Carolina – Boston 3:4 (0:2 po s.n.) | Nashville – Toronto 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:4 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 7:6 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Toronto Maple Leafs
Pondělí 27.03.2023, 00:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Toronto Maple Leafs zaslouženě vyhrává tento zápas, bylo aktivnější, vypracovalo si více šancí a dokázalo proměnit hned tři. Body putují do Toronta. (02:38:15)

59:33
    William Nylander pálil, Thomas Novak zblokoval jeho střelecký pokus do prázdné branky.

59:10
    Hosté vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.

59:00
    Domácí celek znovu v šesti, usadil se v útočném pásmu.
    58:18 Tyson BARRIE - 2:3

58:18
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí celek střelou od modré čáry snižuje, k zakončení se dostal dobčwe hrající obránce TYSON BARRIE. Jeho ránu si Justin Holl nešikovně tečoval do vlastní branky. Asistence: Philip Tomasino.

57:21
    Cody Glass to vzal na sebe, ale ve středním pásmu přišel o puk, směr hry se rychle otáčí.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.

56:02
    Kevin Lankinen vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou. Dobrý zákrok domácího brankáře.
    55:09 John TAVARES - 1:3

55:09
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hostující celek dokázal proměnit přesilovku, a tak navyšuje své vedení, po rychlé akci se z dorážky střely z hranice brankoviště prosazuje poměrně snadno JOHN TAVARES. Asistence: Morgan Rielly a Auston Matthews.

55:03
    Hostující celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu.

54:16
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Cal Foote – 2 min., sekání.

52:37
    52:37 Cody GLASS - 1:2

52:37
    Domácí celek se poprvé v zápase prosazuje, po komerční přestávce dokázal proměnit přesilovou hru, kotouč do branky šikovným zakončením dostal CODY GLASS. Asistence: Tyson Barrie a Thomas Novak.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 53. Glass (Barrie, Novak), 59. Barrie (Tomasino) – 19. Tavares (Marner, Matthews), 22. Kerfoot (Tavares, Holl), 56. Tavares (Rielly, Matthews)

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – McDonagh (A), Fabbro, Gross, Barrie, Lauzon, C. Foote – Duchene (A), Glass, Tomasino – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Asplund, Jankowski, Afanasjev.
    Toronto Maple Leafs: Woll (M. Murray I) – McCabe, Brodie, Giordano, Holl, Rielly (A), L. Schenn – Järnkrok, Matthews, Marner (A) – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Bunting, Acciari, Lafferty – Aston-Reese, Kämpf, Simmonds.

Rozhodčí: Furlatt, Dunning – Murray, Nansen

Diváci: 17 411