St. Louis – Winnipeg 3:0 (kon.) | NY Rangers – Nashville 7:0 (kon.) | Tampa – New Jersey 2:5 (kon.)
Anaheim – Vancouver 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Vancouver Canucks
Pondělí 20.03.2023, 01:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z výhry a bodů. Ve třetí části sice domácí Anaheim předvedl nejaktivnější výkon, přesto to na zvrat nestačilo. Vancouver skvěle bránil, nikam se nehnal a převážně si jen hlídal vybudovaný náskok. Domácím se sice nakonec povedlo Deliu překonat, když jej z úhlu překvapil Ryan Strome, víc už ale kalifornský tým nezvládl a zápas tak skončil výsledkem 1:2. Anaheim je po této porážce v Pacifické divizi sedmý s 56 body, Vancouveru patří ve stejné divizi šesté místo s 67 body.

Anaheim se v dalším utkání představí ve středu od 3:00 na svém ledě proti Calgary, Vancouver bude hrát ve stejný den i čas doma s Vegas.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:59:11)

59:44
    Další zakázané uvolnění Vancouveru po netrefené brance.

59:25
    Z modré čáry si ke kruhům sjel Fowler, z dobré pozice ale hostující branku minul!

58:54
    Domácí tým si bere oddechový čas.

58:54
    Brock Boeser se snažil ukončit snahu domácích, jeho střela přes celé kluziště ale skončila vedle prázdné branky.

58:10
    Gibson je na střídačce, je tu power-play Anaheimu.

57:22
    Gibson drží šance Anaheimu na případný bodový zisk, povedlo se mu totiž vyřešit přečíslení hostů tři na jednoho.

57:04
    Nahození domácích od modré čáry, tohle ale letělo vedle Deliovy branky.

56:11
    Zakázané uvolnění Anaheimu, domácí se osvobodili po šanci soupeře, kdy se Miller snažil před brankovištěm vymíchat Gibsona.

55:30
    Hra se nám ale přesunula na opačnou stranu a Pettersson nebyl daleko od toho, aby po přihrávce zpoza branky překonal Gibsona.

54:40
    Rázem se Anaheim probudil a snaží se pokračovat v tlaku.
    53:10 Ryan STROME - 1:2

53:10
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí tým se vrací do utkání! Na levé straně poskakoval puk, který obrana Vancouveru nedokázala dostat dál od brankoviště, Terry se zakončením ještě neuspěl, nicméně RYAN STROME už ano a z úhlu se mu z bekhendu povedlo o gólmana sklepnout za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Troy Terry.

52:12
    Kousek od modré čáry dostal hromadu prostoru Beauvillier, vyslal prudký golfák, Gibson měl ale výborný výhled a povedlo se mu střelu vyrazit.

51:20
    Hraje se celkem bezstarostný hokej, vše se přelévá ze strany na stranu, vážné šance ale nevidíme.

50:58
    Myers zablokoval střelu od modré čáry, Delia zasahovat nemusel.

49:36
    Z ostrého úhlu zakončoval Beauvillier, Gibson byl u své pravé tyčky připraven a puk vyrazil.

48:48
    Za Gibsonovou brankou se odehrál docela důrazný souboj, který nevypadal zrovna podle pravidel, rozhodčí ale nechali pokračovat ve hře a přesilovku Vancouveru neodpískali.

47:50
    Hughes čeká, až mu dostřídají spoluhráči, celkově se nyní hosté nikam zvlášť neženou.

46:57
    Kuzmenko se nechal domácí obranou vytlačit z útočného pásma, o puk ale nepřišel. Vancouver tak pokračuje v útočení.

45:48
    Na domácích je vidět zvýšená snaha něco udělat s nepříznivým výsledkem, jenže koncovka i nadále vázne.

44:28
    Navíc je po přesilovce, Vancouver je opět v plném počtu.

44:28
    Vatranovi není dnes přáno. Nyní si našel dobrou pozici pro zakončení, sražená rána ale letěla mimo ledovou plochu.

43:52
    Nyní už Zegras zakončoval sám, ale našel pouze Deliovu připravenou lapačku.

43:24
    Zegras se snažil najít pasem přes šíři pásma McTavishe, tuto přihrávku ale srazil pozorný Joshua.

42:28
    Před branku hostů se snažil procpat Zegras, byl ale faulován a dvě minuty za podrážení obdržel Anthony Beauvillier. Přesilovka pro Anaheim.

41:45
    Máme tu docela pozvolný úvod třetí třetiny, sledujeme převážně hru ve středním pásmu.

40:52
    Oslabení domácích je u konce, Shattenkirk se vrátil na led.

Trestné minuty: 8:4

Čtyřicet minut hry je za námi a hostující Vancouver má velice slibně nakročeno k výhře. I ve druhé třetině pokračovala převaha kanadského celku a ta byla korunována využitou přesilovkou hned v úvodu této části, když se o gól parádní střelou pod břevno postaral Elias Pettersson. Gibson si i v této dvacetiminutovce slušně zachytal a patří zatím k tomu lepšímu, co Anaheim dnes může nabídnout. Směrem kupředu toho totiž domácí mnoho nepředvedli a když ze svého brejku neuspěl ani Vatrano, tak se do kabin odešlo za stavu 0:2.

