Chodov – Bohemians 6:9 (kon.) | Black Angels – Vítkovice 2:10 (kon.) | Královské Vinohrady – Tatran 2:8 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:8 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
6:9 (1:2, 2:2, 3:5) Stav série: 0:4
FbŠ Bohemians
Neděle 19.03.2023, 16:00 • SH Jižní Město • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné nedělní odpoledne, vážení florbaloví fanoušci!

Vítejte u 3. zápasu čtvrtfinálové série mezi Chodovem a Bohemians.

Klokani drží po minulém víkendu vedení 2:0 na zápasy a Chodov musel přes uběhlý týden hodně zapracovat na své taktice. Za minulá dvě utkání totiž obdržel dohromady 22 branek a pokud chce pomýšlet na srovnání série, bude muset zapracovat zejména na tomhle. Naopak Bohemians se zatím daří naprosto vše a po vysokých výhrách 10:5 a 12:4 jsou jednoznačně na koni.

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Lupoměch) – Maxa, J. Bauer, Sýkora, Šmíd, Kolář, Slunečko, Matoušek, Horký – Ondrušek (C), Vávra, Komárek, Jambor, Vošta, Skřivánek, Kafka, Eremiáš, Votava, Dufek.
    Trenér: David Podhráský

FbŠ Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Malič, Čihák, Zezulka, Strnad – Forman (C), K. Petrák, Buršík, Kawulok, Bílek, J. Petrák, Řehoř, P. Šebek, Kisugite, Gajdoš, Hronek, Rozkovec, Virga, Dobisík.
    Trenér: Michal Jedlička

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

00:01

00:01
    Máme tady úvodní buly zápasu, tak se pohodlně usaďte a užijte si zábavu!

00:20
    Míček mají ve svém držení obránci Bohemky a Malič hledá cestu ze svého pásma.

00:59
    Bauer při svém útočném výpadu zastaven a dopředu se žene Forman.

01:30
    Hodík chytá první střelu na svou bránu. Následně Řehoř sejmut a rozehrává Bohemka.

02:08
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Tak tohle byla NÁDHERNÁ akce Bohemians, která otevírá skóre zápasu! Na konci ťukačky na první dotek byl VOJTĚCH BÍLEK a klokani tak rychle vedou. Asistence: Samuel Virga.
    02:08 Vojtěch BÍLEK - 0:1

03:01
    Ondrušek na svém oblíbeném místě netrefil dobře a málem z toho byla další branka v síti Hodíka. Ten však skvěle zasáhl a ani natřikrát se nenechal překonat.

04:25
    Votava se snažil prodrat před bránu, ale dostal do zad od svého soupeře a rozehrává tak Chodov.

05:00
    Domácím hráčům zatím míček utíká přesně v těch chvílích, kdy by potřebovali zakončit.

06:04
    Dobrý zákrok Hyršla, který hatí tuto šanci Chodova.

06:40
    Slunečko vyslal bombu od půlící čáry a jen tak tak, že nezapadla za záda Hyršla.

07:36
    Chodov právě vstřelil branku!
    Tak tohle asi nečekal nikdo na této hale ani před obrazovkami! Hyršl dobře zasáhl a už skákal pro odražený míček, v tom ale zasáhl MAREK ŠMÍD a v pádu balónek usměrnil do brány. Bez asistence.
    07:36 Marek ŠMÍD - 1:1

07:50
    Dobré zákroky obou brankářů, ten Bohemians je ale nyní zraněn.

08:20
    Klokani byli faulováni a rozhodčí tak signalizují výhodu.

08:46
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov:
    Daniel Maxa – 2 min., Sekání.

09:00
    Komárek dnes kosí jednoho hráče za druhým. Po sekeře do Hyršla nyní po střetu s ním leží i Buršík.

09:37
    Skvělý zákrok Hodíka proti dělovce Formana.

10:25
    Klokani skvěle kombinují, Chodov zatím odolává.

11:27
    Jiří Bauer – 2 min., Držení.

11:30
    Forman se dostal hráčům Chodova do hlav a nyní si za svou frustraci odchází sednout na trestnou lavici Jiří Bauer.

11:40
    Za Hodíkem zvoní tyč!

12:43
    JAROSLAV PETRÁK se s tím nemazal a dělovou ránou posílá Bohemku do vedení. Asistence: Jakub Buršík.
    12:43 Jaroslav PETRÁK - 1:2

14:40
    Chodov se snaží kombinovat, zatím mu to ale jde pouze okolo mantinelů.

