Colorado – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Berani Zlín
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0) Stav série: 3:1
SK Horácká Slavia Třebíč
Čtvrtek 23.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Play-off Chance ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den ze zimního stadionu ve Zlíně! Semifinálová série již spěje do svých nejdůležitějších zápasů, protože jestli Zlín na svém stadionu vyhraje i čtvrtý zápas v play off, získá proti Třebíči velmi důležitý mečbol, který může být naprosto klíčový. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Průběh série – 2:1 na zápasy:
    Semifinále spěje do své klíčové fáze, protože Zlín bude na svém stadionu bojovat o mečbol k postupu do finále Chance ligy. Berani na svém ledě pořád spoléhají zejména na svou pevnou defenzivu v čele s brankářem Danielem Hufem, protože ševci ve všech třech případech vyhráli 2:1. Naposledy to bylo ve včerejším zápase proti Třebíči, který tak žlutomodré poslal do opětovného vedení v sérii. Horácká Slavia totiž ztratila první mač na svém stadionu o jeden gól, ale toto selhání rychle napravila a vyrovnala průběžný stav. Ani na stadionu soupeře ale nezačala výhrou a pokud prohraje i dnes, bude jí výrazně téct do bot. Zvrátit se to pokusí nejproduktivnější hráč Třebíče Martin Dočekal, zatímco Zlínští budou i nadále spoléhat hlavně na svého brankáře.

1. zápas: Třebíč – Zlín 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
    Branky a nahrávky:
    35. Novák (Bořuta), 48. M. Svoboda (Forman, Klímek), 59. Dočekal (D. Michálek) – 6. Z. Sedlák (Luža), 19. Luža (Kubiš), 28. Mrázek (Kindl), 38. Kratochvíl (Mrázek, Kindl).

2. zápas: Třebíč – Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
    6. Dočekal (Novák, Bořuta), 27. Novák (Psota, Bittner), 28. Šilhavý (I. Sedláček), 48. Malý (Tureček, Klímek) – 37. Hejcman, 56. Gazda (Mrázek, Kratochvíl).

3. zápas: Zlín – Třebíč 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
    4. Luža (Novotný, Mrázek), 60. Lang (Gazda, Kindl) – 41. Ferda (D. Michálek, Tureček).

Jakub Malý – 4 body (2+2)

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Gazda (A), Husa, Zbořil, Suhrada, Talafa, Novotný, Riedl – Pospíšil (A), Hejcman, Frömel – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Luža, Lang – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček.
    Trenér: Miloš Říha

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž, Fajmon – Dočekal (A), D. Michálek, Ferda (A) – Novák, Bittner (C), Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Vodička, Šilhavý, I. Sedláček.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Petružálek, Otáhal – Kotlík, Hucl.

Hráči již nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:14
    Michálek vyhrál úvodní buly. Michálek se hned dostal k bekhendovému zakončení, které Huf vyrazil.

00:49
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    David Michálek – 2 min., vysoká hůl.

01:03
    Tvrdá střela Kindla byla zablokována, puk vyletěl do ochranné sítě.

02:02
    Radim Ferda – 2 min., držení.

02:02
    Zlín bude hrát 47 vteřin přesilovku 5 na 3!

02:24
    Köhler přihrál přes brankoviště Lužovi, který minul poloodkrytou klec!

02:49
    Michálek je na ledě!

03:14
    Hejcman nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se až ke střele, jeho rána zápěstím prolétla kolem pravé tyčky Jekelovy branky.

04:02

04:35
    Sadovikov měl hodně prostoru na pravém kruhu, a tak se odhodlal ke střele, kterou Jekel chytil do lapačky.

06:46
    Lang nepřihrál přesně Köhlerovi, a tak Třebíč opět vyhazuje přes všechny čáry.

07:24
    Mrázek střelou tahem vyzkoušel pozornost Jekela, ten puk viděl a vyrazil střelu betonem.