40:00

39:57
    Tak ještě jedna střela a jedno vhazování u branky Anaheimu. Tentokrát si gólman domácích připsal snadný zákrok.

39:47
    Puk je daleko od Gibsonovy branky, tohle už asi domácí ubrání a zbytek oslabení přenesou do třetí třetiny.

38:52
    Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Kevin Shattenkirk s dvěma minutami za podrážení.

38:37
    Rozhodčí signalizují vyloučení na straně domácích, Vancouver zatím kombinuje v šesti lidech.
    37:47 Vatrano neuspěl se svým brejkem

37:47
    Zničehonic se mezi dvěma obránci prosmýkl domácí Vatrano, svou rychlou akci ale nedotáhl do konce, Delia jej zvládl vybruslit a puk byl sražen mimo brankoviště.

37:30
    Po rychlé kombinaci doputoval puk na pravý kruh, kde byl volný Beauvillier a prudkou ranou trefil Gibsona do masky.

36:14
    Tentokrát Boeser posunul hru na modrou čáru, z první vystřelil Bear a Gibson si musel dávat pozor, aby z chumlu před jeho brankovištěm nepřišla nepříjemná teč.

35:48
    Středem se do útočného pásma dostal Boeser a za kruhy vyslal prudkou střelu. Gibson se ovšem blýskl skvělou lapačkou.

34:55
    Už jsou oba celky zase v plném počtu, Kravcovův trest právě vypršel.

34:36
    Hostům se ale povedlo dostat hru do středního pásma...

34:13
    Anaheim je v plném počtu, je tu krátká přesilovka pro celek z Kalifornie.

33:34
    Domácí Lundeström předvedl dlouhé kličky, z pravé strany se dostal až na tu levou, na zakončení však ani toto představení nestačilo.

32:55
    Přesilovka hostů je u konce, neboť Vitalij Kravcov se po ztrátě helmy zapomněl, neodjel na střídačku, nebo si ji opětovně nenasadil a musel tak na trestnou lavici s dvěma minutami za hraní bez helmy.

32:13
    Hra v plném počtu nám ale moc dlouho nevydržela. V obranném pásmu Anaheimu se totiž strhla krátká potyčka a tohle nemohli sudí nechat bez povšimnutí. Vylučovalo se ale pouze na straně domácích, Trevor Zegras dostal dvě minuty za sekání.

31:19
    Je po přesilovce, Anaheim je v plném počtu.

30:49
    Lundeström dokázal vyšťouchat puk z obranného pásma do toho středního, tohle oslabení zatím Anaheim zvládá velice dobře.

30:13
    Benoit zastavil výpad hostů z levé strany, puk skončil za brankou.

29:19
    Delia přikryl puk, ale byl pak osprchován sněhem. To vše znamenalo krátkou potyčku u brankoviště a také vyloučení Sama Carricka za hrubost.

28:40
    A Myers se už skutečně vrátil na led a Vancouver hraje v plném počtu.

28:20
    Puk letí přes všechny čáry až ke Gibsonovi, přesilovka se blíží ke svému konci.

27:52
    Konečně se domácím vyvedl tlak, Delia musel na brankovišti řešit dva pokusy zblízka a poté také střelu Zagrase z levého kruhu. Gólmanovo bleskové přemístění ale také znamenalo posunutí branky.

27:12
    Hosté vyhazují a z tribun se nese nespokojené bučení diváků.

26:40
    Opět se vylučuje, přesilovku si však nyní zahraje domácí celek. Na trestnou lavici zamířil Tyler Myers s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

26:24
    Hostující Myers udržel dotírajícího soupeře na zádech a z rohu rozehrál postupnou akci Vancouveru.

25:57
    Až nyní musel dávat pozor na puky z dálky, vše pro tuto chvíli vyřešil Garland. Ten svým vyhozením způsobil zakázané uvolnění.

25:14
    Anaheimu to opravdu směrem kupředu nejde, Delia může prakticky jen pozorovat počínání svých spoluhráčů.

24:12
    Miller byl sice daleko od volného puku, přesto dokázal svým rychlým bruslením najet mezi dva laxně hrající obránce Anaheimu a vybojovat alespoň náznak útoku.

23:31
    Z levé strany to zkoušel Kuzmenko, tentokrát byl Gibson na svém místě.

22:48
    I nadále pokračuje převaha hostujícího celku, Anaheim neví, co hrát.
    21:31 Elias PETTERSSON - 0:2

21:31
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a hosté vedou již o dvě branky. Krátká kombinace vyvrcholila příhrou na pravý kruh, kde si zpracoval ELIAS PETTERSSON a prudkou ranou se trefil přesně nad Gibsonovu lapačkou pod horní tyčku – 0:2. Asistence: Quinn Hughes, J. T. Miller.