15:35
    Přečíslení tří na jednoho domácí pouze pohrdli a nic z něj tak nemají.

16:20
    Slunečko pálí, Votava velmi nebezpečně doráží a Hyršl chytá.

17:30
    Po hřišti dnes létají nejen míčky a emoce, ale také samotní hráči.

18:10
    Maxa trefil pravděpodobně pouze poslední mikrovlákno Hyršlova dresu a gól z toho tak není.

19:05
    Chodov měl dobrou rozehrávku, Ondrušek ale trefil pouze blok před sebou.

19:42
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians:
    Jan Řehoř – 2 min., nadzvedání hokejky.

19:55
    Chodov měl na hokejce srovnání, Vávra ale minul prázdnou branku.

20:00

Velmi vyrovnaná první třetina tohoto derby zapříčinila útlé vedení Bohemians 2:1. Vedoucí branku má na starosti Jaroslav Petrák.

20:01

20:20
    Tom na Toma a je to 2:2! Tento gól v sobě skrývá samé dvojky – v čase 20:20 převzal v přesilovce míček TOMÁŠ SÝKORA a z úhlu naprosto přesně trefuje. Asistence: Tom Ondrušek.
    20:20 Tomáš SÝKORA - 2:2

21:50
    Hodík dobře proti střele Maliče.

22:43
    Bauer se v rohu nedal a i proti dvěma soupeřům si vybojoval faul. Následně pálil svou pověstnou pumelici, ale ta netrefila bránu.

24:00
    Votava mohl poslat Chodov do vedení, ale skvěle jej vychytal Hyršl!

24:40
    Pravděpodobně nejvíc dnes po hřišti létá Forman, neboť jej na vidle nabírá jeden chodovský hráč za druhým. I po těžkých střetech ale kapitán Bohemky stále v pohodě vstává.

25:30
    Další obrovská šance pro Votavu, ten ale ani teď neskóruje.

26:35
    Výborný zákrok Hodíka, kterému se dnes zatím velmi daří.

27:21
    Ani jeden z týmů se v posledních minutách nedokáže usadit v útočném pásmu.

28:00
    Votava má dnes velkou smůlu. V situaci tří na jednoho teď napálil břevno.

28:35
    Vávra v přímém souboji s Hyršlem selhal.

29:48
    Blíží se nám polovina tohoto velmi atraktivního utkání.

30:00
    Tato pasáž hry ukazuje zejména tzv. taktiku bez taktiky. Míček létá z jedné strany hřiště na druhou a každý se snaží pouze střílet za každou cenu.

30:39
    Tuto bláznivou pasáž ukončuje dnes již dvoubrankový VOJTĚCH BÍLEK, který doráží přesně. Asistence: Jaroslav Petrák.
    30:39 Vojtěch BÍLEK - 2:3

31:40
    Další chodovský únik, který končí pouze na hrudníku brankáře Hyršla.

32:50
    Tuhle šanci si hráči Bohemians nechali utéct a čtvrtou branku tak zatím nevstřelili.

33:40
    Forman pálí pouze do Slunečka.

34:50
    Hodík znovu skvostně zasahuje.

36:15
    Další srovnání má na starosti RADIM SLUNEČKO, který pálil přesně dvacet nad let! Asistence: Ondřej Vošta.
    36:15 Radim SLUNEČKO - 3:3

37:02
    Obránci Bohemians jsou zahnáni napadajícím Vávrou až za svou branku a kombinace tak vázne.

38:00
    Ondrušek v dobré pozici trefuje pouze ruku brankáře Hyršla.

39:30
    Slunečko v další skvělé pozici, tentokrát ale netrefuje.

39:59
    Last-minute gól v podání Bohemians střílí JAKUB BURŠÍK! Tohle může pro Chodov být osudová rána. Asistence: Karel Petrák.
    39:59 Jakub BURŠÍK - 3:4

40:00

Druhá perioda byla neméně vyrovnaná než ta první, těsné vedení ale znovu vybojovali Bohemians. Za ty se v poslední vteřině třetiny prosadil Jakub Buršík.

40:01

41:00
    Buršík už už nebezpečně pálil ze středu, Slunečko ale byl na svém místě a tenhle pokus kryje.

41:40
    Ondrušek se řítil do přečíslení dvou na jednoho, pro jeho smůlu ale netrefil míček.