07:53

08:23
    Zdeněk Sedlák se dostal individuální akcí do útočného pásma, jeho střela z mezikruží ale k Jekelovi nedošla.

08:35
    Puk je v hledišti. Komerční přestávka.

09:02
    Kratochvíl vystihl rozehrávku Třebíče a pokračoval se svými spoluhráči do protiútoku. Kratochvíl předal Kindlovi, který chtěl ještě celou situaci vyšperkovat přihrávkou do prázdné branky na Sedláka, ten však netrefil puk ideálně, a tak se pořád hraje bez branek.

09:53
    Gazdova dlouhá rozehrávka nebyla přesná, píská se zakázané uvolnění.

10:15
    Michálek měl dostatek prostoru v útočném pásmu, zradilo ho ale zpracování, a tak ho Pospíšil o puk odebral.

11:20
    Psota se dostal k odraženému kotouči na pravém křídle, odkud také vystřelil, Huf ale před sebou nikoho neměl, a tak bez problémů zasáhl.

11:46
    Zlín nyní zamkl Třebíč, Köhler se dostal k objetí branky, Jekel byl s betonem u tyčky včas.

12:46
    Zlín je opět v útočném pásmu, zatím se ale do žádné velké šance nedostal.

13:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Denis Kindl – 2 min., vražení na hrazení.

13:30
    Zlín se ihned osvobozuje.

14:18
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Antonín Bořuta měl kotouč na modré čáře, odkud přihrál LADISLAVU BITTNEROVI na levý kruh. Bittner perfektní střelou bez přípravy propálil Hufa. Třebíč tak využívá hned svoji první přesilovku, naopak Zlín tři nevyužil.
    Asistence: Antonín Bořuta, Martin Dočekal
    14:18 Ladislav BITTNER - 0:1

15:36
    Zlín se snaží rychle odpovědět, ale střely Husy a Suhrady byly zblokovány.

16:05
    Suhradova nenápadná střela nadělala velké problémy Jekelovi, ale puk nakonec skončil mimo branku.

17:13
    O puk se bojuje v obranném pásmu Třebíče.

17:38
    Bittner nahazoval ještě za půlkou hřiště, a tak je pískáno zakázané uvolnění.

18:11
    Mrázek hlídkoval před brankou, kde se mu ale nepovedlo tečovat nahození Langa od modré čáry. Puk ukryl ve výstroji Jekel, následuje komerční přestávka.

18:31
    Gazda si hledal na modré čáře prostor ke střele, což se mu nepovedlo. Následně vyhazuje Třebíč na další zakázané uvolnění.

18:57
    K Frömelovi se odrazil puk od mantinelu, zlínský útočník byl sám před Jekelem a zvolil bekhendovou kličku, kterou mu ale Jekel přečetl a vypíchl hokejkou.

19:40
    Novák se obtočil u mantinelu a předal puk najíždějícímu Formanovi, který tvrdou střelu trefuje jen hrudník Hufa.

20:00

Je za námi první třetina. Do utkání vstoupil aktivněji Zlín, který měl k dispozici tři přesilovky, plus hrál ještě 47 vteřin dvojnásobnou výhodu. Ani jednu přesilovku však nezužitkoval, a tak přišel trest v 15. minutě, když se přesně trefil v přesilovce Ladislav Bittner.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:15
    Michálek opět zvládl úvodní buly, následně se dostal Dočekal ke střele od mantinelu, Huf neměl problém střelu chytit.

20:55
    Nahození Bittnera z půlky hřiště přikryl Huf do lapačky. Třebíč tak získává buly v útočném pásmu.

21:03
    Z buly ale nic nevytěžila, k puku se dostal Suhrada, který nabral rychlost a dostal se až do mezikruží, kde mu v klíčovém okamžiku puk odskočil.

22:09
    Martin Lang jel s Petrem Mrázkem dva na jednoho, druhý jmenovaný adresoval žabičku na Langa, do přihrávky si ale lehl Antonín Bořuta, který tak velkou šanci překazil.