21:09
    Zpoza branky dostal přihrávku na levý kruh Miller, střílel z první, ale přesně do postoje gólmana Gibsona.

20:40
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Vancouver. Dvě minuty za krosček dostal Scott Harrington.

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která nepřinesla ten nejlepší hokej, jaký si umíme představit.. Anaheim se hodně hledal a směrem kupředu nebyl moc nebezpečný. U hostů to bylo o něoo lepší, Gibson v brance domácích si docela zachytal a připsal si několik těžších zákroků. Nedosáhl pouze na jednu střelu, tu na něj na začátku desáté minuty vyslal v ponechané výhodě J. T. Miller, a tato dělovka se odrazila od tyčky za brankovou čáru. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:40
    Nahození domácích skončilo pouze v rohu kluziště.

19:05
    Po delší době tu máme náznak ofenzivního výpadu v podání Anaheimu, chybí tomu ale více pokusů z otevřených pozic.

18:07
    Na modré čáře převzal přihrávku Bear a byla tu další střela Vancouveru na branku. Gibson o malou chviličku později raději přerušil hru.

17:28
    Gibson si zatím slušně zachytal. Nyní se na něj hnal levou stranou Garland, zkusil to přes obránce a donutil gólmana Anaheimu k dalšímu zákroku lapačkou.

16:53
    Hosté nyní dostali puk ze svého pásma tak šikovně, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění.

15:50
    Přes obránce vystřelil hostující Kravcov, jeho prudký pokus zápěstím ale prosvištěl kousek nad brankou Johna Gibsona.

15:22
    Další vyhození puku přes plexi, i tentokrát to bylo ale bez dvouminutového trestu. Vhazuje se ve středním pásmu.

14:35
    Po delší době si zachytal i Delia, ten byl připraven u své pravé tyčky a včasným zákrokem udržel svému celku těsný náskok.

13:45
    Už to vypadalo, že se bude vylučovat za vyhození puku přes mantinel, nakonec je z toho pouze vhazování v pásmu Vancouveru.

12:45
    Hraje se v dlouhých pasážích bez přerušení, moc šancí ale nevidíme.

11:58
    Po rychlém nahození se přes obránce snažil prosadit Zegras, kličkami ale neuspěl a byl o puk obrán.

11:48
    Pouhé vyhození přes všechny čáry znamená zakázané uvolnění a návrat hry před Gibsona.

10:45
    Už tak tichá atmosféra v aréně je ještě více ponurá, domácí jsou teď v opravdu velkém útlumu a směrem kupředu se jim nedaří vůbec nic.
    09:05 J. T. Miller - 0:1

09:05
    Hosté jdou do vedení! Vancouver měl ponechanou výhodu po faulu za Deliovou brankou, hra se pak přesunula na opačnou stranu, v útočném pásmu přenechal Hughes puk J. T. MILLEROVI a jeho golfák skončil odrazem od tyčky za Gibsonovými zády – 0:1. Asistence: Quinn Hughes, Elias Pettersson.
    08:25 Amana vychytal pozorný Gibson

08:25
    Zatím největší šance utkání. Po přihrávce zpoza branky zakončoval mezi kruhy Aman, Gibson však nějakým způsobem dokázal zakročit svým postavením a přerušil hru!

07:50
    Hosté jsou stále aktivnějším týmem, Anaheim se po akčním úvodu dostal do útlumu a pouze brání.

06:12
    Gibson si připisuje další úspěšný zákrok, nyní ve své lapačce skryl nepříjemné nahození od modré čáry.

05:17
    Kroužení hostů v útočném pásmu začíná připomínat přesilovkovou kombinaci, je to ale bez střeleckých pokusů.

04:21
    To samé se dá napsat i o střele zápěstím v podání Burroughse, Vancouver začíná přidávat na tlaku.

03:37
    Kousek od modré čáry napřáhl ke svému pokusu Myers, Gibson jeho ránu zvládl vykopnout.

02:33
    Prudký pas od vlastní modré čáry byl prodloužen do útočného pásma, hostující Kravcov se po puku ale marně natahoval. Ten skončil za brankou Johna Gibsona.

01:03
    Další přerušení hry, Delia nyní krotil střelu z levého kruhu a schoval puk mezi svými chrániči.

00:45
    Domácí tým se hned v úvodu vydal do útočného pásma a Delia si musel dávat pozor na první zakončení zápasu.

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Harrington, Fowler (A), Shattenkirk, Benoit, Colt. White, Beaulieu – R. Strome, Zegras, McGinn – Terry (A), McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström, Vatrano – Carrick, Grant, Comtois.
    Trenér: Dallas Eakins

Vancouver Canucks: Delia (Demko) – Juulsen, Q. Hughes (A), T. Myers, Bear, Burroughs, Wolanin – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Aman, Joshua – Podkolzin, Dries, Kravcov.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Rooney, Chmielewski – B. Gawryletz, Gibbons.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Honda Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.