 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 2:7 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (kon.)
Los Angeles – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Seattle 1:2 (po pr.)
Winnipeg Jets
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Boston Bruins
Pátek 17.03.2023, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný pátek i následný víkend a všem Vlastimilům dnes vše nejlepší k svátku! (03:48:23)

3. Josh Morrissey (WPG) 0+0

V utkání byla k vidění spousta šancí na obou stranách, ujaly se však jen ty jednoho týmu. Střel měl sice více Winnipeg, ovšem už v první třetině si Boston vytvořil dvoubrankový náskok. I díky štěstí ho dokázal po zbytek zápasu ubránit, na konci třetí třetiny už jen skóre upravil střelou do prázdné branky Tomáš Nosek. Celkově šlo tedy o vyrovnaný duel, jehož vítěz měl především více štěstí než soupeř.

Utkání v Canada Life Centre sledovalo 14 555 diváků.

59:54 Tomáš NOSEK - 0:3

59:54
    Boston právě vstřelil branku!
    Tentokrát TOMÁŠ NOSEK zachytil přihrávku uprostřed hřiště, v pohodě dojel k červené čáře a s trefou do prázdné branky už si poradil. Asistence: David Pastrňák.

59:40
    Hosté ještě ostřelují branku hostů, ale času už je málo.

59:00
    Pastrňák posunul po mantinelu kotouč do středního pásma, kde ho dojel Tomáš Nosek. Ten si zřejmě myslel, že má ještě spoluhráče na levé straně, protože tam přihrál. Nikdo z Bruins tam však nebyl.

Utkání v Canada Life Centre sleduje 14 555 diváků.

58:40
    Winnipeg si vytvořil tlak, ale žádná ze střel za poslední minuty nebyla dostatečně nebezpečná. Domácí kouč Rick Bowness si bere oddechový čas.

57:43
    Další vyhození už z vlastního pásma měl na svědomí Hampus Lindholm, jehož vinou se píská zakázané uvolnění.

57:20
    Pastrňák se dostal s pukem ven z vlastního pásma, ale byli u něj dva soupeři, takže musel posílat puk na prázdnou branku bekhendem. Minul.

57:10
    Connor Hellebuyck už spěchá na střídačku, Winnipeg hraje v šesti.

56:17
    Charlie Coyle ukradl puk ve středním pásmu, rychle se s ním otočil a spěchal do útočné třetiny. Nalevo se mu nabízel Tyler Bertuzzi, ale Coyle se rozhodl sám vystřelit.

55:21
    Domácí vyhráli buly a Nate Schmidt od modré okamžitě střílel zápěstím. Swaymanova lapačka jen reflexivně máchla a chytila puk.

55:15
    Swayman drží puk po nahození od modré, protože před ním byl připraven na dorážku Nino Niederreiter.

54:50
    Hosté už si nebudou chtít komplikovat život, raději teď jen vyvážejí kotouč za polovinu hřiště a nepouštějí se do bezhlavého útoku.

53:54
    Třetí třetina se hraje určitě v nejvyšším tempu, a to první dvě třetiny nasadily laťku vysoko. Orlovovu dělovku od modré tečoval Patrice Bergeron, Hellebuyck vůbec nevěděl jak, ale zřejmě puk zasáhl.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 1. Frederic (Bertuzzi, Coyle), 14. Zacha (Carlo, Orlov), 60. Nosek (Pastrňák)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon (A), Schmidt, Samberg – Niederreiter, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Mäenalanen, Stenlund, D. Gustafsson.
    Trenér: Rick Bowness.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Orlov, H. Lindholm, Carlo, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Bertuzzi – Hathaway, Lauko, Nosek.
    Trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Joannette, Beach – Suchanek, O'Quinn.

Diváci: 14 555.