Mönchengladbach – W. Brémy 2:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:2 (0:0)
Werder Brémy
Pátek 17.03.2023, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 25. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera a příjemnný start do víkendu. (22:31:41)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 12:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:12.

Obě mužstva se v prvním poločase snažila při každé příležitosti zaútočit a často své akce i střelecky zakončovala. Jednoznačně největší šanci měl ve 23. minutě po Hoffmanově přihrávce z pravé strany Thuram, ale skvělého Zetterera z blízka nepřekonal. Na druhé straně pak zajímavě střílel například nejlepší bundesligový střelec Füllkrug, ale toho zase vychytal Omlin.

Ve druhé půli konečně začaly padat branky, nakonec se urodily hned čtyři. Už ve 48. minutě zlomil po pěkné střele z dálky bezgólový stav nejlepší střelec domácích Marcus Thuram. V 65. minutě dokázali hosté vyrovnat, když se po krásné přihrávce Schmida a hezkém uvolnění kolem brankáře prosadil Marvin Ducksch. O osm minut později vrátil Borussii vedení z dorážky Florian Neuhaus a vše poté nasvědčovalo tomu, že se jednalo o vítěznou branku. Nakonec se však body dělily, na 2:2 vyrovnal v 89. minutě svým druhým gólem v zápase po spolupráci s Füllkrugem Marvin Ducksch.

Zápas je u konce, Borussia Mönchengladbach na domácím hřišti jen remizovala 2:2 s Werderem Brémy. Oba týmy tak zůstávají na desátém, respektive jedenáctém místě a mají shodně 31 bodů. Nikdo další se před ně v tomto kole už dostat v tabulce nemůže.

90+6

90+5
    Ošetřován je v samotném závěru zápasu Christoph Kramer, který nepříjemně dopadl na trávník a zřejmě si poranil záda.

90+4
    Centrovaný míč ze strany Werderu Brémy končí v rukavicích Omlina.

90+3
    Mohli se ale radovat hosté! K hlavičce se po centru z pravé strany dostal Marvin Ducksch, ten ale hattrick nedokonal, protože netrefil branku.

90+2
    Borussia dnes bude hodně zklamaná, pokud nevyhraje, takže se opět snaží útočit a ještě zápas v nastaveném čase zvrátit na svou stranu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Werder právě vstřelil branku!
    Podruhé v zápase je vyrovnáno a podruhé se dnes prosazuje záložník Werderu MARVIN DUCKSCH! Německý hráč převzal ve vápně dlouhý pas, rychle si vyměnil míč s Füllkrugem a následně krásně obstřelil brankáře Omlina. Asistence: Niclas Füllkrug.

88
    Domácí tým dokázal ubránit standardní situaci Werderu a znovu se tak přiblížil k třem bodům z tohoto duelu.

87
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Jens Stage, přichází Eren Dinkci.

87
    Prvním napomínaným hráčem Borussie v tomto zápasu se stává za nesportovní projev vůči rozhodčímu Florian Neuhaus.

85
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.

84
    Lars Stindl už přemýšlel nad střelou z dálky, výborně se mu ale do cesty postavi lobránce Maximilian Philipp.

82
    ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Maximilian Philipp.

81
    Hosté by jistě rádi vyrovnali, ale otěže zápasu drží v těchto chvílích jasně domácí, kteří sebevědomě kombinují a Werderu téměř nepůjčují míč.

79
    Jonas Hofmann je dnes velmi aktivní směrem do ofenzívy, tentokrát ale příliš pospíchal a byl v ofsajdu.

Petr Sumbal

Branky: 48. Thuram (J. Hofmann), 73. Neuhaus – 65. Ducksch (R. Schmid), 89. Ducksch (Füllkrug)

Karty:   87. Neuhaus (MNC)

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Netz – Kramer, Koné – J. Hofmann, Neuhaus, Stindl (C) (85. H. Wolf) – Thuram (77. Pléa).
    Náhradníci: Sippel – O. Fraulo I, Friedrich, Herrmann, Lainer, Ngoumou, Telalovic.

Trenér: Farke

Werder Brémy: Zetterer – Pieper, Stark, Chiarodia (63. Buchanan) – Weiser, Schmidt (63. R. Schmid), Grujev (82. M. Philipp), Stage (87. Dinkci), Jung – Füllkrug (C), Ducksch.
    Náhradníci: Dudu – Berger, Dietrich, Salifou, Opitz.

Trenér: Werner

Rozhodčí: Reichel – Kempkes, Bandurski