Bologna – Udinese 3:0 (kon.) | Monza – Lazio 0:2 (kon.) | Spezia – Salernitana 1:1 (kon.)
AS Řím – Sampdoria 3:0 (kon.) | Neapol – AC Milán 0:4 (kon.)
AC Monza
0:2 (0:1)
S. S. Lazio
Neděle 02.04.2023, 15:00 • U-Power Stadium, Monza • Italská Serie A • 28. kolo

Je konec! Lazio zvládlo dnešní duel na půdě Monzy a vítězí 2:0. O úvodní branku se po nedůrazu domácí obrany postaral Pedro. Na opačné straně mohl vyrovnat Sensi, ale hlavou těsně minul branku. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1. Po změně stran se navíc z přímého kopu prosadil Sergej Milinković-Savić. Domácí Monza se poté tlačila vpřed, ale nedokázala se vrátit do duelu. (16:53:16)

90+4

90+3
    Domácí se dostali na polovinu Lazia, ale jejich kombinace tentokrát nepřinesla zakončení. Lazio s přehledem kráčí za vítězstvím.

90+2
    Zaccagni se dral vpřed po levé straně, přehodil si míč na pravačku, ale kolem obránce nedokázal odcentrovat.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Christian Gytkjær si v souboji na polovině Lazia pomohl útočným faulem přímo před očima rozhodčího. Rozehrávat budou hosté.

89
    Sensi si našel přihrávku do pokutového území, ale v pohybu se nedokázal srovnat tak, aby trefil branku.

88
    Christian Gytkjær vymyslel přihrávku na rozběhnutého Sensiho, jenže druhému jmenovanému se nepovedl první dotek.

87
    Nepřesný nákop domácích skončil v rukavicích připraveného brankáře Provedela. Gólman Lazia rozehrál výhozem na levou stranu.

86
    Hysaj dostal přihrávku na levou stranu, ale narýsoval nepřesnou přihrávku za obranu soupeře. Domácí brankář vyrazil ven z branky a došel si pro míč.

85
    Domácí fanoušci i přes nepříznivý výsledek ženou své oblíbence vpřed hlasitým skandováním.

84
    Lazio se dostalo vpřed po levé straně, nicméně kombinace skončila neúspěšnou přihrávkou mezi obránce.

83
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Luca Pellegrini.

82
    Střídání v týmu AC Monza:
    ze hřiště odchází José Machín, přichází Andrea Barberis.

81
    Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Felipe Anderson).

80
    Lazio se usadilo na polovině domácích a už se nikam nežene. Hráči v bílém se koncentruji zejména na držení míče.

79
    Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho rozehrávka ale skončila nákopem k obránci v bílém dresu.

78
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Stefano Sensi).

77
    Felipe Anderson odcentroval z pravé strany na malé vápno, kam sprintoval Immobile, jenže ani ve skluzu na míč nedosáhl.

76
    Stopeři Lazia si dali pozor na prudký centr z pravé strany a jednoduše odehráli míč do bezpečí. Monza sice tlačí, ale její snaha je marná.

75
    Mota dostal šanci na reparát, ale dalším průnikem z levé strany trefil jen pozorného obránce v dresu Lazia.

74
    Monza se drala vpřed po levém křídle. Mota prošel do pokutového území, ale prudkým centrem na malé vápno připravil domácí o šanci.

73
    Domácí Monza se dostala vpřed po levé straně, ale kombinace hráčů v červeném vyústila v nepřesnou přihrávkou na levou stranu hřiště.

72
    ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Christian Gytkjær.

ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Matías Vecino,
    ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.

71
    Domácí celek se dostal vpřed po pravé straně, ale Nicolo Rovella odcentroval jen na hlavu prvního obránce.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Lazio zatím bez problémů drží dvoubrankové vedení. Hosté jsou v soubojích o krok dříve.

69
    Colpani se dral vpřed po pravém křídle, ale vracející se obránce Lazzari před ním šikovně odehrál míč do bezpečí.

68
    Giulio Donati vhazoval na levé straně hřiště. Domácí celek pokračuje v házenkářském obléhání pokutového území Lazia.

67
    Sensi poslal přihrávku na levou stranu, odkud zakončoval Gianluca Caprari, ale jeho ránu srazil obránce v dresu Lazia mimo hru.

66
    Lazio se dostalo na polovinu soupeře, jenže centr z pravé strany skončil na hlavě osamoceného stopera domácích.

65
    ze hřiště odchází Pedro, přichází Ciro Immobile.

