Zlín – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Ostrava – Liberec 0:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 0:0 (kon.)

Fauly: 16:7. (17:57:44)

Máme za sebou zápas 25. kola FORTUNA:LIGY mezi Zlínem a Dynamem. Zápas byl jednoznačně poznamenaný červenou kartou hned z první minuty hry, kterou uviděl po zákroku na Vukadinoviče budějovický obránce Lukáš Havel. Domácí vyhráli poločas 2:0, poté přidali i třetí gól a jen lehce je znervóznil na pár minut Tomáš Zajíc, který snížil na 3:1. V závěru ale domácí ševci přidali další dvě branky a zcela po zásluze vyhráli 5:1.

90+3
    90+3. Nedeljko KOVINIĆ - 5:1

90+3
    Zlín právě vstřelil branku!
    Z pravé strany odcentroval Cedidla a hlavou se velmi snadno na přední tyči prosadil NEDELJKO KOVINIĆ. Je tu tedy pátý gól v síti budějovického týmu.

90+2
    Efektivně se snažil levačkou pod nohou centrovat Potočný. Na oko vypadal jeho pas sice hezky, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

90
    Již se nám rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Na balonu jsou hosté.

89
    Potočný zkusil z velkého úhlu vystřelit přímo na bránu a jeho tvrdý pokus se otřel o břevno domácí brány!

88
    Kousek vedle vápna Zlína byl Čanturašvilim faulovaný Penner. Standardka pro Dynamo.

87
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Antonín Fantiš,
    ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází David Tkáč,
    ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Jan Hellebrand.

86
    Domácí trenér Pavel Vrba chystá nyní trojnásobné střídání. Na hřiště půjdou Fantiš, Tkáč a Jan Hellebrand.

84
    Zápas spěje do úplného finále. Domácí si závěr spolu s fanoušků užívají.
    82. Joss DIDIBA - 4:1

82
    Po rohovém kopu domácího celku hlavičkoval Nedeljko Kovinić a skvěle zasáhl Šípoš. Budějovický gólman na brankové čáře vyrazil i dorážku Simerského, avšak na další dorážku v podání JOSSE DIDIBY byl již krátký.

82
    Ideálně proti noze dostal nyní balon Hlinka, jeho povedená rána protáhla Šípoše, který odvrátil míč na roh.

81
    Zatím se nezdá, že by domácí nějak znervózněli. Hraje se opět na polovině Dynama.

80
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Nicolas Penner.
    78. Tomáš ZAJÍC - 3:1

78
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu. Z pravé strany poslal do vápna střílený centru Branislav Sluka a na zadní tyči zakončoval TOMÁŠ ZAJÍC. Ten trochu komicky dvakrát za sebou poslal míč do tyče, až jeho třetí pokus končí gólem na 3:1.

77
    Slončík zastavil unikajícího Patrika Hellebranda a dostává žlutou kartu.

76
    Přímý kop Hory nebyl nebezpečný, odkopávat bude Rakovan.

75
    Do konce zápasu chybí něco přes čtvrt hodiny a na nějaké výraznější drama to zatím nevypadá.

73
    Blízko ke gólu byl nyní i domácí Tom Slončík, míč z jeho kopačky ale skončil těsně nad.

72
    Hora poslal centr do vápna míč na Čermáka, ten ho dobře zpětně patičkou poslal vrátil Zajícovi, kterému se ale balon zamotal pod nohama a prakticky vůbec nezakončil.

70
    ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Tomáš Zajíc,
    ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Jakub Grič.

69
    Domácí si zápas pochopitelně užívají, naopak hosté by se nejraději viděli v autobuse zpět do Českých Budějovic.

67
    ze hřiště odchází Libor Kozák, přichází Nedeljko Kovinić,
    ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Tom Slončík.

66
    Centr Čanturišviliho odvrátila hostující defenziva.

65
    Vukadinovič jako na zlatém podnose přihrál před bránu nabíhajícímu Dramému, který ale ve stoprocentní šanci trestuhodně přestřelil Šípošovu bránu!

64
    Zlínští stále nemají dost a pokračují v útočném snažení.

62
    Hosté ve druhém poločase se ani zdaleka nedostali k nějakému nebezpečnému zakončení. Musí se soustředit na svou zatím velmi prostupnou defenzivu a na nějaké útočení nemohou mít ani pomyšlení.

