Bulharsko – Černá Hora 0:1 (kon.) | Srbsko – Litva 2:0 (kon.) | Francie – Nizozemsko 4:0 (kon.)
Gibraltar – Řecko 0:3 (kon.) | Česko – Polsko 3:1 (kon.) | Moldavsko – Faerské ostrovy 1:1 (kon.)
Švédsko – Belgie 0:3 (kon.) | Rakousko – Ázerbájdžán 4:1 (kon.)
Bulharsko
0:1 (0:0)
Černá Hora
Pátek 24.03.2023, 18:00 • Huvepharma Arena, Razgrad • Kvalifikace ME • Skupina G

Černá Hora vstoupila do kvalifikace skvěle, v Bulharsku vyhrála 1:0 a nutno podotknout, že zaslouženě. Už v prvním poločase byla o chloupek nebezpečnější a nakonec jedinou branku vsítila v 70. minutě, kdy Vladimir Jovović nachystal míč na kopačku Nikoly Krstoviće, jenž už měl snadnou práci. Bulhaři ale v nastavení měli šance na vyrovnání, jednou se už téměř radovali, ale skvělý Stefan Savić vykopl balón z brankové čáry. Tři body tedy berou Černohorci.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:02:21)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:12.

90+6

90+5
    Vukan Savičevič ale pálil z dálky. Jeho projektil srazil obránce, takže Černohorci budou mít k dispozici roh, se kterým rozhodně nebudou spěchat.

90+5
    Přichází daleký odkop hostujících fotbalistů. Ještě zhruba devadesát vteřin musí Černá Hora ubránit.
    90+4. Osmajić měl z brejku na noze pojistku, ale těsně minul

90+4
    Milutin Osmajić mohl rozhodnout tento zápas! Zleva pádil dopředu a nakonec se dostal i k zakončení. Opravdu jen o málo minul zadní tyč, možná o třicet centimetrů?

90+3
    Velký závar na malém vápně! Opět byl v hlavní roli Georgi Rusev, ale přes několik těl míč do sítě nedostal.

90+2
    Ilja Grujev vybojoval pro svůj celek rohový kop, který rozehrává Kiril Despodov.

90+1
    Nastavovat se bude 6 minut. Tento čas mají Bulhaři k tomu, aby tento zápas vyrovnali.
    90. Rusevovi zmařil vyrovnání na brankové čáře obránce Savić

90
    Georgi Rusev měl na noze obrovskou šanci. Skvěle ho našel zpětnou přízemní přihrávkou po náběhu do uličky Kiril Despodov a čerstvý hráč Bulharů vypálil, jenže Stefan Savić dokázal zasáhnout na brankové čáře. Fantastická práce stopera Atlética Madrid!

89
    Domácí jsou už znovu na míči, ale schází jim daleko větší pohyb. Černá Hora vyčkává, co soupeř udělá.

88
    Jeden z hostujících hráčů má nyní křeče. Rozhodčí divákům a hráčům okamžitě ukázal na hodinky, což znamená, že nějaký čas určitě nastaví.