Columbus – NY Islanders 5:4 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 5:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Tampa 2:1 (kon.) | Nashville – Seattle 2:7 (kon.)
Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.) | Calgary – San Jose 5:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:1 (kon.)
Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:4 (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0)
New York Islanders
Sobota 25.03.2023, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Domácí hokejisté dokázali v tomto zápase navzdory střelecké pasivitě získat dva body. O výhře Columbusu v prodloužení rozhodl Boone Jenner. (02:44:16)

Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, po střele od modré čáry v přesilovce v prodloužení šikovně puk tečoval před brankou zcela volný a neobsazený obranou BOONE JENNER. Asistence: Adam Boqvist a Johnny Gaudreau.

60:01
    Domácí hrají přesilovku, rychle se dostali do útočného pásma.

59:24
    Michael Hutchinson kryje kotouč do rukavice, pálil Adam Pelech. Bude se vhazovat před domácí brankou.

59:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.

58:40
    Cal Clutterbuck překazil zajímavě vypadající akci domácích, pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.

58:03
    Necelé dvě minuty nás dělí od prodloužení, navzdory střelecké převaze Islanders platí nerozhodný stav.

57:20
    Islanders se dostali před branku Columbusu, ale domácí obrana si výborně dokázala poradit. Soupeř ani nevypálil.

57:00
    Hunter McKown nabral rychlost ve středním pásmu, ale nedokázal přesněji vypálit.

56:31
    Komerční přestávka.

56:19
    25:36, tak vypadá statistika střel na branku.

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, stav je aktuálně vyrovnaný.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. J. Gaudreau (Roslovic, Jenner), 29. L. Foudy (Roslovic), 38. K. Johnson, 38. E. Robinson (Bemström, McKown), 61. Jenner (A. Boqvist, J. Gaudreau) – 14. Parise (Fasching), 26. Nelson (Palmieri), 44. Palmieri (Pelech, Mayfield), 48. Nelson (Horvat, Dobson)

Columbus Blue Jackets: Hutchinson (Merzlikins) – Gudbranson, A. Boqvist, Peeke, Berni, Blankenburg, Bayreuther – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – K. Johnson, Roslovic, L. Foudy – Olivier, Kuraly (A), E. Robinson – Bemström, Pederson, McKown.
    Trenér: Brad Larsen

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Romanov, Pulock, Bolduc, Dobson – Lee (C), Horvat, Holmström – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Parise, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Blandina, Hanson – Galloway, Barton

Diváci: 18 940