Ajaccio – Monaco 0:2 (kon.) | Montpellier – Clermont Foot 2:1 (kon.) | Nice – Lorient 1:1 (kon.)
Štrasburk – Auxerre 2:0 (kon.) | Troyes – Brest 2:2 (kon.) | PSG – Rennes 0:2 (kon.)
Remeš – Marseille 1:2 (kon.)
OGC Nice
1:1 (0:1)
FC Lorient
Neděle 19.03.2023, 15:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9. (00:13:36)

FC Lorient díky důslednému bránění odváží velmi cenný bod. druhý poločas byl pod drtivým tlakem Nice, ale ztrátu z první půle se již plně nepodařilo dohnat. vyrovnání zařídil dvanáct minut před koncem Laborde.

Utkání navíc bylo plné kontraverzních okamžiků. Tři momenty hraní rukou hráčů Lorient, nebylo posouzeno ani jednou jako penalta.

Když v šedesáté čtvrté byla nařízena zá zásah le Féeho, tak vbyla vzápětí odvolána VAR systémem a shlédnutím sudího Buqueta přímo u monitoru.

Navíc byl v nastaveném čase vyloučen po druhé žluté kartě Igor Silva a VAR systém to správně opravil na přímou červenou kartu. Což pro Silvu znamená minimálně jeden zápas stop.

90+6

90+5
    Po odpískání faulu pro Lorient je na sudího velmi rozezlen kapitán Nice Dante.

90+4
    Střídání v týmu OGC Nice:
    ze hřiště odchází Ajúb Amráwí, přichází Mattia Viti.

90+4
    Pro zranění bude muset být vystřídán hráč, který se do hry dostal až během utkání.

90+4
    Brahímího centr byl zastaven hned prvním bránícím soupeřem na levé straně hřiště.

90+3
    Sudí odpískla faul na Catlinehocož perfektně vyhovuje Lorient k našetření cenných desítek vteřin.

90+3
    Červená karta pro tým FC Lorient (Igor Silva) za hrubý faul.

90+3
    Vše je jinak sudí byl upozorněn VAR systémem že Silva má být vyloučen rovnou!

90+2
    Vše ještě bude řešit VAR systém.

90+1
    Igor Silva předvedl neskutečnou stupiditu a karate zákorkem ve středu hřiště nic nevyřešil. Sudí Buquet na své poměry prokázal odvahu apoprvé v utkání bude správně trestat.

90
    Domácí lavička jasným gestem jen lomí rukama nad krátkým nastavením pouhých čtyř minut. Nastavení mělo být minimálně dvojnásobné.