Nitra – Košice 5:2 (kon.) | Michalovce – HC Slovan 3:2 (po pr.)
HK Nitra
5:2 (1:2, 1:0, 3:0) Stav série: 1:2
HC Košice
sk Úterý 21.03.2023, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Rozhodla tretia tretina, Nitra skórovala v 56. minúte na 3:2, potom pridala ešte jeden gól a na záver trafila prázdnu bránu. Nitra zdolala Košice 5:2 a znížila stav série na 1:2. (20:33:28)

59:44
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Mezei – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Lamper – 2 min., hrubosť.

59:14
    Deylovo nastrelenie Nitrania zachytili a dostali puk do stredného pásma.

58:45
    Nitra dala gól!
    JAKE ELMER trafil zo stredného pásma prázdnu bránu a je rozhodnuté.

58:18
    Janus odišiel z brány, je tu powerplay Košíc.

57:20
    Nitra je v dvojgólovom vedení. Lacka obišiel bránu, prihral na modrú FILIPSOVI BUNCISOVI, ktorý dorazil vlastnú strelu za Janusov chrbát.
    Asistencia: Jakub Lacka

57:16
    Dopredu išiel Lacka stíhaný Rogoňom, nezakončil.

55:49
    Sekundu po skončení presilovky ide Nitra do vedenia. Rozhodujúca bola krížna prihrávka Elmera na ľavý kruh a JOZEF BALÁŽ trafil bližší pravý horný roh brány.
    Asistencie: Jake Elmer, Filip Krivošík

55:02
    Nitra zovrela Košice, tvrdá strela od modrej bránu minula, potom kryl strelu Baláža Janus.

54:26
    Elmerova strela z jazdy z pravej strany, Janus puk chytil, chcel rozohrať, ale už sa pískalo.

54:00
    Nitra má šancu ísť v presilovke do vedenia. Gill strieľal cez cloniaceho Krivošíka, Janus puk podržal.

53:48
    HL – príliš veľa hráčov na ľade.

52:58
    Fejesova prihrávka neprešla na Pollocka v predbránkovom priestore, Nitrania dobre zasiahli.

51:51
    Košice v prečíslení, Breton zakončoval sám zvnútra pravého kruhu do hrude Kašíka.

51:26
    Parshin nebezpečne vystrelil z otočky, Kašík s námahou zasiahol, život mu ešte znepríjemňoval Slovák.

51:11
    Hovorka strieľal na bránu, pred ňou bol Tybor, tečovaný puk skončil mimo hracej plochy.

49:34
    Chovanovo nastrelenie takmer zaskočilo Kašíka, puk skončil pár centimetrov od jeho bránky.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 11. Tvrdoň, 40. Green (Gill, Tvrdoň), 56. Baláž (Elmer, Krivošík), 58. Buncis (Lacka), 59. Elmer – 16. Rogoň (Chovan), 19. Linet (Breton, Fejes)

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leshchenko, Buncis, Knies
    HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Parshin – Hovorka, Linet, Tybor

Rozhodčí: Baluška, Goga – Junek, Synek