Ottawa – Colorado 4:5 (kon.) | Florida – Montreal 9:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:2 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Dallas 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 2:7 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (kon.)
Los Angeles – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Seattle 1:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (2:0, 0:1, 1:1) Stav série: 1:0
HC Kometa Brno
Pátek 17.03.2023, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

První zápas čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Kometou je už minulostí. Domácí vstoupili do utkání lépe, když ještě v první třetině překonali Furcha dvěma rychlými góly Bukartse a Kotaly. Hosté ve druhé třetině dokázali snížit díky rychle se orientujícímu Okálovi, ale to bylo v této části z obou stran vše. Další góly padly až ve třetí třetině, kdy dostal do dvoubrankového vedení svůj tým Mueller, Brňané ale po nevyužité přesilovce přece jen snížili Hrbasem. V jednapadesáté minutě dostali domácí přesilovku a celé dvě minuty nepustili soupeře z obranného pásma, přesto uklidňující branku nezaznamenali – Kometa bojovala v těchto dvou minutách jako jeden muž. Necelé tři minuty před třetí sirénou se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a v těch chvílích to nebezpečně vřelo kolem vítkovické klece. Vítkovičtí ale v čele s pohotovým Stezkou ustáli nebezpečné situace a také několikrát poslali kotouč na prázdnou klec, ani jednou se však do ní puk nedostal. Těsný náskok tak domácí dokázali ubránit a připisují si první důležitý krok v této sérii.
    Pro dnešek je to z Ostravy vše, budu se na vás těšit už zítra, od 19 hodin znovu na počtenou. (20:02:35)

59:56
    Domácí úspěšní, vydolovali puk, posílají ho do bezpečí a to už i hosté vědí, že dnes neuspějí.

59:52
    Výborný zákrok Stezky, který drží těsný náskok Vítkovic. Pospíšil něco reklamuje u sudího, který jej ale doprovází na střídačku.

59:48
    Kalusovi se podařilo dostat k puku a znovu jej posílá na osiřelou klec, teď už přihlížejí i hostující hráči, ale puk míjí tyč o několik centinettrů.

59:40
    Obrovské emoce planou Ostravar arénou, vítkovičtí se snaží ochránit svou branku v čele se Stezkou a prozatím se jim to daří.

59:12
    Lakatoš odehrává puk na prázdnou branku, ale nepřesně.

58:48
    Kometa zpět v pásmu domácí bojují.

58:18
    Domácí odehráli puk na prázdnou branku, ale Ščotka u něj bude jako první.

58:06
    Tvrdá střela Ščotky od modré, Stezka ale kotouč vytěsnil, u tyče ale číhal Pospíšil a další z útočníků, kteří nezpracovali puk ideálně, domácí gólman se vrhnul po puku mimo branku a hra je přerušena.

57:42
    Furch míří na střídačku.

57:42
    Brňané se dostali do pásma, donutili vítkovické poslat puk na zakázané uvolnění.

57:20
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:20
    Od modré pálil Stehlík, Lakatoš to měl ale u branky na dlouhou hůl.

57:05
    Před Furchem se ocitl Fridrich, dostal nahrávku z rohu, ale puk se odrazil od jeho brusle a tak jej přesně netrefil.

56:40
    Kalus měl namířeno do pásma, ale Ďaloga mu kotouč vypíchl a domácí útočník musel vycouvat.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Bukarts (Mueller, Raskob), 15. Kotala (Gewiese, J. Stehlík), 44. Mueller (Koch) – 30. Okál (Holík), 47. Hrbas (Flek, Kollár)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Lindberg, Dej.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Furch (Postava) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Okál, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Ondráček, Zbořil.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – J. Ondráček, M. Zíka

Diváci: 9 593