42:20
    Chodov točí s formacemi, kapitáni obou celků se tak nepotkávají a emoce na hřišti se tedy trochu uklidnily.

44:10
    Hra je teď velice rychlá a oba týmy se střídají v nebezpečných útočných akcích.

45:03
    Nyní zvoní tyč za Hyršlem.

46:10
    Chodov se snaží srovnat skóre, ale zatím netrefuje v jasných příležitostech.

46:20
    Tak jsem to zakřikla a Chodov srovnává – tento gól se ale ještě přezkoumává u videa! Dnes již podruhé.

46:23
    Tak gól nakonec přece jen platí a MARTIN SKŘIVÁNEK srovnává na 3:3! Asistence: Lukáš Kafka.
    46:23 Martin SKŘIVÁNEK - 4:4

46:47
    Tohle domácí hráči moc nezvládli a vzápětí inkasují popáté. Autorem je ONDŘEJ KAWULOK. Asistence: Karel Petrák.
    46:47 Ondřej KAWULOK - 4:5

47:46
    Tato třetina se takticky hodně zvrhává a máme tady třetí branku v rozmezí jedné minuty. Šmíd vybojoval a MATĚJ JAMBOR trestal. Bez asistence.
    47:46 Matěj JAMBOR - 5:5

49:02
    A pokračujeme brankou TOMÁŠE SÝKORY! Chodov poprvé v tomto zápase ve vedení. Bez asistence.
    49:02 Tomáš SÝKORA - 6:5

50:00
    Než jsme se nadáli, už je tady polovina třetí třetiny, která je zatím velice akční. Kromě branek nestíhám psát nic moc dalšího, ale i tak se snažím zachytit vše podstatné.

51:03
    Dělovku Formana Hodík sice vyrazil, ale míček se od něj odrazil k JAKUBU BURŠÍKOVI! Asistence: Filip Forman.
    51:03 Jakub BURŠÍK - 6:6

51:40
    Střely teď létají opravdu prudce a velmi často a gólmani jsou v permanenci.

52:31
    Tak toto byl monster save v podání Hyršla! Ten už byl mimo svou pozici, ale nějakým způsobem se do ní znovu dostal a v sedě sebral jasnou tutovku Bauerovi.

54:20
    Votava poslal míček pod Hyršlem, ale projel pouze po malém brankovišti.

56:00
    Hra se na malou chvíli uklidnila a oba týmy, zdá se, začaly trochu taktizovat.

56:38
    Ale už to znovu neplatí, neboť se prosazuje KAREL PETRÁK! Chodov znovu ztrácí. Asistence: Filip Forman.
    56:38 Karel PETRÁK - 6:7

57:11
    Bohemka má k dispozici rozehrávku kousek od velkého brankoviště, moc dobře s ní ale nenaložila.

57:36
    Tohle už je patrně poslední rána pro celek Chodova, který znovu inkasuje a má pouhé dvě a půl minuty na srovnání. Autor je JAKUB BURŠÍK. Asistence: Filip Forman.
    57:36 Jakub BURŠÍK - 6:8

58:00
    Chodov v šesti.

58:30
    Vávra promáchl před prázdnou bránou.

59:10
    Hyršl chytá a Bohemka pomalu a jistě míří do semifinále.

59:40
    Další gól Bohemky po videu odvolán.

59:55
    Hyršl zalepil tyčku!

59:57
    VOJTĚCH BÍLEK posílá Chodovu dárek ke konci sezony a uzavírá svůj hattrick do prázdné brány. Asistence: Jaroslav Petrák.
    59:57 Vojtěch BÍLEK - 6:9

Tento duel tedy končí čtvrtou výhrou Bohemians v této sérii a Chodovu tak končí sezona. Vyrovnanou partii nakonec domácí nezvládli dovést do vítězného konce a na klokany v tomto souboji nenašli recept v ani jednom zápase.

Díky a na počtenou. (18:19:44)

Martina Schoupalová

Branky a nahrávky: 8. Šmíd, 21. Sýkora (Ondrušek), 37. Slunečko (Vošta), 47. Skřivánek (Kafka), 48. Jambor (Šmíd), 50. Sýkora – 3. Bílek (Virga), 13. J. Petrák (Buršík), 31. Bílek (J. Petrák), 40. Buršík (K. Petrák), 47. Kawulok (K. Petrák), 52. Buršík (Forman), 57. K. Petrák (Forman), 58. Buršík (Forman), 60. Bílek (J. Petrák)

Rozhodčí: Kačer, Vašíček