64
    Monza sice hraje častěji na míči, ale nemůže najít cestu skrz pevnou obranu Lazia.

62
    Stopeři domácího celku kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Lazio drží pevný blok.

61
    ze hřiště odchází Marlon, přichází Valentin Antov,
    ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Dany Mota.

60
    Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Mattia Zaccagni).

59
    José Machín se ujal rozehrávky rohového kopu domácích. Jeho centr se snesl na malé vápno, kde zasáhla obrana.

58
    Monza se ihned po obdržení druhé branky vydala vpřed, ale akce domácích vyústila jen v nepřesný nákop za obranu.
    56. Sergej MILINKOVIĆ-SAVIĆ - 0:2

56
    Lazio právě vstřelilo branku! Lazio deset minut po změně stran přidává druhou branku a výrazně se přibližuje k triumfu! SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIČ se ujal rozehrávky přímého kopu a krásnou střelou přes zeď vymetl horní roh!

55
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Giulio Donati).

54
    Lazzari odcentroval z pravé strany na značku pokutového kopu, ale tam hlídkovala pozorná obrana domácí Monzy.

53
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Marlon).

52
    Marlon trefil rozběhnutého soupeře ostrým šlapákem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

51
    Monza se udržela na polovině soupeře, nicméně kombinace domácího celku je zatím plná nepřesností. Naopak Lazio drží pevný blok.

50
    Sergej Milinković-Savić se srazil s jedním ze soupeřů a může být rád, že neutržil bolestivý šrám. Podle všeho bude schopen pokračovat.

49
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Gianluca Caprari).

48
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Patrick Ciurria).

47
    Lazio kombinuje s míčem na kopačkách a v úvodu druhého poločasu jej soupeři prakticky nepůjčuje. Monza potřebuje zvýšit aktivitu.

46
    Lazio obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z týmů během poločasové přestávky nestřídal.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější favorizované Lazio. O úvodní branku se po nedůrazu domácí obrany postaral Pedro. Na opačné straně mohl vyrovnat Sensi, ale hlavou těsně minul branku. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.

45

45
    Sergej Milinković-Savić se vysunul vysoko na polovinu soupeře, ale pomohl si nedovoleným zákrokem. Rozehrávat budou domácí.

44
    Monza v závěru prvního poločasu hraje s míčem na vlastní polovině. Lazio rozehrávku domácích neatakuje.

43
    Elseid Hysaj dostal přihrávku na levou stranu, ale pod tlakem soupeře si musel pomoci sklepnutím míče pod sebe.

42
    Další akci Monzy zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si na pravé straně hřiště nepohlídal Ciurria.

41
    Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho následný nákop mířil na levou stranu, jenže tam neměl spoluhráče.

40
    Lazio v závěru prvního poločasu napadá Monzu vysoko na její polovině. Hráči domácího celku ale drží kompaktní blok.

38
    Monza se dostala na polovinu soupeře, ale kombinace domácích vyústila v nepřesnou přihrávku za obranu Lazia.

37
    Domácí fanoušci nejsou spokojení s řadou verdiktů hlavního rozhodčího, což dávají najevo hlasitým pískotem.

36
    Nicolo Rovella si navedl míč do středu hrací plochy a vypálil levačkou. Jeho rána ale prolétla kolem levé tyčky.

35
    Carlos Augusto poslal z pravé strany nadýchaný centr na malé vápno, ale obrana Lazia byla pozorná a odehrála míč do bezpečí.

33
    Luis Alberto vypomohl hostujícímu gólmanovi a zablokoval tvrdou ránu zpoza pokutového území. Lazio zatím hraje pozorně.

32
    Monza zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru kralovali stopeři Lazia.

31
    Luis Alberto byl pozdě v souboji na polovině hrací plochy a trefil soupeře šlapákem.

30
    Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Lazio se sice dostalo do vedení, ale Monza hraje sympaticky.

29
    Sudí čekal na pokyn kolegy u videa, jelkož se řešila možná penalta. Verdikt byl ale jasný, pokutový kop se kopat nebude.

28
    Přihrávku na pravou stranu dostal Stefano Sensi, který odcentroval, ale jeho pobídku srazil obránce na rohový kop.

27
    Luis Alberto diriguje rozehrávku na vlastní polovině. Defenziva Monzy se ale stačila srovnat a drží se v kompaktním bloku.

26
    Nicolo Rovella poslal z levé strany centr do pokutového území, ale tam bez problémů zasáhl první obránce.

25
    Marlon diriguje rozehrávku Monzy na vlastní polovině. Domácí celek se tlačí vpřed, ale Lazio zatím drží pevný blok.