22:53
    Malý zkoušel štěstí střelou z otočky, ale jeho pokus bekhendem prolétl kolem pravé tyčky.

23:43
    Ferdova střela letěla hodně mimo, ale i tak ji pro jistotu Huf chytil do lapačky.

24:06
    Bittner vyhodil puk z obranného pásma.

24:36
    Kotouč skončil na zlínské střídačce.

25:12
    Třebíč brání svoji modrou čáru, Zlín má problém se do pásma vůbec dostat.

25:45
    Gazda poslal nahození na branku, které Jekel vyrazil. K dorážce se dostal Sedlák, kterou ale Jekel zneškodnil betonem a následně puk přikryl lapačkou.

26:34
    Pospíšovala střela z pravého křídla minula zadní tyč Jekelovy branky.

26:52
    Ofsajd Zlína, následuje komerční přestávka.

27:18
    Do přečíslení dva na jednoho se dostal Malý a Klímek, první jmenovaný to vzal na sebe a poslal dobrou střelu do horní části branky. Huf však vyrazil pokus ramenem.

27:46
    Novotného střela po ledě byla zablokována Formanem. Zlín se nemůže dostat do nějaké větší šanci.

27:53
    Ivo Sedláček – 2 min., faul kolenem.

28:26
    Třebíč už dvakrát vyhodila.

28:50
    Gazda trefil nahozením Klímka, pro puk musí zpátky k Hufovi.

29:18
    Langovu skrytou střelu vyrazil Jekel ramenem.

29:53
    Hosté v plném počtu. Zlín nevyužil ani čtvrtou přesilovku.

30:04
    Už po skončení přesilovky se Zlín dostal do velké šance. Nejprve ze slotu nebezpečně vypálil Martin Lang, jehož střelu vyrazil betonem Jekel jen k Pospíšilovi, který si potáhl puk do forhendu a zakončoval do odkryté branky, Jekel však zvedl svůj beton a puk za svá záda nepustil.

31:57
    V krátkém sledu pálil Husa a Gazda, ani jeden z nich však branku netrefil. Na druhé straně byl v dobré pozici Ferda, který ale přestřelil.

32:40
    Oba týmy v plném počtu.

33:31
    Velké šance na obou stranách. Nejprve se dostal do šance po přihrávce Pospíšila Darek Hejcman, který si položil obránce a počkal si na ideální moment ke střele, kterou však minul branku. Na druhé straně se mohl prosadit Bittner, který z levého křídla nedokázal prostřelit Hufa.

33:52
    Sedlák přejel dříve modrou čáru, píská se ofsajd.

34:20
    Tureček nahodil puk do útočného pásma a jede střídat.

34:33
    Další ofsajd Zlína, tentokráte si nepohlídal přejezd modré čáry Köhler.

35:44
    Husova střela vypadla Jekelovi, Mrázek ale nedokázal svou dorážku dostat do sítě.

36:09
    Další ofsajd Zlína.

36:17
    Bedřich Köhler – 2+2, vysoká hůl.

36:29
    Dočekalovu střelu vyrazil Huf, Husa následně Zlín osvobozuje.

36:58
    Ofsajd Třebíče.

37:32
    Novotný se dostal v oslabení ke střele, kterou Jekel vyrazil.

38:04
    Nahození Lukáše Formana skončilo v ochranné síti. Třebíči se zatím nedaří vytvořit si nějakou větší šanci v přesilovce.

38:16
    Bittner nepředal přesně Psotovi, Zlín se opět osvobozuje.

39:00
    Sedláček vyrazil v oslabení do úniku, Bořuta ho ale dobruslil a o puk ho odebral.

39:35
    Dočekalova střela vypadla Hufovi před Bittnera, který ale dorážkou přestřelil brankou.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Zlín měl dvě velké možnosti, ale Pospíšil a ani Hejcman se neprosadili, na druhé straně nepřekonal Hufa Bittner, a tak se jde do kabin za stejného stavu jako po první třetině.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

40:01

40:14

40:36
    Dočekal si v útočném pásmu nerozuměl s Bittnerem, a tak Třebíč musí vyklidit útočné pásmo.

