Kanada – Švýcarsko 4:0 (kon.) | Německo – Švédsko 6:2 (kon.) | Japonsko – Česko cz 1:2 (po pr.)
Japonsko
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Česko
Čtvrtek 06.04.2023, 21:00 • Brampton, Kanada • Mistrovství světa žen • Skupina A

To je ode mě pro tentokrát vše, avšak světový šampionát nadále pokračuje a my ho pro vás v kanadském Bramptonu budeme sledovat. (23:19:24)

Je dobojováno, Češky zvládly prodloužení, když v signalizované výhodě dokázaly přece jen dostat puk do branky. Češky tak na úvod berou po těžké bitvě s Japonskem dva body. Rozhodující gól vstřelila v 64. minutě Kateřina Mrázová.

63:16 Kateřina MRÁZOVÁ - 1:2

63:16
    Česko právě vstřelilo branku!
    Vylučovat se nebude, je totiž rozhodnuto! Mijuu Masuharaová pouze vyrazila ránu z levé strany a u druhé tyče nadvakrát dorazila puk do sítě KATEŘINÁ MRÁZOVÁ. Češky na úvod turnaje berou dva body. Asistence: Noemi Neubauerová, Dominika Lásková.

62:38
    Češky mají výhodu, bude se vylučovat.

62:00
    Japonky se po dalším zmocněném kotouči dostaly do pásma, jejich příležitost ale kryje Škodové do své lapačky.

61:26
    Češky drží kotouč za svou brankou a vymýšlí kudy povede jejich další cesta k bráně.
    60:52 Tejralová svůj brejk gólem nezakončila

60:52
    Aneta Tejralová se dostala do samostatného úniku, avšak brankářka Japonska si na její forhendovou kličku počkala.

60:39
    To ovšem dlouho neplatilo, jelikož o něj brzo přišly. Aoj Šigaová měla posléze šanci, když byla sama za modrou čárou, Škodová proti její ráně zasáhla svou lapačkou.

60:19
    Češky vyhrály buly a zatím drží kotouč.

60:01

Vše je připraveno, prodloužení tři na tři začíná.

Šedesát minut hry nerozhodlo a vítězi dnešního zápasu. Poprvé na turnaji tak uvidíme prodloužení. Ve třetí třetině se opět hrál vyrovnaný hokej, avšak po jedné akci se povedlo Japonkám vyrovnat, odraženou střelu Tokoové dorazila do brány Ruj Ukitaová.

60:00

59:20
    Japonky pod tlakem dostaly kotouč alespoň do středního pásma.

58:42
    Naopak na druhé straně nemířila do černého Klára Hymlárová, ta rozduněla pouze zadní mantinel.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 44. Ukitaová (Tokoová) – 20. Pejšová (Přibylová, Neubauerová), 64. Mrázová (Neubauerová, Lásková)

Japonsko: Masuharaová (Kobajašiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová, Koikeová, Hosojamadaová, Sekiová, Š. Jamašitaová, Satoová – Ukitaová, Tokoová, Kojamaová – H. Jamašitaová, Itoová, Ak. Šigaová – Suzukiová, Enomotoová, Wadžimaová – Rio Norová, Mijazakiová.
    Trenér: Yuji Lizuka.

Česko: Škodová (Zechovská) – Pejšová, Lásková, Tejralová, Čajanová, Jandusíková, Trnková – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová, Pejzlová, Vanišová – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Pištěková, Mills, Pátková.
    Trenér: Carla MacLeodová.

Rozhodčí: Cookeová, Rapinová – Smetková, Zachová