Bulharsko – Černá Hora 0:1 (kon.) | Srbsko – Litva 2:0 (kon.) | Francie – Nizozemsko 4:0 (kon.)
Gibraltar – Řecko 0:3 (kon.) | Česko – Polsko 3:1 (kon.) | Moldavsko – Faerské ostrovy 1:1 (kon.)
Švédsko – Belgie 0:3 (kon.) | Rakousko – Ázerbájdžán 4:1 (kon.)

Červené karty: 0 – 0 (22:48:37)

Je dobojováno! Češi hned na úvod kvalifikace o mistrovství Evropy udělali mílový krok k postupu na závěrečný turnaj, když nejsilnějšího soupeře ve skupině, Polsko, zdolali ve Fortuna Areně 3:1, když o všechny branky se postarali sparťanští fotbalisté.

Už v úvodu třetí minuty to navíc bylo 2:0, když díky nevídanému nástupu do zápasu se prosadili Ladislav Krejčí a Tomáš Čvančara, Krejčí se trefil po dlouhém autu Vladimíra Coufala a jeho klubový spoluhráč využil přesné nabídky Davida Juráska při souhře dvou debutantů v základní sestavě.

Češi dovedli první poločas k dvoubrankovému náskoku a po změně stran v klidu kontrolovali hru, soupeře k ničemu nepouštěli a v 64. minutě se po Králově pasu z levé strany prosadil před brankou Jan Kuchta. Poláci Jiřího Pavlenku takřka neohrozili. v závěru ale z ojedinělé šance přeci jen skórovali, když se po rohu Zielińskiho a přihrávce Skóraśe prosadil Damian Szymański.
    Českému týmu pomohl k vítězství také Tomáš Čvančara, který se trefil hned při debutu v reprezentačním áčku.

90+4

90+4
    Ochozy Fortuna Areny už zní skandovaný potlesk s pokřikem „Hoši, děkujem!“

90+4
    Na centr Zielińskiho si znovu naskočil Karol Świderski, i v tomto případě ale hlavičkoval mimo branku.

90+3
    Michal Skóraś byl zdvojen na levém křídle, pak nepřesně přihrával před branku.

90+2
    Na centr Frankowskiho si před brankou naskakovali Lewandowski a Świderski, ovšem spíše si překáželi a míč se od druhého jmenovaného odrazil výrazně mimo branku.

90+2
    Piotr Zieliński byl faulován při vyvážení míče přes střed hřiště.

90+1
    Hlavní arbitr Anastasios Sidiropoulos oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty. Ta první se odehrává na polské polovině.

90
    Po faulu Skóraśe se za koleno držel Tomáš Holeš, český obránce už se ale zvedá zpět na nohy.

89
    Poláci najednou zaktivnili svoji hru, měli i možnost standardní situace na útočné polovině, s tou ale tentokrát nedokázali nikterak nebezpečně naložit.

89
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Václav Černý.

89
    ze hřiště odchází David Jurásek, přichází Jaroslav Zelený.
    87. Damian SZYMAŃSKI - 3:1

87
    Polsko právě vstřelilo branku! Jiří Pavlenka dnes čisté konto neudrží! Po Zielińskiho rohovém kopu se Čechům nepovedlo odvrátit míč z předbrankového prostoru, z pravé strany jej Michal Skóraś vracel před branku a DAMIAN SZYMAŃSKI se zblízka dokázal prosadit!

86
    Sektor polských fanoušků se nejen, že vyprazdňuje, ten zbytek ale zůstává zaraženě zcela ticho. Poláci tedy vzhledem k distribuci vstupenek do toho sektoru plánují i bojkot dalších zápasů kvalifikace.

84
    Damian Szymański u postranní čáry fauloval Adama Hložka, Češi rozehrávají míč z klidu.

83
    Teď hrají fotbalisté v bílém s míčem ve středu hřiště, ovšem místo dopředu se posouvají zpět k vlastní brance.

Tomáš Kohlmann

Branky: 1. Krejčí ml. (Coufal), 3. Čvančara (D. Jurásek), 64. Kuchta (Král) – 87. D. Szymański (Skóraś)

Karty:   22. Souček (CZE)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:14.
    Česko: Pavlenka – Holeš, Brabec, Krejčí ml. – Coufal (70. Douděra), Král, Souček (C), D. Jurásek (89. Zelený) – Hložek (89. Černý) – Čvančara (64. Chytil), Kuchta (70. Barák).
    Náhradníci: Vaclík, Staněk – M. Jurásek, Jemelka, Vitík, Ševčík, Lingr.

Trenér: Jaroslav Šilhavý

Polsko: Szczęsny – Cash (9. Gumny), Bednarek, Kiwior, Frankowski – S. Szymański (64. Zalewski), Linetty (76. D. Szymański), Karbownik (46. Skóraś), Bielik (46. Świderski) – Zieliński – Lewandowski (C).
    Náhradníci: Drągowski, Skorupski – Piątek, Kamiński, Lederman, Dawidowicz, Salamon.