Žilina – B. Bystrica 6:4 (kon.)
MŠK Žilina
6:4 (1:2)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Pátek 17.03.2023, 18:30 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga - skupina o titul • 2. kolo

Doslova reklama na slovenský futbal pod Dubňom. Žilina v parádnom zápase porazila Duklu Banská Bystrica 6:4! Ja vám pre dnešný deň ďakujem za pozornosť a želám krásny piatkový večer! (20:26:22)

90+5

90+4
    Žilina dala gól! ROLAND GALĆÍK si v strede poľa prebral prihrávku od Sauera, ukázal svoju rýchlosť, presadil sa cez nešťastného Záhumenského a delovkou pod brvno pridáva šiesty gól Žiliny!

90+3
    Pišojov center z pravej strany na zadnú tyč Slávikovej bránky adresáta v drese hostí nenašiel.

90+2
    Pišoja sa snažil v šestnástke Žiliny pretlačiť loptu na Jackuliaka, ktorého však obrana MŠK dokázala ustrážiť.

90+1
    Oba tímy tvrdo bojujú o každý centimeter trávnika.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Kružliak nadstavovať minimálne 5 minút.

90
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Adrián Kaprálik).

89
    Rohový kop Žiliny zahral Sauer, lopta sa dostala ku Kaprálikovi, ktorého volej však Hruškovi starosti nenarobil.

88
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Matej Franko, prichádza Dávid Jackuliak.

87
    Prvý dotyk Adama Kopasa s loptou, no jeho strela zo strednej vzdialenosti bola nepresná.

86
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Adam Kopas.

85
    Tak si to zhrňme, 85. minúta a stav zápasu 5:4. Čoho sa dnes ešte dočkáme?

84
    Obaja tréneri si už pri postranných čiarach trhajú posledné zvyšky vlasov, dnes defenzívy oboch tímov horia doslova ako fakle.

83
    Banská Bystrica dala gól! Je toto vôbec možné? Dnes majú obe obrany deň otvorených dverí, pretože Richtárech z pravej strany posielal prudký center pred Slávika, Franko loptu prepustil ANDRIJOVI BALIĆOVI, ktorý ju upratal do žilinskej siete!

82
    Roland Galčík sa po pravej strane prehnal okolo Záhumenského, ktorý si už dával veľký pozor na zákrok, keďže už na svojom konte má žltú kartu. Galčík sa však následne do zakončenia nedostal.

81
    Obrovská šanca hostí! Za obranou Žiliny ostal úplne nestrážený Martin Rymarenko, ktorý sa rútil sám na Slávika, no ten mu bravúrnym zákrokom pokazil gólovú radosť!

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, Žilina vedie nad Banskou Bystricou 5:3. A nie, nie sme na hokeji, stále sme na futbale.

Dávid Švec

Branky: 7. Kaprálik (Jambor), 58. Javorček (Kaprálik), 61. Jambor (Kaprálik), 74. Bari (Nemčík), 78. Kaprálik (Leitner), 90+4. Galčík (Sauer) – 18. Gorosito (Uhrinčať), 23. A. Slávik (Ľupták), 73. Balić (Rymarenko), 83. Balić (Richtárech)

Karty:   90. Kaprálik (ZIL) – 45+2. Záhumenský (BBY), 47. Richtárech (BBY), 54. Pišoja (BBY), 62. Uhrinčať (BBY), 69. Gorosito (BBY)

MŠK Žilina: Ľ. Belko (40. M. Slávik) – Leitner, Minárik, Nemčík (C) – Kopásek (46. Javorček), Gidi (86. Kopas), Iľko (46. Sauer), Bari – Kaprálik, Jambor, Ďuriš (68. Galčík).
    Náhradníci: Krstić, Stojčevski, Essomba, Owusu.

Trenér: Jaroslav Hynek

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Záhumenský – Pišoja, A. Slávik, Balić, Ľupták (C), Richtárech – Rymarenko, Franko (88. Jackuliak).
    Náhradníci: Baláž, Nôta – Köröš, Demian, Svetlík, Rusko, Klimpl, Števonka.

Trenér: Michal Ščasný