Frankfurt – Union Berlín 2:0 (kon.) | Bayern – Freiburg 1:2 (kon.)
Úterý 04.04.2023, 20:45 • Allianz Arena, Mnichov • Německý pohár • Čtvrtfinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:43:52)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:10.

Je konec. Freiburg poprvé v historii zvítězil na půdě Bayernu Mnichov a postupuje tak do semifinále Německého poháru.
    Domácí vstoupili do zápasu velmi dobře a dominantně. V 19. minutě se po rohovém kopu prosadil Upamecano. Následně se ale Freiburg začal častěji dostávat na polovinu domácích a ve 27. minutě byla k vidění krásná branka Hoflera. Ke konci první půle si Bayern vytvořil pár šancí, ale žádná už gólem neskončila.
    Také na začátku druhé půle měl Bayern tlak, ale vyloženou šanci si nevytvořil. Ta přišla až v 62. minutě, ovšem hlavička Pavarda trefila břevno. Posléze si defenzíva hostů vedla bravůrně při centrech soupeře. V nastavení se Musiala dopustil ruky uvnitř vápna a následnou penaltu proměnil Lucas Holer.
    Freiburg zvítězil na půdě Bayernu 2:1 a postoupil do semifinále.

90+6

90+6
    Domácí se ještě rychle snažili nakopnout míč, ale ten de Ligt nezastihl na hrací ploše a Freiburg získal autové vhazování.
    90+5. Lucas HOLER - 1:2

90+5
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Freiburg míří do semifinále! Neskutečné se děje skutečností. K pokutovému kopu se postavil LUCAS HOLER, jenž zakončil precizně pod víko do levé strany, zatímco Sommer skočil na druhou stranu.

90+3
    Posléze Musiala a také Pavard uviděl žlutou kartu. První hráč za ruku, druhý za chování.
    90+3. Penaltová situace.

90+3
    Byla nařízena penalta pro Freiburg! Tak tohle je neskutečné! Gregoritsch se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus zcela jednoznačně trefil do rukou Musialu.

90+2
    Sadio Mané už tentokrát uviděl žlutou kartu za udeření soupeře loktem.

90+1
    Sané hledal Müllera, který si řekl o balón, ale ten nakonec skončil jen v rukavicích Flekkena.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

89
    Gnabry zkoušel překvapit Flekkena střelou z úhlu, ale jeho pokus zamířil nějaký metr vedle pravé tyče.

88
    Posléze se nedovoleným zákrokem prezentoval také Pavard a Freiburg získal standardní situtaci.

87
    De Ligt se po chvíli dopustil faulu na Gregoritsche a Freiburg tak bude u míče.

86
    Bayern pokračuje v nátlaku, ale nyní se vůbec nemůže dostat dovnitř šestnáctky soupeře.

Michal Raška

Branky: 19. Upamecano – 27. Hofler, 90+5. Holer (pen.)

Karty:   83. Upamecano (BAY), 90+2. Mané (BAY), 90+3. Musiala (BAY), 90+3. Pavard (BAY) – 36. Gregoritsch (FRE), 61. Sildillia (FRE)

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Cancelo – Kimmich, Goretzka (79. Mané) – Sané, Müller (C), Coman (64. Gnabry) – Choupo-Moting (64. Musiala)
    Náhradníci: Ulreich – Blind, Davies, Gnabry, Gravenberch, Mané, Musiala, Sarr, Stanisič

Trenér: Thomas Tuchel

SC Freiburg: Flekken – Sildillia, Ginter, Gulde, Günter (C) – Doan, Eggestein, Hofler, Grifo (68. Sallai) – Holer, Gregoritsch
    Náhradníci: Atubolu – Jeong, Keitel, Petersen, Rohl, Sallai, Schmid, Schmidt, Weisshaupt

Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer