Winnipeg – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 6:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Baník Sokolov
Čtvrtek 06.04.2023, 16:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu - baráž • 5. kolo

Hokejisté Vsetína poráží Sokolov 4:2 a před posledním kolem baráže si tak udrželi šanci na postup. K tomu ale musejí v sobotu zvítězit na ledě Litvínova.

Domácí dnes byli lepší, dá se říci, že měli zápas pod kontrolou. V 6. minutě jim zajistil vedení Jakub Frolo a ve druhé části zvýšili David Miklas s Yannickem Windeggerem už na 3:0. Hosté do přestávky snížili ve vlastním oslabení po úniku Adama Haneka. Valaši však pokračovali v aktivitě i v závěrečné dvacetiminutovce. Několik tutovek neproměnili, ovšem v 53. minutě je přeci jen definitivně uklidnil svým druhým zásahem Yannick Windegger. 90 sekund před koncem lehce vylepšil ofenzivní statistiky Sokolova využitou přesilovkou Tomáš Teuchert, ovšem na víc už hosté neměli čas. Zvlášť, když se v poslední minutě ještě nechal vyloučit právě Teuchert. (18:10:59)

59:56
    Hosté vyhodili. Víc se toho v tomto utkání už nestane.

59:35
    Jakub Frolo střílel z pravého kruhu. Do akce musela Novákova lapačka.

59:15
    Tomáš Teuchert je vyloučen za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Hosté tak asi ztrácejí poslední promile naděje na zdramatizování duelu.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:30 Tomáš TEUCHERT - 4:2

58:30
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen využívají přesilovku a snižují tak na rozdíl dvou branek! TOMÁŠ TEUCHERT objel s pukem branku a vybruslil si na pravý kruh. Odtud vystřelil a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce Uhrinovy svatyně. Gólman Vsetína měl zakrytý výhled. Asistence: Petr Vojáček.

58:04
    Uhrin zasáhl vyrážečkou proti ráně od modré čáry.

57:29
    Hosté se sami vyhodili z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

56:57
    Ještě jedno vyloučení na vsetínské straně. Dvě minuty za faul loktem dostal Jakub Frolo.

56:19
    Adam Koláček se dostal mezi kruhy. První střelou trefil obránce, ale ještě si našel odražený puk a zkusil to bekhendem. Novák si poradil a ztlumil kotouč ve výstroji.

55:59
    Domácí jsou v plném počtu. Stále vedou o tři góly a směřují k povinné výhře.

55:19
    Od levého mantinelu to zkoušel Martin Krejbich. Uhrin vyrazil střelu sokolovského kapitána do rohu.

55:08
    Petr Vojáček vypálil z pravé strany. Uhrin byl připraven a přerušil hru.

54:55
    Domácí vyhazují a šetří tak další sekundy.

54:21
    Hosté v postavení mimo hru.

53:58
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Matyáš Bartoněk – 2 min., sekání.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Frolo (Miklas), 24. Miklas, 33. Windegger (Herman, Frolo), 53. Windegger (Frolo) – 37. Hanek (Teterja), 59. Teuchert (Vojáček)

VHK ROBE Vsetín: Uhrin (Kroupa) – Hynek, Stodůlka (C), Herman, Sadílek, Kučný (A), Pala – Bartoněk, Žárský, Ostrčil, Miklas, Koláček, Frolo, Drábek, Matějová, Windegger, Vlk, Ostřížek.
    Trenér: Marek Melenovský

HC Baník Sokolov: Novák (Čurlin) – Krejbich (C), Naď, Teterja, Bachar, Halberštát, Uhlík, Knap – Petrák (A), Hanek, Vojáček, Teuchert, Sztolarik, Eismann (A), Skála, Uhlík, Vykoupil.
    Trenér: Petr Holejšovský

Rozhodčí: Blaha, Čech – Mikšík, Jurčík