24
    Andrea Petagna si při zpracování na hranici velkého vápna pomohl rukou.

23
    Lazio zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně nikdo v bílém se nedostal do zakončení.

22
    Lazio se usadilo na polovině Monzy, nicméně kombinace hostů tentokrát nepřinesla centr do šestnáctky. Obrana Monzy drží pevný blok.

20
    Domácí mohli vyrovnat! Sensi si naskočil na centr z pravé strany hrací plochy, ale jeho hlavička ze záklonu skončila vedle přední tyče!

19
    Monza se drala vpřed po levé straně hrací plochy, jenže ani další kombinace domácího celku nepřinesla zakončení.

18
    Hostující Lazio zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na zadní tyč, ale centr byl příliš vysoký.

17
    Po pravé straně postupoval vpřed Lazzari, který si dokonce srovnal míč na pravačku a odcentroval. Jeho pobídku srazil obránce hrudí do bezpečí.

16
    Domácí celek se vydal vpřed se snahou o bleskovou odpověď, jenže na hranici velkého vápna se faulu dopustil Michele Di Gregorio.
    14. PEDRO - 0:1

14
    Lazio právě vstřelilo branku! Hostující Lazio se dostává do vedení! Zaccagni našel přesnou přihrávku právě PEDRA, který pohotově vypálil a uklidil míč do dolního rohu!

13
    Do míče se zpoza velkého vápna opřel levačkou Pedro, jenže jeho projektil ze záklonu prosvištěl nad horní tyčí domácí branky.

12
    Lazio se dostalo vpřed po pravé straně, ale vysoký centr prolétl pokutovým územím bez teče.

11
    Hostující brankář Provedel si dal pozor na prudký přízemní centr z levé strany hrací plochy a schoval míč do rukavic.

10
    Stopeři Monzy si dali pozor na napadající hráče Lazia a dlouhým nákopem přenesli míč na levou stranu. Obrana hostů se ale stáhla.

9
    Patrick Ciurria dostal přihrávku na pravou stranu, skvěle si převzal míč a rozehrál za obranu soupeře. Defenziva Lazia bez problémů zasáhla.

8
    Monza kombinuje na polovině Lazia, ale akce domácích se zatím odehrává daleko od branky soupeře.

7
    Patrick Ciurria dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil od nohy.

5
    Hra je přerušena! Jeden z hostů zůstává po tvrdém střetu ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.

4
    Marlon si dal pozor na napadajícího Immobileho a pomohl si malou domů. Gólman domácích následně nakopl míč na polovinu hřiště.

3
    Andrea Petagna dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde se po dobrém zpracování otočil kolem soupeře a přenesl hru na levé křídlo.

2
    Od úvodního hvizdu na stadionu panuje fantastická atmosféra. Domácí příznivci ženou fotbalisty Monzy do ofenzivy proti zvučnému soupeři.

1
    Monza obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale akce skončila nepřesným centrem.

1

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Marí, Donati – Ciurria, Rovella, Machín, Augusto – Sensi, Caprari – Petagna.
    Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Birindelli, Barberis, Colpani, A. Carboni, D'Alessandro, Mota, F. Ranocchia, Gytkjær, S. Vignato, Valoti.

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić, Cataldi, Luis Alberto – Pedro, F. Anderson, Zaccagni.
    Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, M. Bertini, Cancellieri, Immobile, Patric, Lu. Pellegrini, S. Radu, Romero, Vecino.

AC Monza

Ligový nováček může být s působením mezi italskou elitou rovněž spokojený. Po dvaceti sedmi odehraných duelech má Monza na kontě třicet čtyři bodů a zatím drží třináctou pozici ligové tabulky. Na záchranu má k dobru patnáct bodů. Ztráta na pohárové pozice je také hodně velká a Monza může hrát s klidem na kopačkách. Přes přestávkou dvakrát za sebou remizovala. Naposledy doma 1:1 s Cremonese.

S.S.Lazio

Celek z italské metropole prožívá povedenou sezónu a zatím drží druhou příčku Serie A. Na vedoucí Neapol ale jedenáct kol před koncem soutěže ztrácí devatenáct bodů. Lazio se může pyšnit parádní obranou. Dosud inkasovalo jen devatenáct branek. Na hřištích soupeřů navíc dokáže bodovat pravidelně. V římském derby před reprezentační přestávkou zvítězilo 1:0 nad AS Řím.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.