Kazachstán – Dánsko 3:2 (kon.) | Slovinsko – San Marino 2:0 (kon.) | Anglie – Ukrajina 2:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Island 0:7 (kon.) | Sev. Irsko – Finsko 0:1 (kon.) | Malta – Itálie 0:2 (kon.)
Slovensko – Bosna 2:0 (kon.) | Lucembursko – Portugalsko 0:6 (kon.)
Kazachstán
3:2 (0:2)
Dánsko
Neděle 26.03.2023, 15:00 • Astana Arena, Astana • Kvalifikace ME • Skupina H

Csaplárova past sklapla! Dánové dnes po prvním poločase vedli 2:0, byli jasně lepší a nic nenasvědčovalo tomu, že by z Kazachstánu neměli odjet s výhrou, avšak druhý poločas zcela překopal všechny předpoklady. Kazachstán snížil v 73. minutě z penalty a závěr už byl v podání domácího celku neuvěřitelný. V 86. minutě srovnal parádní pumelicí z dálky Aschat Tagybergen a o tři minuty později se do vzduchu zavěsil Abat Ajmbetov. Na hřišti sice moc dlouho nevydržel, poněvadž na úplném konci dostal červenou kartu, ale mrzet jej to vůbec nemusí. Kazachstán dnes překvapil fotbalovou Evropu!

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:03:13)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:6.

90+7

90+6
    Abat Ajmbetov, který před chvílí vstřelil zatím rozdílovou branku, dostal druhou žlutou kartu v rychlém sledu. Tentokrát loktem zasáhl soupeře do obličeje.

90+4
    Dánové se snažili zatlačit, jenže dva jejich centry nebyly zrovna ideální. Znovu bude odkopávat brankář Kazachstánu, navíc jeden z domácích hráčů má křeče.

90+3
    Žlutá karta pro tým Kazachstán (Aslan Darabajev).

90+3
    Rasmus Höjlund viděl žlutou kartu, pravděpodobně řekl rozhodčímu něco nepěkného.

90+2
    Žlutá karta pro tým Kazachstán (Igor Šackij). Karetní trest dostal za zdržování hry.

90+2
    Mohamed Daramy dlouhý pas zpracovat nedokázal, takže míč uvede do hry brankář Igor Šackij.

90
    Ve druhém poločase utkání se budou nastavovat 4 minuty.

89
    Abat Ajmbetov viděl hned po gólu žlutou kartu za to, že sundal dres. Toto potrestání ale bezpochyby bude akceptovat.
    89. Abat AJMBETOV - 3:2

89
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelná koncovka zápasu! Kazachstán je velmi blízko k tomu, aby Dány porazil! Jan Vorogovskij vyslal perfektní centr z levé strany, který hlavou do sítě dostal ABAT AJMBETOV, jenž bude po dnešku zřejmě národním hrdinou. 3:2. Asistence: Jan Vorogovskij.

88
    Dánsko se dostalo na útočnou polovinu, ale nyní úplně vypadlo z rytmu, tudíž bude to mít velice těžké.

87
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Martin Braithwaite.
    86. Aschat TAGYBERGEN - 2:2

86
    Toto byla naprostá fotbalová paráda! Kazaši z ničeho nic vyrovnávají díky fantastické dalekonosné ráně ASCHATA TAGYBERGENA. Dělovka zapadla přesně do zadní šibenice. 2:2. Asistence: Bauržan Islamchan.

85
    Jonas Wind si počkal na kontakt s obráncem Nuralym Alipem, jenž jej nedovoleně poslal na trávník.

84
    Možná jsou ale hosté až příliš pasivní a závěrečné minuty tohoto klání hrají až moc profesorsky.

Daniel Fekets

Branky: 73. Zajnutdinov (pen.), 86. Tagybergen (Islamchan), 89. Ajmbetov (Vorogovskij) – 21. Höjlund (Kjaer), 36. Höjlund

Karty:   89. Ajmbetov (KAZ), 90+2. Šackij (KAZ), 90+3. Darabajev (KAZ) – 90+3. Höjlund (DEN)   90+6. Ajmbetov (KAZ)

Kazachstán: Šackij – Gabyšev (34. Skvorcov), Malyj (46. Jerlanov), Maročkin, Alip, Vorogovskij – Orazov, Tagybergen (C), Bejsebekov (83. Darabajev), Zajnutdinov (79. Islamchan) – Samorodov (78. Ajmbetov).
    Náhradníci: Pokatilov, Šajzada – Žaksylykov, Žumabek, Kenesov, Kajrov, Dosmagambetov.

Trenér: Magomed Adijev

Dánsko: Schmeichel – Bah (65. Larsen), Kjær (C), Nelsson, Mæhle (83. Kristensen) – Højbjerg, Nørgaard, Jensen (65. Billing) – Damsgaard (65. Daramy), Højlund, Wind (87. Braithwaite).
    Náhradníci: Rønnow, Hermansen – Jelert, Ingvartsen, Hjulmand, Dreyer.

Trenér: Kasper Hjulmand

Rozhodčí: N. Simović – Djorović, M. Simović (SRB)