Columbus – NY Islanders 5:4 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 5:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Tampa 2:1 (kon.) | Nashville – Seattle 2:7 (kon.)
Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.) | Calgary – San Jose 5:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:1 (kon.)
Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Detroit Red Wings
Sobota 25.03.2023, 18:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z tohoto utkání je to vše. Díky za pozornost a budu se těšit zase příště u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký zbytek víkendu. Mějte se fajn. (20:49:11)

Zajímavost: Jedním z čárových sudích dnešního utkání byl český rozhodčí Libor Suchánek.

Statistika
    Střely na bránu: 22 – 29 | Přesilová hra: 0/3 – 0/7 | Trestné minuty: 14 – 6

Carter Hart (PHI) – 29 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
    Alex Nedeljkovic (DET) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,4 %, odchytal 57:13

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:18

1. Scott Laughton (PHI) 1+1
    2. Kieffer Bellows (PHI) 1+0
    3. Tyson Foerster (PHI) 1+0

Utkání je za námi. Philadelphia nakonec v této třetině ještě jednou skórovala, když se v samotném závěru prosadil střelou do prázdné branky Foerster. Detroit měl i v této třetině několik možností ke skórování, jenže Carter Hart v domácí brance chytal výborně a udržel čisté konto a 57. minutě předvedl famózní zákrok proti Berggrenově střele, která už mířila do branky. Philadelphia tak má další výhru, Detroit musí tentokrát zkousnout porážku.

58:41 Tyson FOERSTER - 3:0

58:41
    Philadelphia právě vstřelila branku! Detroit se špatně dohodl u mantinelu, čehož využil Farabee, který najel do útočného pásma a předložil puk TYSONU FOERSTEROVI, který trefil prázdnou bránu Red Wings. Asistence: Joel Farabee a Noah Cates.

58:27
    Farabee jen těsně netrefil prázdnou bránu.

58:00
    Detroit to zkouší bez brankáře!

56:30
    Hart nyní předvedl famózní zákrok, když se přesunul proti střele Berggrena, která mířila do úplně prázdné branky, ovšem domácí brankář se natáhl, chytil kotouč do rukavice a v poslední chvíli zachránil Philadelphii. Sám Berggren kroutí hlavou nad tím, jak jeho pokus skončil.

56:25

55:34
    Philadelphia vyhazuje puk až za Nedeljkovice.

54:59
    Seider vypálil od modré a Hart musel zasáhnout a podařilo se mu střelu vyrazit.

54:25
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Scott Laughton – 2 min., sekání.

54:25
    Obrovská skrumáž před brankou Harta! Několik hráčů Detroitu se snažilo dostat puk do branky, ale domácí brankář si dokázal se situací poradit a udržel nulu a může také poděkovat svým spoluhráčům v obraně, kteří mu také během této situace pomáhali. Obrovský tlak Red Wings ale stále ke gólu nevede.

53:41
    Lindström rozjíždí další útočnou akci Red Wings zpoza vlastní brány.

52:33
    Probíhá komerční pauza. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu, protože předtím byl odpískán Philadelphii ofsajd.

51:16
    Detroit v této přesilovce nic nevymyslel a Philadelphia zvládla i své šesté oslabení v utkání.

51:07
    Detroitu odpískán ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

Mateo

Branky a nahrávky: 31. Bellows (Tippett, Laughton), 40. Laughton (Ristolainen), 59. Foerster (Farabee, N. Cates)

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Zamula – Tippett, N. Cates, Farabee – Allison, Hayes, J. van Riemsdyk – Foerster, Frost, Lemieux – Laughton (A), Bellows.
    Trenér: Tortorella

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Hellberg) – Seider, Walman, Hägg, Määttä, Lindström, Oesterle – Raymond, Larkin (C), Veleno – Perron (A), Copp (A), Kubalík – Erne, P. Suter, Luff – Chiasson, Czarnik, Berggren.
    Trenér: Lalonde

Rozhodčí: Joannette, Syvret – Suchánek, Gawryletz