Ath. Bilbao – Osasuna 1:1 (po pr.)
Athletic Bilbao
1:1 (1:0)
CA Osasuna
Úterý 04.04.2023, 21:10 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělský pohár • Semifinále

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek úterního večera. (23:50:41)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 18:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 21:21.

Osasuna postupuje do finále Copa del Rey! Fanouškům Bilbaa zůstaly jen oči pro pláč. V součtu dvojutkání prohrál Athletic 1:2!

Athletic si vytvořil v prvním dějství místy až drtivou územní převahu. Z gólu se však radoval v úvodní pětačtyřicetiminutovce pouze jednou. Úvodní šanci hned v deváté minutě vychytal Guruzetovi Herrera, následně hostující gólman zlikvidoval i De Marcosovu hlavičku. Z dalšího rohového kopu už Bilbao udeřilo, když Vesga posunul míč hlavou k Iňakimu Williamsovi a ten rozradostnil domácí fanoušky. Těsně před přestávkou se dostal míč za Herrerova záda podruhé, ale to už byl Iňaki Williams v ofsajdu.

Po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu. Bilbao útočilo, ale rozhodující branku nedalo Nico Williams měl na kopačce dokonce dvakrát postup do finále, ale teď si může jen drbat hlavu. Tři minuty před koncem prodloužení totiž využil ojedinělou akci Osasuny Pablo Ibáňez, který překonal Agirrezabalu umístěnou střelou z hranice vápna.

O pohárovou trofej si Osasuna zahraje s lepším z dvojice Barcelona – Real Madrid.

120+3

120+2
    Až od Agirrezabala putoval míč do středu trávníku. Ávila se po zisku míče a kombinaci s Brašanacem dostal do ofsajdu.

120+1
    Ve druhém poločase prodloužení přidává hlavní rozhodčí ještě dvě minuty navíc.

120
    Manu Sánchez rukama zastavil útočícího Iňakiho Williamse a zase pozdržel nápor domácího celku.

119
    Berenguer zkoušel opět centrovat do vápna, ale ani tentokrát se k hlavičce nikdo z domácím neprobojoval. Osasuna již vsází na daleké odkopy.

118
    Bilbau už nezbývá mnoho času. I s nastavením maximálně pět minut. Fanoušci domácího celku jsou naprosto zaskočeni.
    117. Pablo IBÁŇEZ - 1:1

117
    Osasuna právě vstřelila branku!
    Hrobové ticho na San Mamés! Osasuna bylo téměř celý zápas pod tlakem, ale dokázala ubránit šance soupeře a v prodloužení zasazuje smrtící ránu. PABLO IBÁŃEZ si počkal na nadýchaný centr na hranici vápna a umístěnou ránou překonal nevytíženého Agirrezabalu.

116
    Vesga čistě odzbrojil Torra a tak mohli jít do útoku opět domácí. Než se ale Berenguer zorientoval, s kým chce hrát, tak se obrana Osasuny zformovala.

115
    Opět to byl Berenguer, který hledal spoluhráče uvnitř pokutového území. Tentokrát mu však centr naprosto ulétl a skončil daleko za brankou.

114
    Před rozehrávkou dalšího rohu Bilbaa si ještě hlavní sudí uklidňoval situaci ve vápně. Obrana Osasuny však i další zapeklitou část zápasu zvládla.

113
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Sancet, přichází Djalo.

112
    Do souhry se dostal i De Marcos s Vesgou. Dva třicátníci nyní chtěli překvapit soupeře centrem z otočky, ale k Berenguerovi míč nedoputoval.

111
    Sancetův pas byl zblokován Cruzem na další rohový kop. Muniain už není na trávníku a tak se rozehrávky ujal Berenguer, ale ani tentokrát se Bilbao neprosadilo.

110
    Ani jeden z týmů nechce udělat v samotném závěru zápasu rozhodující chybu. Už i Bilbao se soustředí více na obranu.