Plzeň – Slavia 4:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 5:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:5 (kon.)
Liberec – Sparta 3:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (1:1, 3:0, 1:1) Stav série: 2:0
Mountfield HK
Sobota 18.03.2023, 13:00 • WERK ARENA, Třinec • Play-off Extraligy dorostu • Čtvrtfinále

Konec zápasu. (15:04:59)

58:40
    Bomba Jiřího Klímy těsně minula třineckou klec.

57:51
    Dominik Pavlík se pokusil ještě korigovat skóre, střelou z úhlu se však neprosadil.

56:31
    Šimon Pohludka ještě zatoužil po hattricku, avšak v situaci jeden na jednoho se neprosadil.

54:51
    Utkání už ztratilo tempo.

54:34
    Oceláři kombinovali v útočném pásmu, ale k žádné střele se nedostali.

51:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se hosté ještě prosadili, když dokázali využít přesilovku. Od modré čáry udělal dva kroky dopředu ADAM NOVOTNÝ a střelou mezi betony překonal Milotu.
    Asistence. Černý

51:24
    Robin Švančara (TRI) – 2. min, hákování

51:23
    Po Klímově střele zazvonila za Milotou tyč!

Naší pozornosti unikla výměna hradeckých brankářů po druhé třetině. Místo Samuela Meišnera už chytá Vojtěch Petřík.

48:38
    Adam Novotný pálil dvakrát. Poprvé minul banku, podruhé ho vychytal Milota.

47:22
    Po nahození kotouče před Milotu vznikl v brankovišti menší závar. Víc z toho ale nebylo.

46:36
    Po velké šanci hostů bude hrát Mountfield přesilovku. Andrej Hebar si odpykává menší trest za krosček.

46:19
    Nahození Vladimíra Draveckého hradecký brankář vykryl bez potíží.

44:58
    Tu a tam se hosté dostávají do útočného pásma, avšak jejich kombinace je už na bodě mrazu.

42:59
    Mountfield už vypadá na ledě velmi odevzdaně. Třinečtí naopak hrají velmi v poklidu. Za tohoto stavu to však žádné překvapení není.

41:52
    Třinec právě vstřelil branku!
    Rychle využitá přesilovka. ŠIMON POHLUDKA teď dvakrát pálil bez přípravy ze své kanceláře na prvém kruhu. Poprvé minul branku, ale druhou ranou už prostřelil Meišnera.
    Asistence: Pohludka, Rybnikár

41:14
    Marek Mráz (MHK) – 2 min., podražení.

40:01

Začátek druhé části nabídl trochu slabší podívanou, s výjimkou obrovské šance hradeckých už v prvních vteřinách. Po krásné kombinaci ale hosté netrefili prázdnou branku. Pak už úřadovali především Oceláři.

V čase 24:47 využil přesilovku ostrou ranou od modré čáry Aleš Zelinski. V poslední pětiminutovce druhé části se domácí prosadili ještě dvakrát.

Nejdříve v 35. minutě rozvinul síť Samuela Meišnera nejlepší střelec Ocelářů Šimon Pohludka. V poslední minutě ho napodobil z druhé strany Michal Rybnikár a Třinec šel do kabin s luxusním náskokem 4:1.

40:00

39:24
    Oceláři kontrolují vývoj utkání a navyšují už na 4:1! MICHAL RYBNIKÁR se prosadil od pravého mantinelu, když z poměrně ostrého úhlu vymetl víko branky hradeckého gólmana.
    Asistence: Dravecký

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhého dějství.

37:39
    Pohludka to zkoušel znovu, snažil se prosadit mezi dvojici obránců, ale přišel o puk.

37:11
    Pohludka byl v další dobré příležitosti, ale netrefil dobře puk.

35:52
    Oceláři navyšují náskok! Schovanou střelou od levého kruhu se prosadil nad rameno Meišnera PETR SIKORA!
    Asistence: Kubiesa

35:31
    Po dalším zákroku Miloty další vhazování v útočném pásmu Mountfieldu.

34:51
    Na druhé straně vyjel z pozabranky Dominik Pavlík. Třinecký gólman chvíli hledat puk, měl ho ale přilepený mezi rukou a tělem.

34:08
    Velká šance domácích. Dva hráči mohli pálit na Meišněra z bezprostřední blízkosti, ale nedokázali se pořádně domluvit.

33:19
    Pohludka dostal pobídku do útoku, byl však křižován hostujícím obráncem. Díky tomu nakonec ani pořádně nezakončil.

32:25
    Třinec v pěti.

32:24
    Novotný to zkusil od modré čáry, avšak Milota opět na střelu viděl.

31:43
    Hra je přerušena, vhazování po pravici třineckého brankáře.

31:25
    Třinec vyhazuje.

30:59
    Po delší kombinaci vypálil od modré Štěpán Černý. Chyběla však razanci, přesnost, ale taky hráč ve výhledu Miloty. Snadný zákrok.

30:23
    Hosté budu hrát přesilovku. Dvě minuty za napadení inkasuje Robin Švančara.

30:21
    Skvělý zákrok Miloty po situaci dva na jednoho!

30:02
    Vzápětí stejná situace jako přes kopírák.

29:43
    Nepřesná rozehrávka ale vrací Třinec do obranného pásma. Icing,

29:06
    Až teď se pokoušejí domácí na aktivitu soupeře v posledních minutách odpovědět.

28:43
    Dominik Pavlík si stáhnul puk pod sebe, vypálil, ale střela šla doprostřed branky.