60
    Budějovický gólman musel nyní rychle na zem i při další akci Zlína, když po zemi do ohně přihrával Vukadinovič.

59
    Na levé straně unikal Didiba a po vniknutí do vápna dokonce i vystřelil. Gólman Šípoš si připsal další zákrok.

58
    Další nebezpečný útok domácího celku zastavil ve vápně na poslední chvíli Broukal.
    56. Vukadin VUKADINOVIĆ - 3:0

56
    Je patrně definitivně rozhodnuto. Po centru Dramého a střele Balaje sice skvěle zasáhl Šípoš, avšak na následnou dorážku VUKADINA VUKADINOVIĆOVI z bezprostřední blízkosti byl již krátký – 3:0.

53
    Hosté stále tahají za výrazně kratší konec provazu. Opticky se hra sice srovnává, ale hosté nejsou nebezpeční.

50
    Hosté se snaží hrát aktivněji, ale nadále se jim nedaří držet balon delší dobu. Domácí jsou i po změně stran o poznání nebezpečnější.

48
    Balaj s vysokou intenzitou poslal k zemi Škodu, je pískáno v neprospěch domácích.

47
    Skovajsa měl v prvním poločase velké problémy s Vukadinovičem. Proto není divu, že trenérský tým Dynama sáhl ke změně.

46
    ze hřiště odchází Lukáš Skovajsa, přichází Branislav Sluka.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

Máme za sebou první poločas zápasu mezi domácím Zlínem a budějovickým Dynamem. Jihočeši začali nešťastně, když hned po půl minutě hry Lukáš Havel fauloval unikajícího Vukadinoviče a musel po necelé minutě po červené kartě opustit hrací plochu. Domácí pak měli velkou územní převahu a mnoho šancí. Ve 26. minutě se hlavou prosadil Kozák a ve 43. minutě pak druhý gól přidal Balaj. Hosté to budou mít i po změně stran velmi těžké.

45+2

45+2
    Také závěr poločasu se dohrává na polovině budějovického týmu.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

45
    Domácí pokračují ve velkém náporu a hosté by se nejraději již viděli v kabině.
    43. Filip BALAJ - 2:0

43
    A je to o dvě branky. Budějovická defenziva celý první poločas nestíhá, a to se potvrdilo i nyní. Po přihrávce z pravé strany Simerský patičkou na hranici vápna posunul míč na FILIPA BALAJE, který ve velké pohodě poslal balon k pravé tyči Šípošovy brány – 2:0!

41
    Libor Kozák se dostal k další hlavičce, gólman Šípoš byl ale připravený.

40
    Na levé straně se k míči hnal Čermák, avšak na hrací ploše ho nestihl a bude z toho aut pro domácí.

39
    Tempo hry malinko povadlo. Je vidět, že domácí nechtějí hlavně chybovat v defenzivě.

37
    První poločas pomalu spěje ke svému konci, hosté se sice snaží, avšak v početní nevýhodě dnes zatím nemají šanci.

35
    Domácí dali gól, chvilku se radovali po střele Vachtanga Čanturišviliho. Avšak branka nakonec kvůli ofsajdu neplatí. Vše posuzoval rychle VAR

34
    Domácí jsou nadále lepším týmem a hostům se nedaří.

33
    Na centr z levé strany si nabíhal a naskakoval Kozák. Míč ale lapil Šípoš a navíc byl Kozákovi odpískaný faul na hostujícího gólmana.

31
    Skovajsa si poranil kotník při snaze odcentrovat. Hosté tak hráli chvilku v devíti. Nakonec ale míč odvrátili do zámezí a Skovajsa tak měl čas dát se dohromady.

30
    Následně zkoušel vystřelit Patrik Hellebrand, jeho slabý pokus ale mířil mimo.

29
    Skovajsa poslal do vápna centr z levé strany tak, že Vachtang Čanturišvili nic neviděl proti ostrému sluníčku. Míč tak prodloužil jen k volnému Michalu Škodovi, který ale nezakončil vůbec dobře.

27
    Celá situace byla z pohledu ofsajdu hodně hraniční, gól i po přezkoumání videorozhodčím ale platí.
    26. Libor KOZÁK - 1:0

26
    Domácí svůj velký tlak přetavili v gól na 1:0. Martin Cedidla poslal po vápna přesný centr na LIBORA KOZÁKA, který nikým nehlídaný v pohodě poslal míč za záda Šípoše.