40:43
    Ofsajd hostů.

40:53
    Do velké příležitosti se dostal Zdeněk Sedlák, který využil chybné rozehrávky a řítil se sám na Jekele, kterého ale také trefil.

41:19
    Suhrada našel Pospíšila na modré čáře, který protečoval do útočného pásma.

41:47
    Posunutá branka Třebíče, rozhodčí přerušují hru.

41:56
    Další ofsajd zastavuje hru, tentokráte se provinili hosté.

42:08
    Husovo nahození polétlo vedle branky.

42:36
    O puk se nyní bojuje u mantinelu, úspěšnější jsou nakonec hosté.

43:06
    Kratochvíl našel zpoza branky ve slotu úplně volného Kindla, který na nic nečekal a vystřelil na branku, Jekel však proti němu povyjel a zlínský útočník trefil jen Jekelovu výstroj.

44:00
    Na druhé straně prověřil Hufa Michálek. Huf si ale připsal úspěšný zákrok.

44:24
    Ofsajd a v něm Tomáš Pospíšil.

44:52
    Fajmon trefil hokejkou Gazdu do obličeje, rozhodčí ale nevylučují.

45:43
    Husa drží puk za brankou, Zlín střída.

46:40
    Suhrada měl dostatek prostoru na modré čáře, se střelou čekal ale příliš dlouho a jeho pokus byl nakonec zablokovaný.

46:50
    Pospíšil nahodil do útočného pásma, žádný z jeho spoluhráčů však puk nedobruslil.

47:08
    Jekel si připsal snadný zákrok po nahození Gazdy z půlky hřiště.

47:37
    Zlín se velmi komplikovaně dostává do útočného pásma.

48:02
    Poizl opět ihned vyhazuje kotouč z obranného pásma.

48:36
    Bittner nahodil na Hufa a odchází střídat. Třebíč hraje přesně to, co potřebuje, a je evidentní, že hraje na 1:0.

49:09
    Zlín právě vstřelil branku!
    Přeci jen Zlín vyrovnává. Martin Novotný předložil puk na levý kruh DENISU KINDLOVI, který přesnou střelou propálil Jekela. Ve Zlíně se tak začíná od nuly.
    Asistence: Martin Novotný, Tadeáš Talafa
    49:09 Denis KINDL - 1:1

50:06
    Nahození Svobody z velkého úhlu Huf bez potíží lapil.

50:46
    Bedřich Köhler – 2 min., krosček.

Daniel Klímek – 2 min., sekání.

51:00
    Kratochvílovo nahození vyrazil Jekel před Gazdu, který nadvakrát nedokázal dostat puk přes Jekela do sítě.

51:28
    Denis Kindl přišel o puk v útočném pásmu, oba týmy střídají.

52:20
    RADIM FERDA si vyměnil puk ve středním pásmu s Jakubem Malým, který poté vrátil puk Ferdovi, který byl tváří v tvář Hufovi, jehož překonal střelou do horní části branky.
    Asistence: Jakub Malý
    52:20 Radim FERDA - 1:2

52:46

52:59
    Talafovu střelu chytil Jekel, poté se strhla menší šarvátka, po které se bude vylučovat.

52:59
    Bedřich Köhler – 2 min., hrubost, odpyká Dominik Luža.

Antonín Bořuta – 2 min., hrubost.

53:26
    Hraje se opět ve čtyřech, Zlín drží touš na svých hokejkách.

53:49
    Dočekal se obtočil kolem branky a chtěl zasunout puk mezi Hufovy betony, zlínský brankář však včas své betony sklapl.

54:59

55:37
    Hra je přerušena pro ofsajd.

57:14
    Zlín se snaží vyrovnat a je v tlaku, Třebíč však pozorně brání a do šancí Zlín nepouští.

