Lyon – Nantes 1:1 (kon.)
Olympique Lyon
1:1 (1:1)
FC Nantes
Pátek 17.03.2023, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:00:43)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:7.

Lyon se v předehrávce 28. kola k pohárovým příčkám moc nepřiblížil. Potřetí v řadě si připsal do tabulky jenom bod a nadále mu patří až desáté místo. Družina Laurenta Blanca před svými fanoušky prohrávala už od druhé minuty, kdy si dal smolný vlastňák Lukeba. Nantes za příznivého stavu zalezlo, zahuštěný blok ale překonal Lacazette a ten těsně před pauzou mohl skóre i otočit. To se ale nestalo a ve druhé půli už se Olympique do původního tlaku nevrátil. Caquereta v jediné šanci vychytal Lafont a kanárci si remízový výsledek s přehledem uhlídali.

90+3

90+3
    Blas vedl brejk pěti hostujících fotbalistů. Svůj part dokončil přihrávkou na Corchiu, který zleva trefil pouze jednoho z obránců.

90+2
    Tagliafico předvedl něco málo z wrestlingu. Doslova skočil na Blase a ten po zapískaném faulu nebude spěchat na nohy.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Se zaťatými zuby se Dembélé hnal vstříc Lafontovi. Pallois ho dostatečně rozhodil a navíc byl odmáván ofsajd.

89
    Domácí obraně se povedlo zastavit Delortovu přihrávku na odskočeného Moutoussamyho. Stejní dva se hledali i o pár sekund později, to se do všeho vložil Riou.

88
    Lovren se snažil zachránit balon na kopačkách Lyonu. V souboji s Corchiou se ho ale dotkl rukou a nařízen je výkop Lafonta.

87
    Ačkoliv Lyonu čas dochází, tak se nežene do bezhlavého útočení. Lovren s dalšími beky kombinují pouze na půlce.

86
    Andy Delort se smolně postavil do dráhy Molletova projektilu. Pokračuje se rozehrávkou Rémyho Rioua.

84
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Sébastien Corchia.

82
    Kombouaré asi bude muset reagovat na zranění Guessanda. Útočník se sedmičkou na zádech se hlavně ve druhé půli vydal ze všech sil.

81
    Moutoussamy roztáhl hru doprava. Blas si bez pořádného souboje navedl míč na levačku a tou ze střední vzdálenosti vypálil vysoko nad břevno.

80
    Dembélé pouštěl míč hlouběji do vápna. Tagliafico to k němu měl daleko a toho tuze rád využil Alban Lafont.

79
    Hadjam už věděl, že souboj o míč prohrál. Přesto si neodpustil zatažení Mendese a Lyon bude rozehrávat z klidu.

77
    Cherkiho roh skončil vysokánskou hlavičkou Lukeby. Poloprázdný stadion Lyonu jásat nemohl.

76
    Střet mezi Kumbedim a Blasem byl rozsouzen jako faul domácího benjamínka. Olympique se už delší dobu nemůže dostat do tlaku.