Košice – Nitra 4:2 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 4:0 (kon.)
HC Košice
4:2 (0:0, 3:2, 1:0) Stav série: 4:1
HK Nitra
sk Pátek 24.03.2023, 18:00 • Steel Aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Z tohto stretnutia a zároveň aj série je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:29:35)

Je vymaľované. Košice porazili Nitru 4:2, v tretej tretine vedenie poistil Bartánus. Sériu tak vyhrali 4:1 na zápasy a postúpili do semifinále.

60:00

59:16
    Riečický musel likvidovať šancu Buncisa, uspel.

58:40
    Kašík opäť na striedačke.

57:56
    Tím HC Košice skóroval! Do prázdnej bránky duel s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodol MAREK BARTÁNUS. 4:2. Asistencie Joona Jääskeläinen a Jens Olsson.

57:30
    Nitrania už bez brankára a so šiestimi korčuliarmi.

56:22
    Paršin neuspel.

56:22
    Rogoň sa rútil sám na nitriansku bránku a bol faulovaný Martinom Bodákom. Nasleduje trestné strieľanie.

55:17
    Paršin predviedol výbornú individuálnu akciu v útočnom pásme, spomedzi kruhov ale neuspel.

55:00
    Štatistika striel na bránku je v tejto chvíli v pomere 23:15.

54:07
    Hra bola po takmer troch minútach prerušená, zákrokom to zariadil Kašík.

54:00
    Ani jedno z mužstiev sa nedokáže usadiť v útočnom pásme.

50:32
    Košičania sa v posledných minútach musia brániť čím ďalej, tým viac. Po skrumáži pred Riečickým došlo k zakončeniu bekhendom, obrana si ale poradila.

47:52
    Spoza košickej bránky dostal presný pas Čederle, ranu z prvej zlikvidoval Riečický.

46:44
    Obrovskú šancu zahodili Košičania, prihrávku pred odkrytú bránku Kašíka nepretavili v gól.

45:46
    Nitriansky icing presunul hru pred Kašíka.

44:19
    Činiť sa opäť musel Kašík, ofenzívnou aktivitou sa prezentoval Lamper.

43:08
    Jääskeläinen to vyskúšal zo stredu útočného pásma, Kašíkovu bránku ale netrafil.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 24. Slovák (Olsson), 32. Mi. Chovan (Jääskeläinen, Rogoň), 38. Rogoň (Slovák, Hovorka), 58. Bartánus (Jääskeläinen, Olsson) – 22. Gill (Elmer, A. Sýkora), 26. Green (Elmer, Krivošík)

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc (A), Deyl, A. Bartoš – Jääskeläinen, Mi. Chovan (C), Rogoň – Bartánus (A), Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Havrila
    Trenér: Dan Ceman

HK Nitra: Kašík (O'Connor) – Green, Mezei (C), Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák (A) – Krivošík, Baláž, Bajtek – Elmer, Gill, A. Sýkora – Solenský, Čederle, Tvrdoň (A) – Lacka, Buncis, F. Knies
    Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Baluška, Goga – Stanzel, Kacej

Diváci: 7 226