25
    Míč mířil na pravé křídlo opět na Vukadinoviče, ten ho tentokrát na hrací ploše nestihl a hosté budou odkopávat.

24
    Z velké dálky pálil Hlinka, zamířil ale vysoko nad bránu.

23
    Sledujeme naprosto živelný fotbal. Domácí hrají ultraofenzivně, hosté se ale i v deseti snaží a chtějí být také nebezpeční.

22
    Budějovický brankář je v ohni střel. Připsal si v krátkém sledu dva zákroky a teď musel míč zastavovat i po hlavičce Kozáka. Ten mířil sice k tyči, ale velmi slabě a gólman Šípoš dobře zasáhl.

20
    Velmi podobná situace na druhé straně. Na Šípoše se hnal Kozák, ale vracející se Králik ho lehce přistrčil a Kozák vůbec nezakončil. Opět se penalta nepíská.

19
    Z ničeho nic se sám na Rakovana hnal Potočný. Neměl ale rychlost a při zakončení ho rozhodil jeden z vracejících se obránců.

19
    Kozákovu střelu z hranice vápna zablokoval Broukal. Domácí útočník chtěl penaltu za ruku, pokračuje se ale ve hře.

19
    Pas mezi obránce v podání hostujícího Patrika Helebranda byl pro Sladkého nedostižitelný.

18
    Dynamo kopalo po faulu na Potočného přímý kop. Centr v podání Hory doputoval přímo do rukavic Rakovana.

16
    Po dalším centru Vukadinoviče se balon odrazil k Čanturišvilimu, jehož přízemní pokus nadělal Šípošovi velké problémy. Hostující gólman balon jen vyrazil, následná dorážka Kozáka byla již z ofsajdu.

15
    Dynamo se dostalo k vápnu soupeře, po přihrávce do pokutového území ale Potočný stáhl k zemi Procházku a domácí tým bude rozehrávat.

14
    Jihočeši mají velké problémy především na pravé straně Zlína. Aktivní Vukadin Vukadinović je neustále na pravé straně volný a má hodně času a prostoru na centry do budějovického vápna.

14
    Teď se ale domácí nechali vytlačit až na vlastní polovinu a balon se dostal k Rakovanovi.

13
    Hosté se stále nemohou vymanit z velkého náporu domácího celku. Zlín potřebuje dnes bezpodmínečně vyhrát a proti oslabenému soupeři je zatím hodně sebevědomý.

11
    Fotbalisté Zlína mají velkou převahu. Na penaltě pálil Kozák, ale míč poslal jen do obránců. Hned vzápětí ale pálil zpoza vápna Vachtang Čanturišvili a jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče Šípošovy brány.

10
    Na pravé straně měl hodně prostoru opět Vukadinovič, jeho centr do vápna odvrátil Broukal.

10
    Broukal poslal do vápna centr na Potočného, který se snažil míč připravit pro Michala Škodu, ten ale fauloval a míč mají domácí.

9
    Joss Didiba přibližně na polovině hřiště fauloval Čermáka. Míč budou mít Jihočeši.

7
    Po centru z levé strany se do zakončení dral Kozák, byl ale v ofsajdu a z gólové šance nic není.

6
    Jihočeši hrají s hlavami dole a domácí nyní jasně dominují. Drží balon a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.

5
    Budějovický záložník Patrik Čavoš pochopitelně své střídání nesl velmi těžce. Na hřišti se moc neohřál a ač za vzniklou situaci nemohl, musel brzy ze hřiště.

4
    ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází David Broukal.

4
    Hosté okamžitě chystají střídání, na trávník půjde Broukal.

3
    Přímý kop z hranice vápna zahrával Dramé, levačkou ale poslal balon jen do budějovické zdi.

2
    Vše ještě patrně přezkoumával VAR, ale rozhodnutí rozhodčího Nehasila nezměnil. Dynamo je v deseti.
    1. Červená karta pro Lukáše Havla v první minutě

1
    Neuvěřitelný začátek zápasu! Budějovické obraně unikal po pravém křídle Vukadinovič a vracející se Havel špičkou kopačky zasáhl domácího útočníka a ten padl na hranici velkého vápna. Červená karta po čtyřiceti vteřinách!

