Cremonese – Atalanta BC 1:3 (kon.) | Inter – Fiorentina 0:1 (kon.) | Juventus – Hellas Verona 1:0 (kon.)
US Cremonese
1:3 (0:1)
Atalanta Bergamo
Sobota 01.04.2023, 15:00 • Stadio Giovanni Zini, Cremona • Italská Serie A • 28. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:55:02)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:10.

Je konec. Atalanta jako favorit dnešní zápas zvládla a zvítězila na půdě Cremonese 3:1.
    Skoro celou první půli byl k vidění velmi vyrovnaný zápas, ve kterém měli o něco navrch domácí. Cremonese se ale nedařilo vytvořit finální přihrávku, čehož využili hosté, jenž z ničeho nic se před poločasem dostali do vedení. V 56. minutě domácí mužstvo získalo penaltu, kterou proměnil Ciofani. V 72. minutě ale poslal hosty zpět do vedení Boga a v závěru potvrdil tři body Lookman.
    Cremonese podlehlo Atalantě 1:3.

90+5

90+5
    Další nepřesnost v útoku domácího celku a je hotovo.

90+4
    Nyní navíc ještě přišel faul ze strany Cremonese.
    90+3. Ademola LOOKMAN - 1:3

90+3
    Atalanta právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Domácí celek už hrál na obrovský risk a po chybě se k míči dostali v přečíslení hosté a po přihrávce Édersona uklízel balón do prázdné svatyně ADEMOLA LOOKMAN. Asistence: Éderson.

90+2
    Juan Musso byl připraven u své pravé tyče, jelikož se Cristian Buonaiuto dostal z levé strany do vápna a špičkou kopačky zakončil.

90+1
    Emanuele Valeri se ocitl uvnitř vápna ve střelecké příležitosti, ale míč netrefil přesně.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.
    89. Höjlund selhal v tutové situaci.

89
    Rasmus Höjlund se ocitl v obrovské šance po skvělé přihrávce de Roona a stačilo pouze uklidit balón do prázdné klece, ale hostující hráči míč utekl z kopačky! Tutová šance Bergama tak není proměněná.

88
    Rasmus Höjlund se znovu ocitl na pravé straně zcela sám a snažil se ve vápně najít spoluhráče, ale míč vyrazil Marco Carnesecchi. Následně se ovšem odmával ofsajd.

86
    Hosté nyní sice získali rohový kop, ale následné zakončení nepřineslo nic nebezpečného.

85
    Cremonese se dravě snažilo dostat k míči, ale Atalanta jej podržela a následně odkopla co nejdále. Konec zápasu bude velmi dramatický.

84
    Bergamo získalo rohový kop, který rozehrálo nakrátko a drží míč na polovině soupeře.

Michal Raška

Branky: 56. Ciofani (pen.) – 44. de Roon, 72. Boga (Höjlund), 90+3. Lookman (Éderson)

Karty:   21. Ločošvili (CRM), 61. Ciofani (CRM), 82. Bianchetti (CRM) – 39. Pašalić (ABC), 54. Tolói (ABC)

US Cremonese: Carnesecchi – Aiwu, Bianchetti, Ločošvili (67. J. Vásquez) – Pickel, Benassi (75. Ricci), Castagnetti (80. Ghiglione), Meïté (80. Buonaiuto), Valeri – Tsadjout, Ciofani (C) (67. Galdames).
    Náhradníci: Saro, Sarr – Afena-Gyan, Dessers, Quagliata, Sernicola.

Trenér: Davide Ballardini

Atalanta Bergamo: Musso – Tolói (C) (79. Demiral), Palomino, Scalvini – Zappacosta (66. Maehle), de Roon, Éderson, Ruggeri – Pašalić (46. Boga) – Zapata (59. Höjlund), Muriel (46. Lookman).
    Náhradníci: Rossi, Sportiello – Okoli, Soppy.

Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Marinelli – Scatragli, Laudato