New Jersey – Columbus 8:1 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 4:1 (kon.) | Florida – Ottawa 7:2 (kon.)
Boston – Toronto 2:1 (po pr.) | Montreal – Washington 6:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 6:7 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Tampa 6:1 (kon.) | Nashville – Carolina 3:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 4:1 (kon.) | Vancouver – Chicago 3:0 (kon.) | Vegas – Los Angeles 5:2 (kon.)
Seattle – Arizona 4:2 (kon.) | San Jose – Colorado 2:6 (kon.)
Boston Bruins
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 07.04.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je z mé strany všechno. Přeji všem krásný prodloužený víkend! (03:54:48)

Střely na bránu: 33 – 32 | Přesilová hra: 0/4 – 0/3 | Trestné minuty: 21 – 13

Souboj dvou rivalů z Original Six muselo rozhodnout až prodloužení! Po 60 minutách skončil duel nerozhodně 1:1. Hosty poslal krátce po polovině zápasu do vedení Sam Lafferty, ale domácí v 52. minutě srovnali střelou Charlieho Coylea. V prodloužení hráli domácí přesilovku, kterou mělo utnout vyloučení Pavla Zachy. To však rozhodčí po poradě nakonec odvolali a krátce po vypršení početní výhody Medvědů rozhodl ranou ze své oblíbené pozice na levém kruhu David Pastrňák. Sledovali jsme hokej, který dosti připomínal play-off. Nescházelo nasazení, kvalitní výkony brankářů a také emoce.

62:30 David PASTRŇÁK - 2:1

62:30
    Boston právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec vítězí! Už po vypršení jejich přesilovky se prosadil DAVID PASTRŇÁK. Dmitrij Orlov mu nahrál na levý kruh a Pasta ze své oblíbené střelecké parkety zamířil z první ke vzdálenější tyčce – 2:1. Asistence: Dmitrij Orlov a Charlie Coyle.

61:36
    Rozhodčí se po mohutných domácích protestech ještě poradili a absurdní trest pro Zachu ruší!

61:36
    Pavel Zacha byl při buly zřejmě faulován Kämpfem a spadl na puk. Rozhodčí ale udělují trest českému útočníkovi, který se podle nich provinil sevřením kotouče rukou. Celá aréna bučí!

61:30
    Bergeron vyhrál souboj u zadního mantinelu a dokázal nahrát před branku volnému Jakeovi DeBruskovi. Ten poslal zblízka kotouč pouze do Samsonova! Velká šance.

61:06
    Holl vyhazuje.

60:51
    David Pastrňák měl napřaženo na levém kruhu. Samsonov se dobře přesunul a schytal puk do vesty.

60:24
    Marchanda zahákoval Morgan Rielly. Domácí budou hrát přesilovku a berou si time-out!

60:21
    Neuvěřitelné! Nejprve měl dobrou šanci Bergeron, který se natlačil před branku. Poté opět Bergeron hledal Brada Marchanda, který měl před sebou zcela prázdnou branku, ale puk netrefil dobře a ten jen projel brankovištěm za zády již překonaného Samsonova!

60:01

Ve třetí třetině domácí srovnali zásluhou Charlieho Coylea. Za stavu 1:1 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku – 30:31

60:00

59:32
    Dělovka Dmitrije Orlova od modré končí pouze na tvrzeném skle za brankou.

59:01
    Poslední minuta normální hrací doby!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 52. Coyle (Carlo), 63. Pastrňák (Orlov, Coyle) – 32. Lafferty (Aston-Reese)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Orlov, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Grzelcyk – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Zacha, Bertuzzi – Greer, Coyle, Frederic – Hathaway, Nosek, Steen.
    Trenér: Jim Montgomery

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – L. Schenn, Rielly (A), Brodie, McCabe, Holl, Giordano – Järnkrok, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), W. Nylander – Acciari, O'Reilly, Kerfoot – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Charron, Chmielewski – Murray, Deschamps

Diváci: 17 850