Philadelphia – Carolina 4:5 (po pr.) | Florida – New Jersey 4:2 (kon.) | Tampa – Montreal 5:3 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:5 (3:4 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 6:0 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 2:3 (0:2 po s.n.)
Calgary – Dallas 5:6 (po pr.) | Arizona – Chicago 4:2 (kon.) | San Jose – NY Islanders 1:4 (kon.)
Buffalo – Boston 0:7 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Vegas – Columbus 7:2 (kon.)
Mountfield HK
2:4 (0:0, 1:1, 1:3) Stav série: 0:1
Bílí Tygři Liberec
Neděle 19.03.2023, 16:40 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

60:00
    Rozhodčí tresty dodali až zpětně, dva nejaktivnější, Kevin Klíma (MHK) a Jan Šír (LIB) slízli dvě minuty za hrubost. Nic dalšího se již trestat nebude.

58:12
    Graeme McCormack (MHK) nezachytil pohyb Melancona v rychlém útoku a přitáhl si jej, což mělo za následek pád hostujícího obránce. Liberec má šanci tenhle duel zlomit v úplném závěru!

45:23
    Tygři mají 37 sekund 4 na 3! Oliver Okuliar (MHK) zasáhl mimo hru jednoho z Libereckých vysokou holí a dostává oprávněné dvě minuty.

43:59
    Patrik Marcel (MHK) a Jaroslav Vlach (LIB) se tak dlouho muchlovali u mantinelu, až rozhodčímu došla trpělivost. Oba poslal ven na dvě minuty za hrubost a hraje se 4 na 4.

43:36
    Velká příležitost pro Hradec! Tygři zapomněli na obrannou fázi a přišla přesná nahrávka na Perreta do samostatného úniku. Ten sice zakončil jenom do betonu, ale Petr Kolmann (LIB) jej během brejku přidržel. Proto je z toho trestné střílení!

37:31
    Trvalo to bez trestu 37 minut a 31 sekund série! Tomáš Filippi (LIB) zabránil Okuliarovi v pohybu vpřed a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Lvi tak končí třetinu v početní výhodě.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 21. Cingel (Lev, Eberle), 44. Kev. Klíma (TS) – 31. Balinskis (Frolík), 56. Rychlovský, 59. Flynn (A. Najman, Balinskis), 59. Jelínek (Derner)

Mountfield HK: Kiviaho (Machovský) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (A), Marcel – Eberle, Cingel, Lev (A) – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Kev. Klíma, Okuliar – Smoleňák (C), Zachar, Werek.
    Trenér: Tomáš Martinec

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Bulíř (A), Rychlovský – Vlach, Jelínek (C), Šír – Dlouhý.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Hynek, Klouček

Diváci: 6 128