57:34
    Sadovikov sice dostal puk do sítě, ale branka není uznána pro postavení Köhlera v brankovišti.

57:44
    Třebíč už vyhazuje jen puky po mantinelech.

58:05
    Zlín je v šesti bruslařích.

58:19
    Zlín vyrovnává v předposlední minutě! JAKUB HUSA napřáhl na modré čáře ke střele, jeho projektil zastavila až síť za Pavlem Jekelem.

60:00

Ve třetí části jsme viděli tři branky. V 50. minutě vyrovnal přesnou střelou Denis Kindl, v 53. minutě vrátil vedení hostům Radim Ferda. Zlínským se ale povedlo vyrovnat v 59. minutě z hokejky Jakuba Husy. Na řadu tedy přijde dvacetiminutové prodloužení, které začne za 18 minut.

60:01

60:17
    Kotouč na lavičce Třebíče.

60:29

61:12
    Třebíč je v prodloužení aktivnější, zatím však bez ohrožení Hufa.

62:14
    Suhrada vypálil mimo branku, následně se dostal puk do ochranné sítě.

62:37
    Sadovikov nahodil na Jekela, ten puk přikryl.

63:43
    Kratochvíl nedokázal zakončit v předbrankovém prostoru po přihrávce od Sedláka.

63:57
    Střelu Pospíšila zkrotil Jekel hokejkou, následně puk schoval do lapačky.

64:12
    Gazda chtěl z ostrého úhlu překvapit Jekela, ten byl však na vše připraven a střelu chytil do lapačky.

64:48
    Zbořilova dělovka prolétla těsně kolem levé tyčky. Zlín se dostává do tlaku.

65:37
    Ferda se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, branku však minul.

66:08
    Sedláček byl úplně volný na levém křídle, jeho střelu vyrazil Jekel ramenem.

66:48
    Zlín je ve velkém tlaku, Husova střela však nebyla přesná.

67:34
    Zlín střídá a drží svého soupeře v útočném pásmu.

68:34
    Bittner dokázal dostat puk ze třetiny a Třebíč může vystřídat.

67:12
    Tverdou střelu Novotného zblokoval Klímek.

69:41
    Ofsajd Třebíče, následuje komerční přestávka.

70:12
    Sedlák vyslal tvrdou ránu z pravého kruhu, jeho střele však chyběla přesnost.

70:31
    Sedlák poslal puk do brankoviště, zlínští reklamují, že byl puk za brankovou čáru, rozhodčí však branku na ledě neuznali.

70:31
    Videorozhodčí si volá rozhodčí.

70:31
    Rozhodčí rozpažil, branka neplatí.

71:26
    Pospíšilova střela byla zblokována, zlínský útočník odjíždí střídat.

72:19
    Bedřích Köhler napřáhl ke střele od modré čáry, Köhler však minul branku.

72:31
    Další střela Köhlera, tentokráte už musel Jekel zasahovat lapačkou. Hra se přerušuje, následuje komerční přestávka.

73:39
    Zdeněk Sedlák nedosáhl na přihrávku, což je pro něj velká škoda, protože by mohl zakončovat do odkryté branky.

74:17
    Poizlovo nahození prolétlo těsně kolem branky.

74:45
    Nahození Formana od modré čáry vyrazil Huf vyrážečkou.

75:47
    Bittnerova střela z mezikruží byla zablokována.

76:36
    Sledujeme pasáž hry bez větších šancí, žádný tým nechce udělat pochopitelně chybu.

77:10
    Gazda pálil ihned po buly, Jekel byl pozorný.

77:58
    Po Gazdově zblokované střele dorážel Sedlák, který nedokázal zvednout puk přes beton.

78:30
    Třebíč už se nikam nehrne. Vypadá to, že hosté jsou spokojeni s nájezdy.

79:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

79:32
    Kratochvíl hrál vysokou hokejkou, hra se přerušuje.

80:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení branka nepadla, o vítězi rozhodnou po úpravě ledu samostatné nájezdy.