27:52
    Hradec teď v pěti výrazně zvýšil obrátky a hraje převážně v útočném pásmu.

27:45
    Další zákrok pro Milotu po nahození Radka Vencla.

27:24
    Po delší době si sáhnul taky na puk třinecký brankář Milota a přerušil hru.

26:57
    Zbytek početní převahy pěti proti čtyřem už domácí využít nedokázali.

24:47
    A Oceláři nedisciplinovanost hostů trestají. Od modré čáry se ránou z příklepu prosadil ALEŠ ZELINSKI.
    Asistence: Pohludka

24:39
    Další vyloučení na straně hostů! Filip Samek – dvě minuty, podražení. Třinec bude hrát pět na tři.

24:02
    Přesilovka pro Třinec! Dominik Pavlík dostává dvě minuty za podražení.

23:24
    Bomba Petra Sikory jen těsně minula klec Samuela Meišnera!

22:45
    Až na úvodní mega-šanci Hradce se hraje zatím ve druhé třetině spíš opatrný hokej.

21:53
    Milota má ve statistikách další rutinní zákrok.

21:25
    Hradečtí se snažili napadat třinecké hráče hluboko v útočné třetině, ale domácí to zvládli.

21:13
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

20:09
    Obrovská šance hned v úvodních vteřinách. Hradečtí krásně vykombinovali svou akci až do prázdné branky, ale to by ji museli hosté trefit.

20:01

Hráči už se pozvolna vracejí na scénu.

Druhá třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:55
    Jakub Milota musel ještě jednou zasahovat.

19:13
    Vladimír Dravecký držel hodně dlouho kotouč na holi, až ho museli specifikovat dva protihráči. Podařilo se jim to bez faulu.

18:08
    Hosté teď krouží v útočné třetině, ale nemohou najít cestu k zakončení.

17:18
    Jakub Milota má další zákrok, tentokrát z kategorie těch jistějších.

16:17
    Nakonec se Oceláři prosazují z protiútoku a využili zbraň, kterou zatím praktikovali spíš hosté. MATĚJ KUBIESA ošálil hostujícího obránce kličkou do středu kluziště a střelou mezi betony vyrovnal.
    Asistence: Mikula, Sikora

15:50
    Milota kryl další střelu lapačkou. Kotouč mu vypadl, ale nikdo z hradeckých ho nedokázal dorazit.

15:42
    Třinečtí útočníci se snažili dojet nepřesnou rozehrávkou. Ta ale skončila na icingu.

15:13
    Oba týmy teď hledají cestu do útočného pásma marně.

14:27
    Podruhé se hosté už do zakončení nedostali.

14:13
    Rychlá střela a jistý Milota. Vhazování se bude opakovat.

14:10
    Po delší době se vhazuje v třineckém obranném pásmu.

13:19
    Petr Sikora pálil po ledě, trefil však jenom oblouk brány.

12:45
    Hradec na chvíli otupil snahu třineckých hokejistů.

11:13
    Znovu domácí hrají hodně na kotouči v útočné třetině. Hostující obraně se daří nepouštět třinecké hráče do vyložených střeleckých šancí. Meišner občas vytáhne nějaký zákrok, ale nic, kvůli čemu by musel čarovat.

10:41
    Radim Byrtus teď trefil pouze lapačku hostujícího brankáře Meišnera.

10:11
    Nepřesné založení útoku ze strany dommácích.

09:54
    A další zákrok pro Jakuba Milotu. Oceláři jsou sice v pásmu soupeře častěji, ale hradečtí zase hrají velice jednoduše a účinně.

09:04
    Na druhé straně zase vyzkoušel pozornost třineckého brankáře Jakub Jón.

08:35
    Pohludka pálil z nadějné pozice, ale neuspěl!

08:27
    Po delší době tady máme přerušení hry. Mountfield zahrál puk na icing.

07:24
    Až teď se dostal ke střele z levé strany kluziště Jiří Klíma. Milota zvládnul utěsnit tyčku.

07:07
    Plno soubojů o kotouč, ale žádná šance z toho neplyne.

05:48
    Ale nic z toho nevykouzlil. Hosté otočili rychle hru na druhou stranu kluziště.

05:29
    Třinec v útočném pásmu.

04:45
    Jakub Milota musel řešit další ošemetnou situaci. Třinecká obrana je dnes hodně propustná a nepozorná.

03:38
    Tadeáš Burda se dostal do samostatného úniku ihned po návratu z trestné lavice. Vystřelil, avšak nezamířil přesně. Třinecký brankář se na své obránce hodně zlobil.

03:03
    Další výpad hradeckých mladíků, Milota musel být hodně v pozoru, aby nepřipustil další komplikaci během jedné přesilovky Ocelářů.

02:27
    Ale pozor, protože úvodní branku dávají hosté v oslabení. Situaci dva na jednoho zakončil přesnou střelou k tyči ADAM NOVOTNÝ!
    Asistence: Aschenbrenner

01:30
    Oceláři si zahrají první přesilovku. Za nedovolené bránění putuje za katr na dvě minuty Tadeáš Burda.

01:22
    První zákrok pro Milotu!

01:18
    A teď pro změnu zakázané uvolnění na domácí straně. Začátek utkání je hodně rozkouskovaný.

01:02
    Hradecký Lukáš Král zavezl puk do útočného pásma, ovšem nic dalšího nevymyslel.

00:21
    První vteřiny přinesly jen lehkou oťukávanou. Icing hostů.