1
    O výkop se postarali Jihočeši. Ti mají tmavé dresy, domácí jsou v tradičních žlutomodrých dresech.

1

Hráči jsou na trávníku, zápas může začít.

FC Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Čanturišvili – Y. Dramé, Hlinka, Didiba, Vukadinović – Balaj, L. Kozák.
    Náhradníci: S. Dostál – Reiter, Tkáč, Fantiš, Slončík, J. Hellebrand, J. Kolář, Bartošák, Janetzký, Kovinić, M. Jeřábek.
    Trenér: Pavel Vrba

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Králik (C), L. Havel, Skovajsa – P. Hellebrand, J. Hora I, M. Čermák, Čavoš – Mic. Škoda, Potočný.
    Náhradníci: Janáček – Broukal, Jak. Matoušek I, Zajíc, Penner, Sluka, Grič.
    Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Nehasil – Šimáček, Matoušek.

V kalendářním roce 2022 odehrály Dynamo a Zlín dva vzájemné zápasy. Oba se hrály na jihu Čech a oba skončily remízou 2:2. Téměř před rokem (2. dubna 2022) se na jihu Čech hrál divoký zápas, který poznamenalo hosté sněžení. Dynamo v zápase dvakrát vedlo, hosté ale dokázali dvakrát vyrovnat. Druhý zápas se hrál již v rámci letošní sezony v říjnu a Jihočeši tenkrát prožili ještě o poznání smolnější utkání. Po půl hodině hry Dynamo vedle 2:0, hosté ale rychle snížili a čtvrt hodiny před koncem srovnal Lukáš Bartošák.

FC Trinity Zlín oproti Dynamo neprožívá dobrý úvod jarní části sezony. Tým trenéra Pavla Vrby získal v dosavadních osmi jarních kolech pouhých sedm bodů a právě to zapříčinilo pád ligovou tabulkou až na poslední místo. Z posledních pěti kol uhrál Zlín dokonce pouhé dva body, když dokázal remízovat pouze se Zbrojovkou Brno a s Hradcem Králové. Před reprezentační pauzou Zlín prohrál derby se Slováckem jednoznačně 0:3.

SK Dynamo České Budějovice začalo pod novým trenérským duem Marek Nikl a Tomáš Zápotočný jarní část sezony pozvolně. Jihočeši totiž prohráli tři úvodní zápasy jara klesali tabulkou do spodních pater. Pak ale přišlo velmi příjemné období, během kterého Dynamo porazilo doma Bohemku (1:0), remízovalo v Mladé Boleslavi (2:2) a poté zvítězilo i nad Slavií Praha (1:0). Pak sice přišla vysoká porážka v Olomouci (0:3), ale před reprezentační pauzou si zlepšilo náladu domácí výhrou nad Baníkem Ostrava 2:1.

Hezké sobotní odpoledne ze zlínské Letné, kde se dnes v rámci 25. kola FORTUNA:LIGY střetnou fotbalisté FC Trinity Zlín proti Dynamu České Budějovice. Zatímco hosté v posledních týdnech zabrali a vzdálili se sestupovým příčkám, domácí procházeli před reprezentační pauzou složitým obdobím. V tabulce klesli až na poslední příčku a po čtyřiadvaceti kolech mají dokonce dvoubodovou ztrátu na předposlední Teplice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Aleš Strouha

Branky: 26. L. Kozák (Cedidla), 43. Balaj (Simerský), 56. Vukadinović, 82. Didiba, 90+3. Kovinić (Fantiš) – 78. Zajíc (Sluka)

Karty:   77. Slončík (ZLN)   1. L. Havel (CEB)

Střely na branku: 15:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:7.
    FC Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C), Čanturišvili – Y. Dramé (87. J. Hellebrand), Hlinka, Didiba (87. Tkáč), Vukadinović (87. Fantiš) – Balaj (67. Slončík), L. Kozák (67. Kovinić).
    Náhradníci: S. Dostál – Reiter, J. Kolář, Bartošák, Janetzký, M. Jeřábek.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký (70. Grič), Králik (C), L. Havel, Skovajsa (46. Sluka) – P. Hellebrand, J. Hora I, M. Čermák (80. Penner), Čavoš (4. Broukal) – Mic. Škoda (70. Zajíc), Potočný.
    Náhradníci: Janáček – Jak. Matoušek I.

Rozhodčí: Nehasil – Šimáček, Matoušek