New Jersey – Columbus 8:1 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 4:1 (kon.) | Florida – Ottawa 7:2 (kon.)
Boston – Toronto 2:1 (po pr.) | Montreal – Washington 6:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 6:7 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Tampa 6:1 (kon.) | Nashville – Carolina 3:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 4:1 (kon.) | Vancouver – Chicago 3:0 (kon.) | Vegas – Los Angeles 5:2 (kon.)
Seattle – Arizona 4:2 (kon.) | San Jose – Colorado 2:6 (kon.)
New York Islanders
6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Tampa Bay Lightning
Pátek 07.04.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy. Na počtenou! Přeji všem dobré ráno a úspěšný pátek. (04:27:18)

3. Ryan Pulock (NYI) 1+1

Utkání je u konce. V poslední třetině se domácí prosadili ještě dvakrát. Nejprve skóroval v 56. minutě Holmström a 18 sekund před koncem zápasu trefil odkrytou část branky po nahrávce Dobsona Horvat. Také jsme v této třetině viděli na obou stranách jednu tyčku, tedy lépe řečeno spojnici a břevno. Islanders potvrdili roli favorita a došli si v poklidu pro další výhru. Tampa tak do dalšího zápasu bude muset trochu pozměnit svou taktiku, pokud bude chtít uspět.

59:42 Bo HORVAT - 6:1

59:42
    Islanders právě vstřelili branku! Ještě jedna branka domácích. BO HORVAT vyhrál vhazování a předal puk Dobsonovi, který se s ním vydal podél levého mantinelu. Následně vrátil kotouč na pravou stranu úplně volnému Horvatovi, který trefil odkrytou branku. Asistence: Noah Dobson.

59:34
    Pelech pálil od modré čáry, Elliott jeho pokus vytěsnil hřbetem lapačky.

59:04
    Fleury zkoušel hned nadvakrát překonat Sorokina, ale ten udržel kotouč ve své výstroji a nepustil puk za svá záda. Vhazování před brankou domácího celku.

58:45
    Po icingu Tampy se hra stěhuje před Elliotta, kde se také bude vhazovat.

58:35
    Puk na domácí střídačce. Vhazuje se před brankou Sorokina.

58:06
    Elliott má další zákrok po delší době a tentokrát se bude vhazovat před jeho brankou. Mezitím byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:45
    Po dalším zásahu Sorokina se za jeho brankou strhla menší potyčka, kterou ale rozhodčí včas roztrhli a vylučovat se nebude.

56:37
    Zakázané uvolnění Islanders. Buly se znovu odehraje před Iljou Sorokinem.

56:19
    Po dalším zásahu Sorokina se přerušuje hra a vhazovat se bude před jeho bránou.

56:09
    Za brankou pomůže s rozehrávkou Sorokin.
    55:14 Simon HOLMSTRÖM - 5:1

55:14
    Islanders právě vstřelili branku! Islanders přidávají další gól a potvrzují svou výhru. Parise se dostal s pukem k zadnímu mantinelu, odkud ho poslal na levý kruh Horvatovi, který si ještě všiml na druhé straně lépe postaveného SIMONA HOLMSTRÖMA, který se prosadil přesnou ranou nad beton přesouvajícího se brankáře Elliotta. Asistence: Zach Parise a Bo Horvat.

53:15
    Paul se vytočil před branku a vypálil. Sorokina zachránilo břevno, které hostující útočník nastřelil!

Mateo

Branky a nahrávky: 24. Pelech (Fasching, Pageau), 30. Nelson (Bolduc), 31. Palmieri (Nelson, Pulock), 40. Pulock (Engvall, Nelson), 56. Holmström (Horvat, Parise), 60. Horvat (Dobson) – 37. Kučerov (Point)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Bolduc, Dobson, S. Aho I, Mayfield, Pelech, Pulock – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck – Lee, Pageau, Fasching – Engvall, Nelson, Palmieri – Horvat, Bailey, Holmström – Parise.
    Trenér: Lane Lambert

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Cole, Sergačjov, D. Raddysh, Hedman, Perbix, H. Fleury – Stamkos, Point, Kučerov – Colton, Paul, Maroon – Killorn, Jeannot, Bellemare – Perry, Eyssimont.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: L´Ecuyer, McIsaac